Peczorski Trakt

ekstremalna wyprawa 4x4

17 września - 6 października 2024

Ekstremalne wyzwanie północy

Peczorski Trakt jest najtrudniejszą wyprawą terenową w naszej ofercie.
W ciągu trzech tygodni ekspedycji zmierzymy się z jednym z najbardziej wymagających szlaków off roadowych w Rosji, którego pokonanie latem stanowi ogromne wyzwanie. Jego historia sięga 1891 roku kiedy to na polecenie ostatniego cara Rosji Mikołaja II Romanowa rozpoczęto budowę szlaku kolejowego łączącego wybrzeże Morza Białego w Guberni Archangielskiej z Uralem. Jednym z pierwszych fragmentów północnej linii szlaku kolejowego było połączenie miasta Mezeń z Ust Cylmą.
Szeroka na 5-6 metrów przesieka wiedzie przez porastającą północne rubieże kontynentu tajgę, przemierza kilkanaście brodów na północnych wartkich rzekach oraz prowadzi przez połacie podmokłych, torfowych łąk.
Na Peczorskim Trakcie częściowo można jeszcze odnaleźć fragmenty pierwotnej linii kolejowej, nasypów i resztki drewnianych mostów, przede wszystkim jednak ta podróż to próba zmierzenia się latem z bardzo wymagającą terenowo przyrodą północy. Do pokonania będziemy mieli ponad 160 km w ekstremalnym terenie, czeka nas budowa mostów nad potokami, budowa długich brzozowych trapów umożliwiających mozolne pokonywanie rozmarzniętych latem zimników, tysiące metrów błotnych kolein i niezliczona ilość brodów na rzekach.
Do udziału w ekspedycji zapraszamy załogi doświadczone w ekstremalnej jeździe terenowej, potrafiące współpracować w grupie, mogące przeżyć ponad tydzień w surowych warunkach północy oraz dysponujące odpowiednio przygotowanymi maszynami wyprawowymi. Oprócz przygody w terenie podczas ekspedycji poznamy również piękno północno-wschodniej Karelii oraz walory Republiki Komi. Na trasie wyprawy nie zabraknie również ciekawych historycznie miast takich jak Archangielsk, Kotlas, Wołogda i Moskwa.

przejazd przez rzekę

TRASA: SKRAJNIE TRUDNA!

długa droga dojazdowa, głębokie brody, koleiny, podmokłe torfowiska bez punktów kotwiczenia,  rowy i strumienie, odcięcie od cywilizacji!

SPRZĘT

Opony minimum 35 MT (zalecane 37 i powyżej), mocna wyciągarka raz z zapasowymi częściami eksploatacyjnymi, komplet sprzętu 4×4 (szekle, bloczek, pasy, trapy), snorkel, części zapasowe, narzędzia, dodatkowe płyny ustrojowe, dodatkowe kanistry, sprzęt biwakowy i szturm żarcie umożliwiające 10-dniowy pobyt w odcięciu od cywilizacji, środki i moskitiery przeciw owadom.

LOGISTYKA

typ wyprawy – kolumna

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych.

KOSZTY

11000 zł od dwuosobowej załogi samochodu. Warunkiem udziału w ekspedycji jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 5000 zł – na 60 dni przed planowanym rozpoczęciem imprezy.

K
onto do wpłat:
Marcin Francuz Piękna 44/6d 00-672 Warszawa
ING BANK 73 105010381000002316673025
tytułem: Peczorski Trakt

DODATKOWE KOSZTY:

Wizy:  680 zł/osoba – pomagamy w organizacji wiz !
Stojanki : 20-50 zł/doba/osoba
Paliwo: ceny około 2,5 -3 zł/l.on

WIZA:

Aby uzyskać rosyjską wizę konieczne jest przesłanie Paszportu ważnego minimum 180 dni od daty zakończenia wyprawy wraz z 1 aktualną fotografią (3,5×4,5 cm twarzą do przodu –  typ paszportowy) wraz z danymi dotyczącymi miejsca zamieszkania, oraz zatrudnienia na adres podany w mailu zwrotnym. 
Uwaga, graniczny termin nadsyłania dokumentów to 30 dni przed planowanym rozpoczęciem ekspedycji! Paszporty wraz z wizami zostaną dostarczone uczestnikom na miejsce pierwszego spotkania w Polsce.

NIEZBĘDNE DOKUMENTY SAMOCHODU:
  • dowód rejestracyjny wraz z ważnymi badaniami technicznymi
  • zielona karta uwzględniająca Rosję
  • WAŻNE jest aby samochód prowadziła ta osoba, która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku samochodów w leasingu niezbędne jest notarialne poświadczenie faktu leasingu!

HARMONOGRAM

Dzień 1 Spotkanie na Łotwie
Dzień 2 Przejazd przez Łotwę i Estonię, granica z Rosją
Dzień 3-5 Podróż w stronę Archangielska
Dzień 6 Dojazd do początku Peczorskiego Traktu w mieście Mezeń.
Dzień 7-16 Peczorski Trakt. Odcięcie od cywilizacji
Dzień 17-19 Naprawy i powrót przez Uchtę, Sywtywkar, Kotlas i Wołogdę do Moskwy.
Dzień 20 Powrót via Łotwa i Litwa na Suwalszczyznę. Nocleg w agroturystyce.