Karelia

Dookoła Ładogi i Onegi

Wilcza Tropa i Wołoka - dookoła jeziora Ładoga i Onega

Piękna, rodzinna, dwutygodniowa wyprawa pozwalająca zakosztować uroków Karelii, Zaonieża i dawnej stolicy Rosji czyli Petersburga. Trasa ekspedycji liczy 3500 km i okrąża dwa legendarne jeziora Karelskie Ładogę i Onegę. W czasie naszej niespiesznej wędrówki szutrowymi zakamarkami Karelii będziemy mieli okazję odwiedzić wyspy na jeziorze Ładoga niedaleko Sortawali, zabytkowe monastyry i cerkwie na wyspie Kiżi oraz przeżyć rejs na słynny z liczących ponad 6000 lat petroglifów Besow Nos. Droga dojazdowa i powrotna wiedzie przez Litwę, Łotwę i Estonię, które to kraje traktujemy tranzytowo, ale nie zabraknie na trasie ciekawostek przyrodniczych i licznych zabytków. Wyprawa ma charakter rodzinny, nie koncentrujemy się zatem na poszukiwaniu trudności terenowych, jednak spora ilość dziurawych karelskich szutrów pozwoli poczuć uczestnikom klimat terenowej włóczęgi. Wszystkie campingi usytuowane są nad jeziorami w zacisznych miejscach, kilkakrotnie również skorzystamy z istniejącej bazy turystycznej w celu odświeżenia i odpoczynku w cywilizowanych warunkach. Jedną z atrakcją wycieczki będzie również zwiedzanie Petersburga z grupą Czarnych Kotów, które pozwoli zobaczyć to przepiękne miasto z zupełnie innej „powietrznej perspektywy”

TRASA: ŁATWA

długa droga dojazdowa, szutry, koleiny, brodziki

WYPOSAŻENIE:

opony AT, wyciągarka, sprzęt 4×4, kompresor, części zapasowe, narzędzia,  CB radio, Namiot lub możliwość spania w samochodzie, krzesełka i stoliczki turystyczne, pojemnik na wodę pitną (10l), kuchenki turystyczne, menażki i naczynia, środki przeciw owadom.

LOGISTYKA

typ wyprawy – kolumna

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych.

KOSZTY:

3500 zł od załogi rozumianej jako kierowca i pilot. Dodatkowo 200 zł od osoby towarzyszącej Warunkiem udziału w wyjeździe jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 2000 zł  na 30 dni przed terminem imprezy.
Konto do wpłat:
Marcin Francuz Piękna 44/6d 00-672 Warszawa
ING BANK 73 105010381000002316673025
tytułem: Karelia

DODATKOWE KOSZTY:

WIZA rosyjska indywidualna wraz z ubezpieczeniem 680 zł/osoba,
NOCLEGI: praktycznie na całej trasie dojazdowej i powrotnej istnieje możliwość korzystania z płatnych noclegów na tzw. stojankach. Koszt około 40-80 zł/osoba/doba
PALIWO: od 2,50 zł/ON do 3.00 zł/ON europa

W ramach wpisowego każda załoga otrzymuje:

 • przygotowanie trasy, stosowne zezwolenia
 • opłacenie biwakowych miejsc noclegowych
 • naklejkę imprezy
 • gadżet dla każdego uczestnika imprezy
 • ubezpieczenie NW do wysokości 10000 zł
 • udział doświadczonego i znającego trasę przewodnika we własnym samochodzie terenowym
 • możliwość monitorowania wyprawy za pomocą linku internetowego spot
 • udział w wyprawie paramedyka wraz z profesjonalnie wyposażoną apteczką ratunkową
 • dostęp do narzędzi specjalistycznych w tym : podstawowe spawanie polowe, szlifierka kątowa, wiertarka udarowa, klucz pneumatyczny, drymel pneumatyczny

WIZA:

Aby uzyskać rosyjską wizę konieczne jest przesłanie Paszportu ważnego minimum 180 dni od daty zakończenia wyprawy wraz z 1 aktualną fotografią (3,5×4,5 cm twarzą do przodu –  typ paszportowy) wraz z danymi dotyczącymi miejsca zamieszkania, oraz zatrudnienia na adres podany w mailu zwrotnym. 
Uwaga, graniczny termin nadsyłania dokumentów to 30 dni przed planowanym rozpoczęciem ekspedycji! Paszporty wraz z wizami zostaną dostarczone uczestnikom na miejsce pierwszego spotkania w Polsce.

NIEZBĘDNE DOKUMENTY SAMOCHODU:
 • dowód rejestracyjny wraz z ważnymi badaniami technicznymi
 • zielona karta uwzględniająca Rosję
 • WAŻNE jest aby samochód prowadziła ta osoba, która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku samochodów w leasingu niezbędne jest notarialne poświadczenie faktu leasingu!

HARMONOGRAM

Dzień 1 Spotkanie na Łotwie

Dzień 2 Przejazd przez Estonię, granica z Rosją, nocleg pod Petersburgiem

Dzień 3 Podróż zachodnim brzegiem jeziora Ładoga przez Karelię. Możliwy rejs z Sortowały

Dzień 4-5 Karelskie szutry i ciekawostki

Dzień 6 Droga do Kondopogi. Tajemnice Bieł-Mor Kanału

Dzień 7-10 Droga dookoła jeziora Onega, rejs na wyspę Kiżi. zwiedzanie Półwyspu Besow

Dzień 11-12 Powrót do Petersburga. Zwiedzanie miasta. Nocleg w pensjonacie

Dzień 13-14 Powrót via Estonia, Łotwa i Litwa na Suwalszczyznę. Nocleg w agroturystyce.