Półwysep Rybacki zimą

21 stycznia - 4 lutego 2024

Magia siewiernego sijania

Zimowa wyprawa na Półwysep Kolski, którego najdalej na północ wysuniętym cyplem jest Półwysep Rybacki to doskonała okazja na rozpoczęcie swojej przygody z zimowymi ekspedycjami terenowymi. Podczas dwóch tygodni wyjazdu uczestnicy będą mieli okazję do zwiedzenia Petersburga, rosyjskiej Karelii a także przepięknego wybrzeża Morza Barentsa położonego w Okręgu Murmańskim. Podstawowym celem wyprawy jest dotarcie i aktywne spędzenie 3 dni na leżącym prawie 380 km na północ od Kręgu Polarnego Półwyspie Rybackim. Dzięki naszym rosyjskim znajomym, możemy zaproponować założenie obozu w przytulnej turbazie i aktywne spędzenie kilku dni na półwyspie. Czeka na nas mnóstwo zimowego offroadu w nadmorskim interiorze, wyprawa skuterami aż za przełęcz oddzielającą Półwysep Szeroki od Rybackiego a także morska niespodzianka. Jednak podstawową zaletą pobytu na Półwyspie Rybackim jest możliwość obserwacji niesamowitego zjawiska jakim jest zorza polarna czyli po rosyjsku siewierne sijanie. Będziemy bowiem oddaleni o ponad 150 km od najbliższego dużego miasta, a obserwacja tego fantastycznego widowiska na otwartej przestrzeni, dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń. Decydując się na udział w wyprawie należy zadbać o właściwe przygotowanie samochodu, wszystkie noclegi planujemy w oparciu o infrastrukturę turystyczną ale warto być przygotowanym na jeden lub dwa biwaki w terenie.

Wyjazd ma charakter kolumnowy i możemy zaprosić na niego maksymalnie 6 załóg.

TRASA: ŚREDNIA

długa droga dojazdowa, ośnieżone/zalodzone asfalty i drogi szutrowe, jazda zimnikami, torowanie w świeżym śniegu

WYPOSAŻENIE:

Opony minimum 31 MT lub szerokie zimówki, oleje w mostach i reduktorze odporne na ujemne temperatury, części zapasowe, trapy, szufla do śniegu, lornetka. Możliwość spędzenia nocy w samochodzie.

LOGISTYKA

typ wyprawy – kolumna

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych.

KOSZTY

4000 zł od załogi rozumianej jako kierowca i pilot. Warunkiem udziału w wyjeździe jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 2000 zł na 30 dni przed terminem imprezy.
Konto do wpłat:
Marcin Francuz Warszawa
ING BANK 73 105010381000002316673025
tytułem: Murmańsk

DODATKOWE KOSZTY

Wiza600 zł/osoba
Stojanki – 110-130 zł/doba/osoba
Turbaza – 180 zł/osoba/noc
skuter śnieżny – 800 zł/4 godz./2 osoby
Paliwo  – ceny około 2,8-3 zł/l.on

WIZA

Aby uzyskać rosyjską wizę konieczne jest przesłanie Paszportu ważnego minimum 180 dni od daty zakończenia wyprawy wraz z 1 aktualną fotografią (3,5×4,5 cm twarzą do przodu –  typ paszportowy) wraz z danymi dotyczącymi miejsca zamieszkania, oraz zatrudnienia na adres biura wizowego, z  którym współpracujemy. Konieczne jest również wypełnienie online formularza wizowego.
Uwaga! Graniczny termin nadsyłania dokumentów to 30 dni przed planowanym rozpoczęciem ekspedycji!
Paszporty wraz z wizami zostaną dostarczone via kurier w Polsce.

NIEZBĘDNE DOKUMENTY SAMOCHODU:

  • dowód rejestracyjny wraz z ważnymi badaniami technicznymi
  • zielona karta uwzględniająca Rosję do kupienia na granicy Polskiej
  • WAŻNE jest aby samochód prowadziła ta osoba, która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku samochodów w leasingu niezbędne jest notarialne poświadczenie faktu leasingu!

HARMONOGRAM

Dzień 1 Spotkanie w agroturystyce na Suwalszczyźnie
Dzień 2 Przejazd przez Litwę i Łotwę. Nocleg u zaprzyjaźnionego łotewskiego offroadera
Dzień 3 Przejazd przez Estonię, granica z Rosją, nocleg pod Petersburgiem
Dzień 4 Petersburg i podróż zachodnim brzegiem zamarzniętego jeziora Ładoga przez Karelię. Nocleg na stojance
Dzień 5 Przejazd przez Karelię aż za Krąg Polarny. Nocleg w Turbazie
Dzień 6 Dojazd do wybrzeża Morza Barentsa. Nocleg w Turbazie
Dzień 7 Zwiedzanie Murmańska i dojazd na Półwysep Rybacki
Dzień 8-10 Pobyt na Półwyspie Rybackim. Noclegi w Turbazie
Dzień 11-13 Powrót do Petersburga zwiedzanie miasta wieczorową porą. Nocleg w pensjonacie. Alternatywnie powrót przez Norwegię i Szwecję
Dzień 14-15 Powrót via Estonia, Łotwa i Litwa na Suwalszczyznę. Nocleg w agroturystyce. Alternatywnie prom Nynashamn-Gdańsk