Obwód Kaliningradzki

5 - 11 czerwca 2022

39 zaginiony element - Obwód Kaliningradzki 4x4

Wyprawa turystyczna off road po Obwodzie Kaliningradzkim to propozycja dla każdego, kto chciałby zwiedzić terenowo ten niewątpliwie ciekawy kawałek Rosji położony w sąsiedztwie naszego kraju. Podczas naszych podróży po Obwodzie Kaliningradzkim nawiązaliśmy wiele kontaktów z miejscowymi klubami 4×4 i jesteśmy w stanie zagwarantować bezpieczną, ciekawą i zróżnicowaną terenowo i etnograficznie trasę. Obwód Kaliningradzki jest autonomicznie położonym terytorium Rosji i rządzi się swoimi wewnętrznymi prawami. Nasza wyprawa wiedzie przez jego zachodnią i środkową część. Przewodniki piszą, że na terenie Obwodu Kaliningradzkiego poza samym Kaliningradem w zasadzie nie ma co zwiedzać.  Nic bardziej mylnego! My zawiedziemy Was do opuszczonych zamków, ruin, latarni morskich. Pokażemy muzea leśne, wojskowe, marynarki wojennej a także wspaniałe oceanarium. Zwiedzimy również kilka zabytków klasy zero a klimat starej rosyjskiej wsi na zawsze pozostanie w waszych turystycznych wspomnieniach. W czasie wyprawy przemierzymy przepiękne wybrzeże, posmakujemy jazdy terenowej po plaży oraz pokonany kilkanaście zapomnianych leśnych dróg. Całość proponowanej przez nas trasy została pokonana samochodem terenowym i wynosi 800 km. Ponad 50% drogi stanowią szutry, drogi polne i gruntowe, kolejne 30% to asfalty 4 i 5 kategorii a ostatnie 20% wiedzie przez drogi główne.

TRASA: TRUDNA

drogi szutrowe, koleiny, plaże, sekcje kamienne, brody, rowy, błoto

WYPOSAŻENIE:

opony MT/AT minimum 31 cali, wyciągarka, snorkel, sprzęt 4×4, kompresor, części zapasowe, narzędzia, trapy, łopata, CB radio, namiot lub możliwość spania w aucie, krzesełka i stoliki turystyczne, ciepłe śpiwory, pojemnik na wodę pitną (10l), kuchenki turystyczne, menażki i naczynia, worki na śmieci, papier toaletowy, środki przeciw komarom

LOGISTYKA

typ wyprawy – kolumna

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych.

KOSZTY

2200 zł od załogi rozumianej jako kierowca i pilot, 
dodatkowo 200 zł od osoby towarzyszącej. Warunkiem udziału w wyjeżdzie jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 1000 zł  30 dni przed wyjazdem na konto:
Marcin Francuz Piękna 44/6d 00-672 Warszawa
ING BANK 73 105010381000002316673025
tytułem: Obwód Kaliningradzki

DODATKOWE KOSZTY OSOBOWE
  • WIZA: rosyjska indywidualna wraz z ubezpieczeniem 550 zł/60zł osoba
  • NOCLEGI: campy terenowe lub pensjonaty w cenie około 80 zł/osoba/noc
  • PALIWO: od 2,60 zł/ON do 2,90 zł/ON europa


W ramach wpisowego każda załoga otrzymuje:

  • przygotowanie trasy, stosowne zezwolenia
  • naklejkę imprezy
  • koszulkę dla każdego uczestnika imprezy
  • udział doświadczonego i znającego trasę przewodnika we własnym samochodzie terenowym

WIZA

Od 1 lipca 2019 weszła równolegle tzw. e visa do Obwodu Kaliningradzkiego. Koszty wynoszą wtedy 60 zł/osoba a wyrabia się ją samodzielnie na stronie: https://evisa.kdmid.ru/en-US/Home/Index i czeka około 2 dni na odpowiedź. Każdy zatem musi samodzielnie wypełnić wniosek i otrzymać na maile stosowne papiery, z którymi udaje się na granicę!

Aby uzyskać normalną rosyjską wizę konieczne jest przesłanie paszportu ważnego minimum 180 dni od daty zakończenia wyprawy wraz z 1 aktualną fotografią (3,5×4,5 cm twarzą do przodu – typ paszportowy) na adres podany w mailu zwrotnym. Uwaga  – graniczny termin nadsyłania dokumentów to 25 dni przed planowanym rozpoczęciem wyprawy.
Paszporty wraz z wizami zostaną dostarczone uczestnikom na miejsce pierwszego spotkania w Polsce.

NIEZBĘDNE DOKUMENTY SAMOCHODU

  • dowód rejestracyjny wraz z ważnymi badaniami technicznymi
  • zielona karta uwzględniająca Rosję
  • WAŻNE jest aby samochód prowadziła ta osoba, która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku samochodów w leasingu niezbędne jest notarialne poświadczenie faktu leasingu.

HARMONOGRAM

Spotykamy się rano o godz. 09.30 pierwszego dnia w centrum Braniewa pod Katedrą.
Możliwy przyjazd dzień wcześniej oraz camping lub wynajęcie pokoju (rezerwacja we własnym zakresie)

Dzień 1  Braniewo/Mamonowo – formalności graniczne – Sowhoznoje – ruiny zamku Medowoje. Camp nad morzem

Dzień 2
  Medowojwe – Kaliningrad -Muzeum morskie – Primorsk – Jantarnyj. Camp na plaży. Długość odcinka to około 110 km.
Po drodze off road plażowy.

Dzień 3
  Jantarnyj – Donskoe – Swetlogorsk – Muzeum Lasu- Pereslawskoe. Camp nad jeziorem. Ciekawe drogi wśród lasów wymagające użycia trapów i wyciągarek. Camp w lesie. Tego dnia przejedziemy około 100 km.

Dzień 4
  Pereslawskoje  – Znameńsk – fragment 4×4 (dla chętnych objazd) – Czerniachowsk. Camp nad rzeką. Do pokonania około 160 km.

Dzień 5
  Wyprawa wraz z przewodnikami nad Kanał Mazurski. Dla chętnych Tour de Czerniachowsk – około 12 km trudnego off roadu wśród lasów. Długość około 120 km. Camp nad rzeką.

Dzień 6
  Czerniachowsk  – Grzechotki. Granica z Polską. Długość ok. 160km

Scroll to Top