Karelia sierpień 2015

Ekspedycje i wyprawy z wykorzystaniem samochodów terenowych. Możliwość zapisów na imprezy adrenalinka.pl

Moderatorzy: franc, Student

Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4142
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Karelia sierpień 2015

Post autor: franc »

Uwaga spotykamy się 14-go wieczorem w Rutce Tartak. Ci, którzy dojeżdżają później złapią nas za Petersburgiem. 15 i 16 sierpnia to dojazd i granica estońsko- rosyjska !
honki
Posty: 36
Rejestracja: 14 czerwca 2012, o 10:25
Lokalizacja: 3citi

Re: Karelia sierpień 2015

Post autor: honki »

Marcin mam dwa pytania.

-Czy będą potrzebne kanistry na paliwo?

-Czy wiesz może czy na granicy z ruskami bardzo trzepią auta? Chodzi mi o przewiezienia jedzenia. Wszystko im przeszkadza, czy tylko przetwory mięsne, konserwy, pasztety, kiełbasa, itp. Makaron, ryż, zupki przejdą?
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4142
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Karelia sierpień 2015

Post autor: franc »

Na razie skład jest smutnie mały - po raz kolejny organizuję coś co kompletnie nie ma sensu :?
Nie rozumiem ludzi, ja chyba jestem już z innego świata.
Adam policzył cenę paliwa na wyprawę - wychodzi około 2700 zł przy założeniach 15l/100 km.
Trzeba móc przejechać 800-900 km bez tankowania. Jak się trafi na pajaca to trzepią ( mięso i jego przetwory, sery, nabiał) ale nie ma co się przejmować tylko wieźć i tyle. Części zapasowe koniecznie nie w nowych opakowaniach !
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 31
Rejestracja: 22 lipca 2015, o 16:09

Re: Karelia sierpień 2015

Post autor: Adam »

franc pisze:Na razie skład jest smutnie mały - po raz kolejny organizuję coś co kompletnie nie ma sensu :?
Nie rozumiem ludzi, ja chyba jestem już z innego świata.
Witam wszystkich, sie specjalnie zarejestrowałem. Sens ma, ale ja też nie rozumiem.
Może tutaj trzeba
http://www.cessanis.com/wp-content/uplo ... ltyk2.jpeg
Nie penetrowałem jeszcze takich miejsc.
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4142
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Karelia sierpień 2015

Post autor: franc »

Sensu ekonomicznego rzecz jasna :roll: Bo sens podróży jest oczywisty. Inaczej bym to przygotowywał i kalkulował dla 5-6 załóg. A takowych miejsc jak na foto szczerze nie lubię :)
Awatar użytkownika
Hinek
Posty: 78
Rejestracja: 8 maja 2008, o 20:08
Lokalizacja: Gdynia

Re: Karelia sierpień 2015

Post autor: Hinek »

A swój system zajmowania kolejki na granicy on-line Estonia to niech sobie w dupę wsadzi. Z moją Visą nie działa. Prawdopodobnie PKO-SA jest niekompatybilne z Estonią. Straciłem na to cały dzień bez efektu. To tak gwoli ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 31
Rejestracja: 22 lipca 2015, o 16:09

Re: Karelia sierpień 2015

Post autor: Adam »

Transaction completed:OK, approved!

Za pierwszym razem, MasterCard z mBanku
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4142
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Karelia sierpień 2015

Post autor: franc »

no i super !
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4142
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Karelia sierpień 2015

Post autor: franc »

Moi drodzy trzeba dokonać podziału szpeju, żeby nie wieźć na próżno wszystkiego.

Ja zabieram hi lift i trapy. Proponuję, żeby pojechał maksymalnie jeszcze jeden hi lift.
Niech ktoś np. Andrzej lub Kotek weźmie dobry komplet narzędzi ! Reszta tylko podstawowe, żeby nie dublować.
Pamiętajcie o podstawowych częściach zapasowych np. łożysko, przegub, krzyżak na wał, przekaźniki do windy. Konieczny dobry zapas i kanister - musimy mieć zasięg 700 km !
Komresor jest u mnie ale ktoś może wziąć jeszcze jeden taki akumulatorowy.
Żarcie jakoweś, wędkę i koniecznie trochę ciepłych ciuchów ( ale trochę miłe Panie :wink: , że przypomnę croxy z Sudetii- też tak się da) mogą być deszcze i zimnawo w nocy. Dobry śpiwór to podstawa ( jeżeli ktoś chce mogę pomóc w zakupie w rozsądnej cenie naprawdę fajnych górskich rzeczy a nie tych śmieci :wink: z Decathlonu ). Małą piłę spalinową biorę ja więc chyba wystarczy. Wy zadbajcie o ze dwie siekierki. My bierzemy jedne wodery, więc góra jeszcze jedne wystarczą.
Za moment info ile kosztuje Petersburg ( camp i przewodnik oraz cena hotelu w Murmańsku - gdzieś bowiem musimy zrobić registrowkę- może uda się na campie w Petersburgu ) Koniecznie kapelusik wędkarski z siatką !
Piszcie tutaj co kto zabiera. Ale bez szaleństw - w terenie będziemy góra 4 dni reszta to szutry i asfalty. Chyba, że ktoś ma życzenie to wiem gdzie można się mocniej wkleić.
Proszę również o wpłaty wpisowego ( 1800 zł załoga dwuosobowa ). Wizy się robią i będę miał paszporty od pani Żanny.
14-go wieczorem spotykamy się u p. Marylki ( Potopy 3 Rutka Tartak ) tam są ze 3 pokoje a reszta campinguje lub śpi w salonie na glebie. Zamówiłem kartacze na wieczór.
Trasa gotowa i nawigacja i gps-y ogarnięte.
Będzie magicznie :)
honki
Posty: 36
Rejestracja: 14 czerwca 2012, o 10:25
Lokalizacja: 3citi

Re: Karelia sierpień 2015

Post autor: honki »

Ja biorę hi lift, trapy, dobry zestaw narzędzi, wodery(ale niskie, tylko do pachwiny) i co najważniejsze, biorę CBX A. A wiesz że to wszechstronny pilot do wszystkiego :mrgreen: :wink:
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2015, o 10:17 przez honki, łącznie zmieniany 1 raz.
honki
Posty: 36
Rejestracja: 14 czerwca 2012, o 10:25
Lokalizacja: 3citi

Re: Karelia sierpień 2015

Post autor: honki »

I jeszcze duża siekiera i maczeta...
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4142
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Karelia sierpień 2015

Post autor: franc »

Ceny campu: 1100 rubli auto z dwoma osobami tj. około 60 zł - da się przeżyć chyba
Zwiedzanie miasta: Moim zadaniem warto i trzeba to tak zorganizować :
Spacer do metra - 3km albo taksi albo bus z campu - wtedy 20 zł/osoba w tę i we w tę
Przewodnik + wejściówki bez kolejki - 36 euro osoba
obiad rezerwowany w knajpie - 14 euro osoba
Wychodzi 50 euro + 50 zł ( camp i dowóz do metra) osoba wraz z objazdówką 3 godzinną po Petersburgu oraz 3 godzinnym szlajaniem się po zakamarkach miasta i fajnym obiadkiem.
Dla jednych dużo dla innych nie. Myślę, że warto ale będziemy musieli się składać ponieważ z tego budżetu nie wydolę- wybaczcie kochani :oops:
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 31
Rejestracja: 22 lipca 2015, o 16:09

Re: Karelia sierpień 2015

Post autor: Adam »

Ja mam kompresor na stałe w aucie, więc musi jechać. Hi lift w zasadzie też na stałe, dobrze mu tam na górze i nie będę go zdejmował, więc jeden z Was może zostawić swój. Siekierę też wezmę.
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4142
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Karelia sierpień 2015

Post autor: franc »

zatem ja zostawiam hi lift
honki
Posty: 36
Rejestracja: 14 czerwca 2012, o 10:25
Lokalizacja: 3citi

Re: Karelia sierpień 2015

Post autor: honki »

Marcin, Cbx ogarną już fotkę do wizy. Więc załatwiona sprawa....
ODPOWIEDZ