Barwy Uralu

Jesienny rejs do Salechardu

październik 2022

Jesienny rejs czyli wyprawa na Ural Północny

Jesienna wyprawa na Ural Północny i Polarny to propozycja dla wytrawnych podróżników ceniących nie tylko przygodę w terenie ale ciekawych również piękna północnych krajobrazów Rosji w wydaniu 4×4. Leżące w strefie arktycznej miasta Łabytnangi i Salechard są w porze letniej odcięte od reszty połaci Rosji strefą niekończących się bagien, torfowisk oraz niedostępnych brzegów Obu. Aby dostać się na Ural północny będziemy musieli spławić nasze pojazdy Obem, za pomocą specjalnych kutrów i barek, dzięki którym po 3 dniach rejsu osiągniemy stolicę Jamalsko-Nienieckiego Okręgu Autonomicznego czyli miasto Salechard. Dalsza droga zawiedzie nas na Ural Polarny gdzie będziemy mogli poznać tajemnice górskich rzek oraz pokonamy drogę lądową na przełęcz oddzielającą JANAO od Republiki Komi.  Ural jesienią zachwyca feerią barw a porastająca te góry tajga dostarcza wielu doznań natury terenowej. W czasie drogi dojazdowej i powrotnej nie zabraknie również zwiedzania miast i ciekawostek turystycznych, Odwiedzimy. Moskwę, Kazań, Perm, Jekaterinburg oraz Hanty Mansinsk. Na tę dwu i pół tygodniową wyprawę możemy zabrać maksymalnie 5 załóg.
wyprawa na Ural Polarny Rosja 4x4 - mapa

TRASA: TRUDNA

długa droga dojazdowa, sekcje górskie, wymagające brody, koleiny.

WYPOSAŻENIE:

Opony minimum 32 MT, snorkel, wyciągarka, trapy, sprzęt 4×4, części zapasowe, sprzęt biwakowy i campingowy.

LOGISTYKA

typ wyprawy – kolumna

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych.

wyprawa na Ural

KOSZTY:

6300 zł od załogi rozumianej jako kierowca i pilot. Warunkiem udziału w wyjeżdzie jest wpłata bezwrotnego zadatku w wysokości 3000 zł – płatne na 30 dni przed terminem imprezy.
Konto do wpłat:
Marcin Francuz Piękna 44/6d 00-672 Warszawa
ING BANK 73 105010381000002316673025
tytułem: Ural

DODATKOWE KOSZTY:

Wizy680 zł/osoba wraz z ubezpieczeniem
Paliwo  – ceny około 2-3 zł/l.on
Prom na Obie – 1800 zł

WIZA:

Aby uzyskać rosyjską wizę konieczne jest przesłanie Paszportu ważnego minimum 180 dni od daty zakończenia wyprawy wraz z 1 aktualną fotografią (3,5×4,5 cm twarzą do przodu –  typ paszportowy) wraz z danymi dotyczącymi miejsca zamieszkania, oraz zatrudnienia na adres podany w mailu zwrotnym. 
Uwaga, graniczny termin nadsyłania dokumentów to 30 dni przed planowanym rozpoczęciem ekspedycji! Paszporty wraz z wizami zostaną dostarczone uczestnikom na miejsce pierwszego spotkania w Polsce.

NIEZBĘDNE DOKUMENTY SAMOCHODU:
  • dowód rejestracyjny wraz z ważnymi badaniami technicznymi
  • zielona karta uwzględniająca Rosję
  • WAŻNE jest aby samochód prowadziła ta osoba, która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku samochodów w leasingu niezbędne jest notarialne poświadczenie faktu leasingu!

HARMONOGRAM

Dzień 1 Spotkanie na Łotwie
Dzień 2 Granica rosyjska i droga do Tweru. Camp nad rzeką
Dzień 3 Twer- Jarosław. Camp nad rzeką
Dzień 4 Jarosław- Perm. Camp na stojance
Dzień 5 Droga do SiewiernoUralska
Dzień 6 Droga do Nagania
Dzień 7 -9 Rejs po Obie
Dzień 10 Łabytnangi i Salechard
Dzień 11 -14 Offroad w górach Uralu Północnego i Polarnego
Dzień 15 – 16 Droga powrotna do Niagania
Dzień 17 – 20 Droga powrotna do Polski