Białoruś turystycznie

Ekspedycje i wyprawy z wykorzystaniem samochodów terenowych. Możliwość zapisów na imprezy adrenalinka.pl

Moderatorzy: franc, Student

Awatar użytkownika
nissterr
Posty: 7
Rejestracja: 16 września 2012, o 13:14

Białoruś turystycznie

Post autor: nissterr »

Pytanie głównie do Franca ;)

Planujemy w tą majówkę pozwiedzać autem Białoruś.
Mam w związku z tym parę pytań:
1. jak najlepiej załatwić wizę turystyczną?
Dzwoniłem do ambasady i powiedzieli, że najlepiej jakbym miał chociaż potwierdzenie opłaconego pobytu na jednym polu kempingowym - nie mają jak sprawdzić czy to będzie baza wypadowa na kraj i czy tam będę miał wszystkie noclegi
2. jakie jeszcze potrzebuję dokumenty by swobodnie się poruszać?
Ubezpieczenie zdrowotne to wiem, ale na stronie adrenalinki w wyprawach na Białoruś jest info o zezwoleniach od milicji, obwodów, ekologów?
3. czy da radę poruszać się po Białorusi bez kupowania ichniejszego urządzenia Viatol?
4. jak w praktyce wygląda spanie na dziko?
W teorii powiedzieli, że generalnie można, a nad wodami są wyznaczone obszary.
5. co warto w krótką majówkę zobaczyć?
Może jakiś track ;)
6. jak jest z jazdą offroad?
W teorii w ambasadzie powiedzieli, że jak nie ma zakazu to można i po lasach...

Z góry dzięki za wszelkie info :)
Terranozaurus R20 | upg. 4 |
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4136
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Białoruś turystycznie

Post autor: franc »

Hej
1. Udać się do pośrednika wizowego np. wiza serwis
-musisz mieć voucher. koszt wizy indywidualnej ok. 350 zł/osoba
( niestety tylko jeżdżąc z nami masz możliwość tańszej wizy, mamy bowiem podpisaną umowę o współpracy z białoruskim biurem podróży)
2. Potrzebujesz paszport z wizą, ubezpieczenie Europa ( dostaniesz od pośrednika) i zieloną kartę.
3. Da się. Unikasz po prostu dróg z Viatolem czyli Biełtolem, Mapa na każdym przejściu granicznym. Jeśli jednak jedziesz sam sugeruję kupić bo koszt żaden a w razie czego możesz szybko się przemieścić ( ok 20 euro )
4. Można spać wszędzie. Byle 20 metrów od wody było zaparkowane auto. W Parkach Narodowych i Rezerwatach (Zapowiednikach) tylko w miejscach wyznaczonych !
5. Trudno odpowiedzieć lakonicznie. Na pewno Grodno, Bohatyrowicze, Lidę, Stare Wasiliszki, Mir, Nieśwież, Nowogródek, Baranowicze, Kleck, Kobryń. Połącz sobie szutrówką na mapie. Tracków nie daję - żyję z tego :wink: i kosztowało mnie to kilka lat pracy.
6. Można jeździć tam gdzie nie ma zakazu, tablicy, szlabanu i poligonu. Radzę obserwować teren.
Co do opłat-My płacimy za naszą autorską trasę ponieważ w większości wiedzie ona przez rezerwaty i jest zgłaszana. Ty jeżdżąc po drogach udostępnionych ( a jest ich 80%) nie musisz nic płacić.

A w ogóle to zapraszam na wrzesień - Poświęcisz 1400 zł ale zobaczysz mnóstwo ciekawych miejsc z przewodnikiem, którym wydaje mi się, że jestem niezłym :mrgreen:
Awatar użytkownika
nissterr
Posty: 7
Rejestracja: 16 września 2012, o 13:14

Re: Białoruś turystycznie

Post autor: nissterr »

Dzięki za szybką odpowiedź :)
Szkoda, że nie w majówkę - trochę cieplej powinno być ;)
Na Twoich imprezach już kilka razy byliśmy - więc wiemy, że warto :D
Terranozaurus R20 | upg. 4 |
12345
Posty: 16
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, o 11:57
Lokalizacja: Białoruś Brześć

Re: Białoruś turystycznie

Post autor: 12345 »

Witam. jeśli chcesz przyjechać na Białoruś.Pisz spotkam na granicy, pomogę i wszystko opowiem i pokażę.Moje kontakty możesz wziąć u Franca.
ODPOWIEDZ