uprawnienia żeglarskie

Dyskusje o nurkowaniu, canioningu, raftingu, żeglarstwie i wszystkich aktywnościach na wodzie

Moderatorzy: franc, Student

uprawnienia żeglarskie

Postprzez rene » 24 maja 2007, o 10:10

Mam patent żeglarski wydany ok '96roku. Natomiast moja praktyka i w ogóle kontakt z wodą ograniczyć można do pierwszej połowy posiadania przeze mnie tegoż dokumentu :cry:

Podpowiedzcie mi proszę, drodzy państwo, jak to teraz jest. Czy muszę wymienić swój papier na nowy, czy może muszę zdawać jakieś egzaminy itp. Czy po prostu mogę olać i pływać :?: :lol:
Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi :lol:
rene

Postprzez wi.Tek » 24 maja 2007, o 10:18

Możesz olać i pływać, ja mam papiery jeszcze starsze i w niczym to nie przeszkadza...

z jednym zastrzeżeniem - jeśli tyle nie pływałaś (i jeśli pływałaś tylko na kursie) ... zastanów się czy jesteś w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność za czyjeś zdrowie / życie... innymi słowy - nie polecam, chyba że z osobami pływającymi (niezależnie od posiadania przez nie uprawnień).
pozdrawiam
wi.Tek
wi.Tek
forumowy psuj

Postprzez rene » 24 maja 2007, o 10:23

no no no.... właśnie nie chcę sama pływać, bo zbyt długo nie byłam na wodzie. A wcześniej sporo pływałam, nie tylko na kursie.
rene

Postprzez rene » 24 maja 2007, o 10:26

wi.Tek@ A ty masz może sternika :?: wogóle orientujesz sie ile teraz może kosztować kurs i zrobienie patentu, bo jakby nie patrzeć jeśli zacznę pływać chociaż to juz pewnie nie w tym roku, to będę chciała podnieść swoje kwalifikacje :wink:
rene

Postprzez wi.Tek » 24 maja 2007, o 10:43

tak mam sternika,
jeśli kiedyś więcej pływałaś - tego (wg. mnie) się nie zapomina... 1 - 2 dni aklimatyzacji, przypominania i poznawania łajby i można pływać.

Ale osoby, które pływały tylko na kursie nie mają wyrobionych nawyków, odruchów, itp (nie mówiąc już o doświadczeniu) no i takim bym odradzał, mimo, że prawdopodobnie by sobie poradziły (ale przy dobrych warunkach).

@rene: co do podnoszenia kwalifikacji - po co? po zmianie (X lat temu) przepisów, na śródlądziu możesz pływać niemal na wszystkim, nie pamiętam jak jest ze strefą przybrzeżną Bałtyku, ale chyba też możesz pływać do iluś tam m2 żagla.
No chyba że chcesz w rejsy morskie pływać... ale to by trzeba sternika, a potem morskiego... (i w ch... czasu na to ;) )
pozdrawiam
wi.Tek
wi.Tek
forumowy psuj

Postprzez rene » 24 maja 2007, o 11:10

no tak masz rację, żeglarz może w strefie przybrzeżnej do 20m2 z tego co kojarzę.
Tak czy siak muszę sobie przypomnieć wszystko, chyba każdy musi po kilkuletniej przerwie. Wiadomo że sama nie pójdę pływać, ale z biegiem czasu...... apetyt rośnie w miarę jedzenia
rene

Postprzez wi.Tek » 24 maja 2007, o 11:13

hehe o apetycie coś wiem, szczególnie po Transpolonii... :D
pozdrawiam
wi.Tek
wi.Tek
forumowy psuj

Postprzez rene » 24 maja 2007, o 11:29

o tak..... super impreza, aż szkoda że się skończyła. Grunt to dobre towarzystwo i organizacja :wink:
Może Marcin zrobiłby wycieczkę po mazurach ze zwiedzaniem od strony wody :mrgreen: ..... tak na kilka jachtów
rene

Postprzez muka » 24 maja 2007, o 12:22

brrr....woda.... :lol:

to ja wam pomacham z lądu, ok? 8)
muka

Postprzez rene » 24 maja 2007, o 12:42

muka napisał(a):brrr....woda.... :lol:

co za wstrętny szczur lądowy się tu zaplątał.... zrobimy Ci taką kąpiel, że o wspinaczkach zapomnisz :mrgreen: :mrgreen:
napewno by Ci sie spodobał rejsik po wzburzonym morzu........coś takiego może troche emocji dostarczyć :wink:
rene

Postprzez muka » 24 maja 2007, o 13:24

morze, to mi się kojarzy ostatnio tylko i wyłacznie z siedzeniem na plaży w miłym towarzystwie i powolną degustacją trunków owocopochodnych :lol: :lol: :lol:
muka

Postprzez rene » 24 maja 2007, o 13:36

ja tam mogę częściej... szczególnie przy tak sprzyjających warunkach atmosferycznych :lol: :lol:
rene

Postprzez wi.Tek » 24 maja 2007, o 14:10

Dziewczyny, widzę, że też o koszulki zaczynacie walczyć :)

@rene, wrzuć przy okazji Anię do wody (ode mnie ;) )
pozdrawiam
wi.Tek
wi.Tek
forumowy psuj

Postprzez franc » 24 maja 2007, o 14:40

muka napisał(a):morze, to mi się kojarzy ostatnio tylko i wyłacznie z siedzeniem na plaży w miłym towarzystwie i powolną degustacją trunków owocopochodnych :lol: :lol: :lol:

O żesz w mordę też bym tak chętnie podegustował ale jeszcze 1,5 roku abstynencji pełnej przede mną :wink:
franc
Site Admin

Postprzez Klamer » 24 maja 2007, o 15:54

zaslyszane, wiec nie traktujcie jako pewnik - poniewaz nie ma juz stopnia Zeglarza, wszelkie patenty wydane na ten stopien powinno sie zamiecic w PZŻ na stopien Sternika.
Klamer

Następna strona

Powrót do Na mokro