TransKarelia 2018

Ekspedycje i wyprawy z wykorzystaniem samochodów terenowych. Możliwość zapisów na imprezy adrenalinka.pl

Moderatorzy: franc, Student

Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4136
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

TransKarelia 2018

Post autor: franc »

I tu również nowy wątek żeby porządkować załogi :)

1. Franc/Zuzia - Toyota Hilux
2. Karol - Nissan Patrol - 100% zal 1000 ok
KONIEC
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4136
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransKarelia 2018

Post autor: franc »

info zostało wysłane :) Teraz czekamy na potwierdzenia 8)
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4136
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransKarelia 2018

Post autor: franc »

No i jest klasyk czyli mamy pewne 2 załogi :( I to jest stanowczo za mało. Proszę namawiajcie znajomych bo wyprawa jest naprawdę piękna i szkoda by było nie pojechać - proszę szczególnie tych, którzy wspominali, że z radością by pojechali. Życie jest krótkie i trzeba z niego korzystać póki siła w nas. Ja mimo, tego, że byłem już 6 razy tęsknię za wiosną na Kolskim przeogromnie. Ale, żeby pokazać Wam to co kocham muszę zabrać chociaż 4 załogi komercyjne. Inaczej dokładam do interesu a na to zwyczajnie mnie nie stać :( niestety. Wierzę, że pojedziemy :mrgreen:
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4136
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransKarelia 2018

Post autor: franc »

Kochani dokonujcie proszę rezerwacji via net przejścia granicznego. Już niewiele miejsc wolnych na 20 maja zostało !
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4136
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransKarelia 2018

Post autor: franc »

Jedziemy :) Co prawda tylko w dwie załogi ale to będzie piękna podróż.
Zabieram system pływający do Hilarego i być może przedrzemy się za Warzugę :) a tam to jeszcze nikogo z Polski nie było na kołach - przynajmniej ja o czymś takim nie słyszałem. Do zobaczenia na TLC Camp w Wilczym Jarze.

http://share.findmespot.com/shared/face ... FUqQIJ60qY

PS Kontakt ze mną tylko i wyłącznie pod nr tel. + 48 507 705 712 lub awaryjnie pod ruskim +79 210 900 658
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4136
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransKarelia 2018

Post autor: franc »

No i juz jestesmy w Kandalakszy. Za jakies dwie godzinki wjezdzamy w ostepy Polwyspu Kolskiego. Sniegu poki co brak ale za kregiem polarnym temperatura wyraznie spadla. Podejrzewam, ze na Kolskim upal jeszcze bardziej zelzeje. Autka jada i sie nie psuja. Sprobujemy drogi do Rewdy. Bedzie brak lacznosci. Karelia jak zwykle malownicza. Sezon kapielowy rozpoczety. Alkohole w normie. Pozdrowienia od naszej skromnej ekipki. Napieramy na północ.
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4136
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransKarelia 2018

Post autor: franc »

Jako, że załogi sprawne i wiedzą o co kaman to całą drogę przez Kolski od Umy przez Oktabrskij do Rewdy pozwoliliśmy sobie przejechać w półtora dnia. Nie spieszyliśmy się bardzo, były fotki,lunczyki, filmiki itp. Warunki terenowe były wyśmienite choć brody rwące i dosyć głębokie jeśli mam to porównywać z warunkami zimowymi lub letnimi. Troszkę również popatrzeliśmy na Góry Rewdzkie i rączo podąźyliśmy do Murmańska. Teraz przeźywamy cudowne chwile w Teriberce i lecimy dalej na Rybacki. Pozdrówka.
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4136
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransKarelia 2018

Post autor: franc »

I kilka impresji z trasy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4136
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransKarelia 2018

Post autor: franc »

Kolski poszedł nam nadzwyczaj sprawnie i dotarliśmy do Teriberki. Później nastąpiło bum i skrzynia biegów w Hilarym odleciała w kosmod. Co to dla nas, już po 26 godzinach mieliśmy nową skrzynię zamontowaną i teraz powoli wracamy. Karelia na Zaonieżu jest zupełnie inna niźli koło Ładogi. Lecimy zatem na Piter i dalej na Psków -wbić słupy niczym Stefan Batory.
Awatar użytkownika
zouzka
Posty: 92
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, o 19:45

Re: TransKarelia 2018

Post autor: zouzka »

zajawka filmu gotowa :D full movie in progress :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=VdCKOhZxvyM
Awatar użytkownika
zouzka
Posty: 92
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, o 19:45

Re: TransKarelia 2018

Post autor: zouzka »

ODPOWIEDZ