Zobowiązania 2011

Bike marathony np. Mazovia MTB, Poland Bike, Skoda MTB Marathon, CrossCarpatia itp.

Moderatorzy: franc, Student

Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Re: Zobowiązania 2011

Post autor: imbir »

Amikolaj pisze:Zobowiazania? A jak nie wypelnie to co ? :)
Ja na razie nie odstawilem roweru. Pogoda wszak nietypowo sprzyja. Trenuje jezdzenie gorek. Na wiosne bym chcial podjezdzac pod Agrykole 10 raz ciagiem i nie spadac z roweru..... to juz zobowiazanie?

Co do jazdy do pracy, to z wielka luboscia przejezdzam codziennie rano i wieczorem wzdluz kierowcow zabetonowoanych na Wilanowskiej, Domaniewskiej i w Al. Niepodleglosci w swoich sluzbowych furach. Siedzi kazden pojedynczo i jedzie 2h do domu pod warszawe gdzie napawa sie czysta natura... spiac. Bo reszte zycia spedza w korkach. :twisted:
Ale moze powiedziec, ze ma sluzbowy woz i dom pod miastem :)

Na zime mam juz narychtowanego starego taniego gorala i bede powolutku po sniegu pomykal. I tak 10 razy szybciej niz samochodem albo komunikacja miejska.

A na wiosne kupie sobie kolareczke. Po 40stce to trzeba wiecej na cienkich oponkach..... :)

Podro!

p.s. Ostatnio dwoch zuli w lesie kabackim gdy obok nich przejezdzalem spytalo sie czy uprawiam "Goralstwo". Ladne, prawda?
Jeżeli chodzi o jazdę jesienno-zimową to już nabyłem słynną lampkę SIGMA PAVA i bedę ją testował w czasie powrotu z roboty w ciemnościach. Jak spadnie śnieg to będzie widniej. Na razie ciemno, nic nie widać.
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldi
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Re: Zobowiązania 2011

Post autor: imbir »

lampka SIGMA PAVA. Przetestowałem. Nieźle daje i można spokojnie podkręcić tempo. Trochę gorzej jest na zakrętach,bo wjeżdżasz w ciemność całkowitą. Chyba przydałaby się czołówka. Co Wy używacie? Czekam na więcej śniegu i mrozu, bo to błoto to kicha. Człowiek cały uwalony.
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldi
Awatar użytkownika
Nowik
Posty: 758
Rejestracja: 15 stycznia 2008, o 09:14

Re: Zobowiązania 2011

Post autor: Nowik »

Świecę SIGMA PAVA. Prawdziwy popis daje w lesie, w nocy. Jak się ustawi lekko do góry, to krzyczą, aby wyłączyć długie :wink:
Pojemne akumulatorki potrzebne, bo prąd ciągnie niemiłosiernie. Ja mam zapasowy komplet. Ładuję zewnętrzną ładowarką, firmowa Sigmy ma małą wydajność.
Nie na żarty opis lampki to: "jazda możliwa z dowolną prędkością".
...kto nie był w Nowinach, to nie był nigdy na maratonie??
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Re: Zobowiązania 2011

Post autor: imbir »

Nowik pisze:Świecę SIGMA PAVA. Prawdziwy popis daje w lesie, w nocy. Jak się ustawi lekko do góry, to krzyczą, aby wyłączyć długie :wink:
Pojemne akumulatorki potrzebne, bo prąd ciągnie niemiłosiernie. Ja mam zapasowy komplet. Ładuję zewnętrzną ładowarką, firmowa Sigmy ma małą wydajność.
Nie na żarty opis lampki to: "jazda możliwa z dowolną prędkością".
Co to za ładowarka? Nowik, daj namiar, pls. Pavę kupiłem, bo polecałeś :-) Używasz może czołówki dodatkowo? Chodzi mi o skręty.
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldi
Awatar użytkownika
Nowik
Posty: 758
Rejestracja: 15 stycznia 2008, o 09:14

Re: Zobowiązania 2011

Post autor: Nowik »

Uważam, że PAVA to rozsądny wybór jakości do ceny.
Czołówki nie mam, więc problem skrętów w totalnej ciemnicy jest mi znany. Czasami jadąc po Kabatach odmierzam do zakrętu, gdy ten jest jeszcze w snopie swiatła, ew. robię lekki skręt (na skos) i patrzę czy "trafiłem" w zakręt, ew. korekta. Różnie bywa :(
Akumulatorki. Kupiłem w komplecie 1500mAh + firmowa ładowarka. Na takiej pojemności lampka swieciła na maxa ok. 4h (przy niskich temperaturach). Dokupiłem komplet 2000mAh. Firmowa ładowarka ładowała 1500-tki wg. instrukcji 5h, a i tak lampka naładowania nie gasła. 2000-ki 7h było mało. Pewnie ładowała małym prądem - lepiej dla ogniw, wolniej się zużywają - ale jak postanowiłem wieczorem popedałować, to od rana było ładowanie kompletów.
Nabyłem ładowarkę "zewnętrzną", do której wkładasz ogniwa. Wybór na rynku duży. Popularne to GP, Energizer w każdym Euro itp. 2000-ki 4szt. wali w 2h. Ważne, aby: automatycznie rozłączała ogniwa po naładowaniu!!!!!! Inaczej trzeba pilnować, bo zniszczy. Ew. dodatki: ładuje różne ogniwa size AA, AAA itp. mozliwość rozładowania do zera potem zaczyna ładować, regeneracja, testowanie itp. Ważne, im większy prąd ładowania = krótszy czas ładowania = krótsza żywotność ogniw.
Jak chcesz, aby lampka mocniej świeciła to można używać baterii AA 1,5V, ale to wychodzi w skali miesięcy drogo. Akumulatorki dają "tylko" 1,2V i jest zauważalna różnica w świetle na korzyść baterii.
Ja kupiłem jakiś nie firmowy produkt, ale mocno rozbudowany. Jak do tej pory OK, choć dużo nie używałem.
http://allegro.pl/profesjonalna-4-kanal ... 69516.html
...kto nie był w Nowinach, to nie był nigdy na maratonie??
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Re: Zobowiązania 2011

Post autor: imbir »

Wielkie dzięki za super wyczerpujące info. Pozdrawiam :-)
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldi
Awatar użytkownika
Nowik
Posty: 758
Rejestracja: 15 stycznia 2008, o 09:14

Re: Zobowiązania 2011

Post autor: Nowik »

To jak jest oświetlenie, to może zobowiążemy się wystartować w 24h?
Dorzuć jeszcze na tył
http://allegro.pl/super-mocna-lampa-tyl ... 95280.html
produkt dość tani, a świeci jak głupia. Widoczność z 1km. Nabyłem taką.
...kto nie był w Nowinach, to nie był nigdy na maratonie??
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Re: Zobowiązania 2011

Post autor: imbir »

Nowik pisze:To jak jest oświetlenie, to może zobowiążemy się wystartować w 24h?
Dorzuć jeszcze na tył
http://allegro.pl/super-mocna-lampa-tyl ... 95280.html
produkt dość tani, a świeci jak głupia. Widoczność z 1km. Nabyłem taką.
Oświetlenie tylne mam, ale lampa fajna, może kupię.:-) 24 h. cały czas chodzi Ci po głowie :-)
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldi
Awatar użytkownika
Nowik
Posty: 758
Rejestracja: 15 stycznia 2008, o 09:14

Re: Zobowiązania 2011

Post autor: Nowik »

No to można rozszerzyć zobowiązania. Mazovia umiejscowiła letnie maratony. Trochę nowości: Toruń, Rawa Mazowiecka, Szczytno, Chorzele i co najważniejsze LEGIONOWO !!! Andrzej deklaruje zorganizować "miasteczko startowe" dla Adrenalinki. Bufet wypas, odnowa biologiczna itp. :lol:
...kto nie był w Nowinach, to nie był nigdy na maratonie??
Awatar użytkownika
ap4x4
Posty: 974
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, o 19:17

Re: Zobowiązania 2011

Post autor: ap4x4 »

Nawet obiad po maratonie może być jak chcecie.
Y61 SUPER + SCOTT
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Re: Zobowiązania 2011

Post autor: imbir »

Nowik pisze:No to można rozszerzyć zobowiązania. Mazovia umiejscowiła letnie maratony. Trochę nowości: Toruń, Rawa Mazowiecka, Szczytno, Chorzele i co najważniejsze LEGIONOWO !!! Andrzej deklaruje zorganizować "miasteczko startowe" dla Adrenalinki. Bufet wypas, odnowa biologiczna itp. :lol:
Nowe miejsca i to dużo. Ten prolog to beznadzieja :-) Łodzi nie ma z podjazdem na stok narciarski Malinka :-)
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldi
Awatar użytkownika
Nowik
Posty: 758
Rejestracja: 15 stycznia 2008, o 09:14

Re: Zobowiązania 2011

Post autor: Nowik »

Jaki prolog Marcinie, bo się zgubiłem.
...kto nie był w Nowinach, to nie był nigdy na maratonie??
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Re: Zobowiązania 2011

Post autor: imbir »

Nowik pisze:Jaki prolog Marcinie, bo się zgubiłem.
Z tego co zerknąłem na mazovię to proponują Otwock. Trochę mi się już tam nie chce jeździć, a trzeba, bo sektor.
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldi
Awatar użytkownika
Nowik
Posty: 758
Rejestracja: 15 stycznia 2008, o 09:14

Re: Zobowiązania 2011

Post autor: Nowik »

A to "prolog". No cóż znowu Otwock, ale startujemy z tego samego sektora. Stare, dobre czasy. Może kogoś dogonimy z przodu :wink:
...kto nie był w Nowinach, to nie był nigdy na maratonie??
Awatar użytkownika
ap4x4
Posty: 974
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, o 19:17

Re: Zobowiązania 2011

Post autor: ap4x4 »

Nowik pisze: Stare, dobre czasy. Może kogoś dogonimy z przodu :wink:
Tak tak stare dobre czasy jak w tamtym roku miałem kogoś z przodu kogo mogłem gonić :)
A teraz lipa to ja będę goniony. Chyba nie wystartuję w prologu :mrgreen:
Y61 SUPER + SCOTT
ODPOWIEDZ