LONDYN 2012

Dyskusjue rowerowe na tematy techniczne, ogólne i sprzętowe
Awatar użytkownika
Nowik
Posty: 758
Rejestracja: 15 stycznia 2008, o 09:14

LONDYN 2012

Post autor: Nowik »

Hej Adrenalinka,
Tu olimpijski Londyn. Dotarlem za kanal. Miasto ostatnio w ciaglym deszczu. Teraz troche lepiej. Ciagle sie szykuja - jeszcze spory balagan - ale tak jest wszedzie, oprocz polskiego Euro ;)
Dotychczas najbardziej podobaja mi sie rowerzysci, popychajacy ulicami po centrum. Trzeba miec sporo odwagi wsrod takiego ruchu. Czy angielski rower rozni sie od naszego, np. korby po lewej stronie ? Fajnie czepiaja rowery na ulicach. Trzeba zahaczyc wszystko: rame, kola... inaczej dajesz z buta, bo rowery towar chodliwy.
W tutejszych pubach to maja wybor piwa. Dla smakoszy raj.
Pozdro.
J.
...kto nie był w Nowinach, to nie był nigdy na maratonie??
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Re: LONDYN 2012

Post autor: imbir »

Hallo, hallo nasz człowiek w Londynie. Może czas Ci pozwoli obejrzeć zmagania kolarzy. Zdawaj relacje :-) Piszesz, że rowerzyści maja słabo na ulicach. W Paryży zaobserwowałem, że bus pas jest też dla rowerów, szkoda, ze nie moga tego wprowadzić u nas. Niezły jest też system najmu rowerów, niestety ludziska strasznie je rozwalają i spore straty mają na biznesie. Może jakieś piwko zrobimy w Londynie? :-)
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2012, o 12:03 przez imbir, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldi
Awatar użytkownika
Nowik
Posty: 758
Rejestracja: 15 stycznia 2008, o 09:14

Re: LONDYN 2012

Post autor: Nowik »

:)
Kolega Wyrzykowski bedzie komentatorem kolarstwa w Londynie dla TVP.
To kto i kiedy odwiedzi mnie w Londynie? Stawiam browca.
Dzis odwiedzilismy chinska dzielnice. Kolacja ile wejdzie za 6.90?. Jutro z rana odwiedzimy "pajacowo" czyli Palac Buckingham. Wieczorem moze na SOHO. Choc wolnego czasu coraz mniej.
...kto nie był w Nowinach, to nie był nigdy na maratonie??
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Re: LONDYN 2012

Post autor: imbir »

Nowik pisze::)
Kolega Wyrzykowski bedzie komentatorem kolarstwa w Londynie dla TVP.
.
O to widzę, że jednak w redakcji sportowej TVP ludzie myśla i wyciągają wnioski. Relacja TDP2012 w wykonaniu P. Sobczyńskiego, Kurzajewskiego i Szczęsnego to kolejny raz porażka. Ludzie po prostu z nich się śmieją. Próbowałem oglądać wyścig z ich komentarzami , ale dawałem radę do 2 min. potem szybko na Eurosport.
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldi
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Re: LONDYN 2012

Post autor: imbir »

"Trasa wyścigu ze startu wspólnego na szosie jest bardzo ciekawa. Pierwsze 50 km przebiega w terenie płaskim wśród zabudowań. Jest dość dużo zakrętów. Następne dwadzieścia to teren falisty i jeden stromy podjazd o długości około 4 km. Później następuje wjazd na około 16 km rundę. Jest na niej 4,5-kilometrowy podjazd. Pierwsze 3 km to kąt nachylenia 5-10%, pozostałe 2 km są łagodniejsze. Na Igrzyskach mężczyźni będą mieli do przejechania 9 okrążeń a kobiety dwie. Z rundy do mety jest 40 km. Pierwsze 15 km to teren falisty"
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldi
Awatar użytkownika
ap4x4
Posty: 974
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, o 19:17

Re: LONDYN 2012

Post autor: ap4x4 »

Nowik pisze:Hej Adrenalinka,
Tu olimpijski Londyn. Dotarlem za kanal.
J.
Dobrze rozumiem? jesteś tam służbowo?
I będziesz do końca imprezy?
Y61 SUPER + SCOTT
Awatar użytkownika
Nowik
Posty: 758
Rejestracja: 15 stycznia 2008, o 09:14

Re: LONDYN 2012

Post autor: Nowik »

Dobrze ze jestem sluzbowo, bo prywatnie na dluzsza mete to dosc drogo. Zostaje do konca imprezy.
Dzis byla wizyta pod "pajacowem" - akurat wiezli ksiezniczke Anne - czy to ta co spadla z konia? Z roweru mialaby blizej do ziemi ;) Paniusia ma troche latek. :lol:
Dalej przemaszerowalismy do Hyde Parku, ale schowali mownice, bo chcialem cos powiedziec na temat startow naszych kolegow w maratonach - upieklo im sie. :evil:
Pozniej praca. Niezly balagan maja Anglicy z sygnalem - podobno przemokl im swiatlowod pod kanalem :?
Wieczorem wpadlismy do pubu. Tylko od ludzkich rozmow miernik naciagnal 86dB :shock: Trzeba miec zdrowie do picia.
Do piatku.
...kto nie był w Nowinach, to nie był nigdy na maratonie??
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Re: LONDYN 2012

Post autor: imbir »

Nowik pisze:Dalej przemaszerowalismy do Hyde Parku, ale schowali mownice, bo chcialem cos powiedziec na temat startow naszych kolegow w maratonach - upieklo im sie. :evil:
.
Nie idzie startować. Za dużo kolarstwa w tv, trzeba oglądać. Polska reprezentacja jak zwykle kompromitejszyn. TdF nudne jak nigdy. Zero walki. :-)
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldi
Awatar użytkownika
Nowik
Posty: 758
Rejestracja: 15 stycznia 2008, o 09:14

Re: LONDYN 2012

Post autor: Nowik »

I po angielskim weekendzie. Co tu sie dzieje na ulicach SOHO, China Town i reszcie turystycznago Londynu. Istna warszawska strefa kibica.
Pogoda sie robi rodem z poludnia Europy. Ciekawe jak dlugo.
Cala ekipa TVP na miejscu. Pomylilem nazwisko Wyrzykowskiego z twarza Jaronskiego. Patrze, twarzy nie znam, ale glos znajomy. Jednak Eurosport nie puscil swoich do konkurencji.
Dzis ostatki zwiedzania. Jedziemy na "zero" czyli poludnik Greenwich - podobno i tak Amerykanie przesuneli go lekko w bok.
Jakies starty, traski koledzy zaliczyli?
...kto nie był w Nowinach, to nie był nigdy na maratonie??
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Re: LONDYN 2012

Post autor: imbir »

Nowik pisze:Jakies starty, traski koledzy zaliczyli?
Ja zupełnie odpuściłem i czekam na Twój powrót, żeby zawalczyć na jesieni. :-)
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldi
Amikolaj
Posty: 188
Rejestracja: 15 września 2009, o 10:31

Re: LONDYN 2012

Post autor: Amikolaj »

Novik, jak to jest z biletami? Jest jeszcze szansa aby dostać się na przykład na pływanie? W sieci oficjalnie to już niemożliwe. Na zapasy jakoś mi się nie chce iść :o
Ja ogarnąłem trochę kryzys zdrowotny mamy i bym chętnie sie kopnął z Bobi na dwa/trzy dni do Lądka. Wizz Air śmiga z Modlina jak szalony za psie pieniądze. Jakies lokum znajdę - hotel pod Londynem albo u znajomych.
Ale bez wejścia na areny to trochę bez sensu....
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Re: LONDYN 2012

Post autor: imbir »

Amikolaj pisze:Novik, jak to jest z biletami? Jest jeszcze szansa aby dostać się na przykład na pływanie? W sieci oficjalnie to już niemożliwe. Na zapasy jakoś mi się nie chce iść :o
Ja ogarnąłem trochę kryzys zdrowotny mamy i bym chętnie sie kopnął z Bobi na dwa/trzy dni do Lądka. Wizz Air śmiga z Modlina jak szalony za psie pieniądze. Jakies lokum znajdę - hotel pod Londynem albo u znajomych.
Ale bez wejścia na areny to trochę bez sensu....
Podobno nie sprzedali biletów na nogę grupa z Egiptem po 40 Funtów. Ludzie niechętni.
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldi
Amikolaj
Posty: 188
Rejestracja: 15 września 2009, o 10:31

Re: LONDYN 2012

Post autor: Amikolaj »

Potrafisz zachęcić. Egipcjanie kopiący piłkę w angielskim deszczu.... Epicka wizja :lol:
Awatar użytkownika
Nowik
Posty: 758
Rejestracja: 15 stycznia 2008, o 09:14

Re: LONDYN 2012

Post autor: Nowik »

Generalnie to bilety sprzedaja tylko przez internet. Jak tam brak, to brak.
Na plywanie to zawsze szybko bilety schodza. Podobno ma przyjechac 300 tysi kiboli ze satnow. A plywanie to USA i Australia.
Zostaje darmowe kolarstwo - szosa, maraton, chod itp.
...kto nie był w Nowinach, to nie był nigdy na maratonie??
Awatar użytkownika
Nowik
Posty: 758
Rejestracja: 15 stycznia 2008, o 09:14

Re: LONDYN 2012

Post autor: Nowik »

imbir pisze:
Nowik pisze:Jakies starty, traski koledzy zaliczyli?
Ja zupełnie odpuściłem i czekam na Twój powrót, żeby zawalczyć na jesieni. :-)
Ja jesienia to slabo sie widze. Zero roweru od Kazika. Chyba tylko towarzysko.
...kto nie był w Nowinach, to nie był nigdy na maratonie??
ODPOWIEDZ