Albania 4x4

2 - 7 września 2022

Albania to zamknięty dla turystyki do 1992 roku kraj. Wcześniej rządzący tą Republiką Enwer Hodża zmienił ją w krainę bunkrów i schronów. Niemal dwie trzecie powierzchni Albanii zajmują góry. Góry Dynarskie i Góry Północnoalbańskie łukiem otaczają trzy duże jeziora: Szkoderskie, Ochrydzkie i Prespa. Na naszej trasie, którą użytkujemy dzięki wieloletniej znajomości z firmą Zioło wkoło będziemy eksplorować terenowo góry Albanii, począwszy od Parku Natyror poprzez góry Teth aż przeniesiemy się na południe kraju. Tutaj, już za Bize znajduje się Przełęcz Rinasit, która umownie oddziela góry środkowej Albani od gór nadmorskich czyli Elbasanu. Góry  poprzecinane dolinami, tworzą wiele odrębnych pasm górskich, ze swoimi dziwnymi albańskimi nazwami. Pasma te mają różny charakter. Od tych bardziej alpejskich, do bardziej obłych i łagodnych. Kilka z tych pasm odwiedzimy podczas naszej terenowej wycieczki. Zjedziemy również nad morze Adriatyckie i wyeksplorujemy sporo odcinków 4×4. Większość noclegów zaplanowaliśmy na łonie natury nad górskimi strumieniami i jeziorami, będziemy jednak zjeżdżać do cywilizacji aby uzupełnić zapasy, odświeżyć się i zwiedzić kilka atrakcji historycznych. Maksymalnie 7 załóg.

TRASA: ŚREDNIA

sekcje kamienne, połoniny, drogi górskie i szutrowe

WYPOSAŻENIE:

Opony minimum 31 MT/AT, wyciągarka, części zapasowe. Sprzęt biwakowy i campingowy.

LOGISTYKA

typ wyprawy – kolumna

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych.

KOSZTY

2200 zł od załogi rozumianej jako kierowca i pilot.
Warunkiem wpisania na listę wyjazdową jest przesłanie zadatku 1000 zł na 12 dni przed terminem imprezy.
Konto do wpłat:
Marcin Francuz Piękna 44/6d 00-672 Warszawa
ING BANK 73 105010381000002316673025
tytułem: Albania

DODATKOWE KOSZTY:

Campingi – 40 zł/doba/osoba
Paliwo  – ceny około 8,30 zł/l.on

         NIEZBĘDNE DOKUMENTY SAMOCHODU i OSOBISTE:

  • dowód rejestracyjny wraz z ważnymi badaniami technicznymi
  • WAŻNE jest aby samochód prowadziła ta osoba, która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku samochodów w leasingu niezbędne jest notarialne poświadczenie faktu leasingu!
  • ważny dowód osobisty lub paszport
  • ważne prawo jazdy
  • EKUZ wydawany przez NFZ lub inne ubezpieczenie zdrowotne obejmujące wyjazdy zagraniczne na terenie UE