EKSPEDYCJA NAUKOWA ?ŻARŁACZE BIAŁE POŁUDNIOWEJ AFRYKI

Dyskusje o nurkowaniu, canioningu, raftingu, żeglarstwie i wszystkich aktywnościach na wodzie

Moderatorzy: franc, Student

EKSPEDYCJA NAUKOWA ?ŻARŁACZE BIAŁE POŁUDNIOWEJ AFRYKI

Postprzez kingamazurczak » 8 stycznia 2017, o 21:20

EKSPEDYCJA NAUKOWA - ŻARŁACZE BIAŁE REPUBLIKI POŁUDNIOWEJ AFRYKI. 1-7 SIERPNIA 2017

Wprowadzenie - Ekspedycja naukowa ?Żarłacze białe Republiki Południowej Afryki?, odbędzie się w dniach 1-7 sierpnia 2017 r. Organizatorem wyprawy jest firma Apex Shark Expeditions, której właścicielami są Chris i Monique Fallows. Opiekunem naukowym ekspedycji jest profesor Alessandro De Maddalena, jeden ze światowych ekspertów od rekinów. Maksymalna liczba uczestników kursu to 11 osób. Uczestnicy będą mogli obserwować żarłacze białe (Carcharodon carcharias) w ich naturalnym siedlisku i poszerzyć swoją wiedzę na temat biologii, etiologii i ekologii tych drapieżników. Wszyscy uczestnicy mają również możliwość nurkowania w klatkach (nie jest wymagane posiadanie certyfikatu nurkowego).
Organizatorzy- Apex Shark Expeditions działa w rejonie False Bay od roku 1996. Firma pracowała z wieloma instytucjami badawczymi i z wiodącymi mediami, takimi jak BBC, Discovery Channel, CNN i National Geographic. Jej sposób działania jest nakierowany na możliwie jak najmniejsze zakłócanie naturalnego środowiska drapieżników (rekiny nie są celowo karmione w celu zwabienia, nie stosuje się wątroby rekina ani żadnych innych przynęt mających negatywny wpływ na środowisko, i czynione są wszelkie starania, aby uniknąć kontaktu rekinów z jednostką pływającą). Profesor Alessandro De Maddalena jest jednym ze światowych ekspertów w dziedzinie biologii rekinów. Od roku 2010 prowadzi Wyprawy/Kursy Biologii Rekinów. Poenas Jacobs jest kapitanem łodzi Apex Shark Expeditions od 2005 r. Jest niezwykle utalentowanym przyrodnikiem z ogromną wiedzą na temat zachowań żarłaczy białych i innych gatunków występujących w False Bay. Ma "najlepsze oko" w False Bay i słynie z niewiarygodnej umiejętności wypatrywania różnych napotykanych gatunków zwierząt.
Cena pakietu:

?

1-7 sierpnia 2017 r. 32 302 randów (ok. 2 160 EUR/ 2 288 USD),
Cena w EUR/USD jest przybliżona i zależy od kursu.

Pakiet obejmuje:

- Transfer z lotniska (w obie strony).
- Zakwaterowanie (8 nocy) w apartamentach The Grosvenor w miejscowości Simon?s Town.
- Kurs biologii, etiologii i ekologii rekinów, prowadzony przez prof. Alessandro De Maddalena w 3 językach: angielski, francuski, włoski.
- 7 rejsów w celu obserwacji żarłaczy białych (False Bay, Gansbaai), oraz ? w zależności od pogody ? nurkowania w klatce.
- Kompletny sprzęt nurkowy.
- Możliwość obserwowania innych zwierząt morskich (żarłacze błękitne, ostronos atlantycki, uchatki karłowate, delfiny zwyczajne, płetwale Bryde'a i walenie południowe, pingwiny afrykańskie i wielu innych gatunków ptaków morskich).
- Lekki lunch i przekąski na pokładzie łodzi.
- Egzemplarz książki "Żarłacze Białe Południowej Afryki" autorstwa Alessandro De Maddalena z autografem autora.

Pakiet nie obejmuje:
- Przelotów.
- Posiłków nie wymienionych powyżej.
- Opłaty organizacyjnej.

Szczegóły:
http://www.rekiny.edu.pl/ekspdycjanaukowa
rekiny.edu@gmail.com
https://www.facebook.com/Rekiny.edu/
kingamazurczak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 stycznia 2017, o 21:18

Powrót do Na mokro

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość