Ładoga

Rajdy i imprezy przeprawowe, sportowe, maratony
Np. Dakar, Zmota Challenge, Africa Race, Pomerania, Zmota Trophy, Croatia Trophy, Zmota Sprint, Iron Man Offroad Challenge itp.

Moderator: franc

Awatar użytkownika
jarem
Posty: 63
Rejestracja: 25 sierpnia 2010, o 07:34
Lokalizacja: prawie góry Hindukuszu / jeszcze pare tygodni
Kontakt:

Ładoga

Post autor: jarem »

Czy ktoś wie coś na temat Ładogi a dokładniej na temat startującej tam załogi skorpiona?
LOW RANGE 4x4 TEAM
na prawym
Awatar użytkownika
9mm
Posty: 240
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 13:37

Re: Ładoga

Post autor: 9mm »

niestety , ale odbiłem się od ruskiej granicy i relacje tylko na stronie scorpiona. Generalnie zrobiłem (jednoosobowo :mrgreen: ) w 48h 2000 km z 17h przerwą w kolejce na ruskiej granicy , taki mały maraton bez snu. Mam w dupie ten kierunek i więcej tam nie pojadę (robię tylko kaliningrad bo blisko i terenowo) , poza wyjazdami biznesowymi , które po prostu muszę. Cała podróż była do dupy , pierwszą łapówkę musiałem zapłacić 3 km za granicą litewską , potem miałem 100% skutecznośći tzn, każdy patrol :mrgreen: . Nawet nie brałem już później dokumentów z samochodu , tylko 20 euro , żeby się odjeb.li :mrgreen:. Litwa , Łotwa jedna kutwa. W nocy przy trasie absolutnie ciemno (miasteczka i wioski).Generalnie brak bazy noclegowej , knajp itp jedyne światełko jakie czasami widziałem to latarka policyjnego patrolu :mrgreen: . Granica czad , ruscy odprawiają 5 aut na 2h czasu , 14 godzin zajęło mi dotarcie do przedostatniego okienka po ruskiej stronie (celnicy) , gdzie dowiedziałem się , że nie mogę wwieść sprzętu i kół do skorpiona , które miałem na pace. Oczywiście od pierwszego domku na ruskiej stronie , gdzie pokazałem wizę na Ładogę , o której wszyscy wiedzieli i mówili ,słyszałem że nie ma problemu. Potem 3 h próbowałem temat ogarnąć , po nich dowiedziałem się , że jest przepis nakazujący mi opuszczenie granicy po 3h i wystrzelili mnie na początek kolejki po łotewskiej stronie (+ 14h) :mrgreen: . Od granicy do kampu chłopaków miałem jeszcze 600 km i perspektywę trzeciej doby bez snu. W kolejce było dużo czasu , żeby się zastanowić nad życiem i stwierdziłem , że stanie 30h jak bydło na ruskiej granicy to nie jest to co zamierzam w życiu robić.
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4136
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ładoga

Post autor: franc »

Mandanci wygrali etap II i są na 4 w generalce. Scorpion pokonał cały etap i jest na mecie, które miejsce na razie nie wiadomo ale dobrze, że chłopakom na razie idzie. Def-ekt się spóźnił na start i pojechał dla relaksu II etap. Teraz karawana przenosi się dalej- będzie rzeźnia na dywanach :)
Awatar użytkownika
motylusowaty
Posty: 5
Rejestracja: 27 sierpnia 2009, o 08:20
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Re: Ładoga

Post autor: motylusowaty »

Zdjęcia z tegorocznej Ładogi zrobione przez Marka Stasika
http://remx.pl/?page_id=44&album=5636346447278102417
brzydka
Posty: 1
Rejestracja: 15 listopada 2011, o 20:10

Re: Ładoga

Post autor: brzydka »

MOŻNA ZACZĄĆ SIĘ ZAPISYWAĆ!!!


The sixteenth ?Ladoga? : it is already possible!
16 wyprawa Ładoga ? to już możliwe!

The registration of participants for the international trophy-raid ?Ladoga? starts on the 1st of November. From May 26th till June 3rd 2012, the most world popular off-road adventure will round Ladoga lake in the sixteenth time.

Rejestracja uczestników międzynarodowej wyprawy po trofeum "Ładoga" rozpoczyna się 1 listopada. W terminie od 26 maja do 3 czerwca 2012 już po raz 16 odbędzie się ta najbardziej popularna na świecie off-roadowa przygoda na trasie wokół jeziora Ładoga.

Certainly, this massive event may be called the largest, the longest, the hardest and the most long awaited affair among 4x4-lovers in Russia. Dunes of the Ladoga Lake, the Stone-pit, Moraine lakes, Kulismaioki waterfalls, Petsevara hills, Ruskeala's marble quarry... 1200km for 9 days around one of the most beautiful lakes in our country.

Z pewnością to wielkie wydarzenie można nazwać największym, najdłuższym, najtrudniejszym i najbardziej oczekiwanym romansem miłośników 4x4 w Rosji. Wydmy Jeziora Ładoga, kamieniołom, jeziora Moraine, wodospady Kulismaioki, wzgórza Petsevara, kopalnia marmuru Ruskeala ... 1200 km w czasie 9 dni wokół jednego z najpiękniejszych jezior w naszym kraju.

The uniqueness of the trophy-raid ?Ladoga? is that anyone can chose oneself the most interesting scoring category ? the competition unites eleven scoring groups. Ones, who want the tough battle, where each second values, compete in Sport groups like TR1, TR2, TR3, PROTO, ATV, SSV. Those, who want to enjoy tranquil ?touristic? way of competition, declare to Adventure and Adventure-open. Admirers of journeys and adventures participate in the group Grand Tourism. And those, who don't feel like racing in sport or touristic categories, may join ?the group of organized spectators? - Discovery. It is no coincidence that ?Ladoga-trophy? is the most massive trophy-raid in Russia, and the most numerous in the world.

Wyjątkowość wyprawy "Ładoga" polega na tym, że każdy może wybrać dla siebie najodpowiedniejszą kategorię punktacji - zawody obejmują bowiem aż jedenaście takich kategorii. Ci, którzy łakną twardej walki, w której liczy się każda sekunda, rywalizować mogą w grupach Sport (TR1, TR2, TR3, PROTO, ATV, SSV). Ci, którzy wolą cieszyć się spokojnym "turystycznym" niemal typem podróży, mogą dołączyć do grup Adventure i Adventure-open. Dla miłośników podróży i przygód stworzono kategorię Grand Tourism. A ci, którzy nie chcą ścigać się w żadnej z powyższych kategorii , mogą dołączyć do "grupy zorganizowanych widzów" - Discovery. To nie przypadek, że wyprawa po trofeum "Ładoga " jest największą wyprawą tego tupu w Rosji i jedną z najliczniejszych pod względem uczestników na świecie.

Every year ?Ladoga? improves, there appear new routes and scoring groups. In fact, the scoring championship Ladoga Team Spirit first time took place in 2011. This year the battle will go on, but some rules will change. From now on, the team consists of three crews, declared to any scoring group (except Discovery). Results of all crews will be considered in the championship Team Spirit.
Z każdym rokiem wyprawa "Ładoga" rozwija się pod względem liczby tras i kategorii punktowych. Mistrzostwa Ładoga Team Spirit po raz pierwszy odbyły się w 2011 roku. W tym roku niektóre zasady rywalizacji ulegną zmianie. Od tej pory zespół składać się będzie z trzech załóg zgłoszonych do którejkolwiek z grupy punktacji (jednak za wyjątkiem grupy Discovery). Wyniki wszystkich załóg będą liczone do zbiorczego wyniku zespołu w Team Spirit.

Organizers and participants, who have been raced for many years, admit, that last year was ?the most dry? ?Ladoga? since the race was founded. Soon we'll find out, what will be the most memorable about ?Ladoga 2012?. The preparation to the legendary marathon has started.

Organizatorzy i uczestnicy, którzy ścigają się już od wielu lat, przyznają, że ubiegłoroczna wyprawa była "najbardziej suchą? wyprawą ze wszystkich dotychczasowych. Wkrótce dowiemy się, co uczyni "Ładogę 2012" niezapomnianą. Przygotowania do legendarnego maratonu zostały rozpoczęte.

Details and registration are accessible on the official web-site.
Szczegóły i rejestracja są dostępne na oficjalnej stronie internetowej .
Awatar użytkownika
May_13
Posty: 410
Rejestracja: 19 grudnia 2007, o 21:39
Lokalizacja: Lesznowola
Kontakt:

Re: Ładoga

Post autor: May_13 »

Tak poprzez swiateczny stol - wiemy juz kto sie wybiera?
...w błoto po złoto...
frajda przyjdzie sama :-)
ODPOWIEDZ