Turcja 4x4

Tajemnice Kapadocji

14 - 20 września 2022

Terenowa wyprawa do Turcji to okazja do odwiedzenia miejsc pełnych cudów natury i śladów historii, łącząca zwiedzanie, etnografię i sporą dawkę off-roadu. Na naszej autorskiej trasie będziemy poruszać się dolinami i wąwozami w przepięknym skalistym terenie i powoli wdrapywać na płaskowyże, kryjące wiele terenowych wyzwań. Za każdym razem będą nas otaczać inne kolory, kształty i historia. Głównym celem jest Kapadocja czyli historyczna kraina w środkowej Turcji i centralnej części Anatolii, znana przede wszystkim z charakterystycznych form tufowych, tworzących księżycowy krajobraz oraz z domów i kościołów wykutych w tych wulkanicznych skałach. W Kapadocji przyroda łączy się z historią regionu w niesamowitą opowieść. Obejrzymy liczne kościoły wykute w skale, z zachowanymi bizantyjskimi freskami (jak np. Ciemny Kościół w Göreme) i wielopoziomowe podziemne miasta Kaymakli i Derinkuyu. Z Kapadocji przez Góry Taurus przejedziemy  do interesującej historycznie prowincji Hatay. Zobaczymy ciekawe muzeum rzymskich mozaik, kościół św. Piotra wykuty w skale, prawdopodobnie pierwszy kościół chrześcijański, który zachował się do dziś. Przejdziemy się uliczkami wieloetnicznego starego miasta Antiochii, odwiedzimy ostatnią z ormiańskich wiosek pod górą Musa Dah i wykąpiemy w Morzu Śródziemnym! Na koniec wyprawy zasmakujemy klimatu wielomilionowego Stambułu rozpostartego między Europą i Azją. Na dzień dzisiejszy przy wjeździe i wyjeździe z Turcji nie obowiązują restrykcje związane z kwarantanną. Maksymalnie 8 załóg.

TRASA: ŚREDNIA

długa droga dojazdowa, sekcje kamienne, szutrowe, drogi górskie

WYPOSAŻENIE:

Opony minimum 31 MT/AT, części zapasowe. Sprzęt biwakowy i campingowy.

LOGISTYKA

typ wyprawy – kolumna

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych.

KOSZTY

2800 zł od załogi rozumianej jako kierowca i pilot. Warunkiem wpisania na listę wyjazdową jest przesłanie zadatku 1500 zł na 30 dni przed terminem imprezy.
Konto do wpłat:
Marcin Francuz Piękna 44/6d 00-672 Warszawa
ING BANK 73 105010381000002316673025
tytułem: Turcja 4×4

DODATKOWE KOSZTY:

Paliwo – około 4 zł l/on
Campingi–  30 zł/osoba
Hotel w Kapadocji– 120 zł/osoba
Muzea– 80 zł/osoba

         NIEZBĘDNE DOKUMENTY SAMOCHODU i OSOBISTE:

  • dowód rejestracyjny wraz z ważnymi badaniami technicznymi
  • WAŻNE jest aby samochód prowadziła ta osoba, która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku samochodów w leasingu niezbędne jest notarialne poświadczenie faktu leasingu!
  • ważny dowód osobisty lub paszport
  • ważne prawo jazdy
  • EKUZ wydawany przez NFZ

HARMONOGRAM

Dzień 1 Spotkanie na Campingu w Bułgarii (dojazd z Polski około 2 dni) Małko Tyrnowo – nocleg na dziko lub w hotelu
Dzień 2 Małkowo-Lulleburgaz-Biga
Dzień 3 Biga-Burza-Eskizehir
Dzień 4  Eskizehir-Kulu-Kapadocja
Dzień 5 Kapdocja- Nallihan
Dzień 6. Nallihan-Stambuł
Dzień 7  Stambuł-Małkowo- granica z Bułgarią.

Scroll to Top