Off roadowa, wiosenna ustawka na Białorusi

Wymagająca. piękna, wiosenna propozycja w naszym kalendarzu turystycznych imprez terenowych hardcorowa Białoruś 4×4. Wyprawę organizujemy jako adrenalinka.pl w kooperacji z białoruskim biurem podróży Światowid z Lidy.

Impreza przeznaczona jest dla samochodów ekspedycyjnych lecz z naciskiem na przeprawę terenową. Wczesnowiosenny termin ekspedycji dostarczy nam wielu niezapomnianych błotnych kąpieli i możliwości zmierzenia się z naprawdę wymagającym terenem. Będziemy budować mosty, pokonywać brody, zmierzymy się z głębokimi koleinami i na pewno często użyjemy wyciągarek. Tak długich zalanych odcinków dróg na pewno jeszcze nie pokonywaliście w czasie Waszych eskapad terenowych. Poza taplaniem w błocie, chcemy również zwyczajnie poszwędać się po zachodniej Białorusi, zwiedzić kilkanaście cennych dla Polaków miejsc, napić się świeżego soku z brzozy a także pooddychać atmosferą tego wspaniałego kraju. Ze względu na trudne odcinki przeprawowe musimy się również liczyć z biwakami nieplanowymi, warto więc mieć tak przygotowane auto, aby improwizowany biwak pozwolił na maksimum komfortu i regenerację sił.

Ekspedycję zaczynamy pod Terespolem a kończymy w Sokółce.

Białoruś Hardcore - Wyprawa 4x4

TRASA: BARDZO TRUDNA

torfowiska, zalane drogi, jamy, łyże, koleiny, trawersy, brody, podmokłe łąki

WYPOSAŻENIE :

opony MT minimum 33 cale, wyciągarka, snorkel, sprzęt 4×4, kompresor, części zapasowe, narzędzia, trapy, łopata, CB radio, blokada mostu, liny na przedłużki, wodery, własna kuchnia, możliwość spania w samochodzie/namiot, zapasowe ubrania.

LOGISTYKA

typ wyprawy – kolumna

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych.

KOSZTY

2500 zł od załogi rozumianej jako kierowca i pilot, dodatkowo 200 zł od osoby towarzyszącej płatne na 21 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Konto do wpłat:
Marcin Francuz Piękna 44/6d 00-672 Warszawa
ING BANK 73 105010381000002316673025
tytułem: Białoruś HC

DODATKOWE KOSZTY OSOBOWE:

 • wiza białoruska grupowa – 180 zł/osoba.
  Na takiej wizie wszyscy musimy razem wjechać i wyjechać z terytorium Białorusi. Wiza indywidualna to koszt ponad 380 zł.
 • ZEZWOLENIA od ekologów, milicji drogowej, oraz opłata za voucher – 20 euro/osoba
 • ŻYWNOŚĆ I PALIWO – paliwo ok. 2,70 zł/ON,
  żywność około +10% cen polskich.
 • NOCLEG ze śniadaniem w Pensjonacie pod Dębami – od 40 do 120zł/osoba – jeśli ktoś planuje przyjechać dzień wcześniej. 
 W ramach wpisowego każda załoga otrzymuje:
 • przygotowanie trasy, stosowne zezwolenia
 • opłacenie biwakowych miejsc noclegowych
 • naklejkę imprezy
 • gadżet dla każdego uczestnika imprezy
 • ubezpieczenie NW do wysokości 10000 zł
 • udział doświadczonego i znającego trasę przewodnika we własnym samochodzie terenowym

WIZA

Aby uzyskać białoruską wizę konieczne jest przesłanie paszportu ważnego minimum 180 dni od daty zakończenia wyprawy wraz z 1 aktualną fotografią ( 3,5×4,5 cm twarzą do przodu), oraz danymi dotyczącymi miejsca zamieszkania i zatrudnienia na adres podany w mailu zwrotnym.
Graniczny termin nadsyłania dokumentów to 25 dni przed planowanym rozpoczęciem ekspedycji.
Paszporty wraz z wizami zostaną dostarczone uczestnikom na miejsce pierwszego spotkania w Polsce.

NIEZBĘDNE DOKUMENTY SAMOCHODU:

 • dowód rejestracyjny wraz z ważnymi badaniami technicznymi
 • zielona karta uwzględniająca Białoruś

WAŻNE jest aby samochód prowadziła ta osoba, która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku samochodów w leasingu niezbędne jest notarialne poświadczenie faktu leasingu.

UWAGA w czasie formalności granicznych można posiadać tylko jedno koło zapasowe, oraz minimum części zapasowych (najlepiej używanych)

HARMONOGRAM

Spotykamy się rano pierwszego dnia ekspedycji w Małaszewiczach przed Terespolem w motelu Pod Dębami. Chętni mogą samodzielnie zarezerwować sobie poprzedzający nocleg    www.motelpoddebami.pl

Dzień 1  Terespol/Brześć – formalności graniczne, następnie zwiedzanie twierdzy brzeskiej. Dojazd do pierwszej drogi przeprawowej. Biwak na opuszczonym poligonie 
Dzień 2
Wjazd na drugą drogę przeprawową (głębokie koleiny, jeziora na drodze ) Biwak nad zalewem
Dzień 3
Dojazd do Kossowa i Telechan a następnie ciekawy odcinek przeprawowy wiodący koło jeziora Wygonowskiego.  Biwak nad małym jeziorkiem
Dzień 4
Wjazd na skrajnie trudną drogę przeprawową koło Hotienicz ( częściowa eksploracja ). Zarwane mosty, koleiny, głębokie jamy. Biwak nad jeziorem
Dzień 5
Dzień odpoczynkowy. Nieśwież, Nowogródek
Dzień 6
  Droga przeprawowa nad Niemnem lasy, jamy i rzeczka. Droga do Grodna i na granicę