ZAMOŚĆ - LWÓW, czyli OFFROAD BEZ GRANIC

Wszelkie zorganizowane imprezy dla SUV-ów. Triale, turystyka, rajdy, nawigacja

ZAMOŚĆ - LWÓW, czyli OFFROAD BEZ GRANIC

Postprzez drzewiasty » 24 sierpnia 2017, o 23:05

Kto może niechaj przybywa.
Podczas naszej złotej jesieni przekraczamy kolejną granicę przygód offroadowych... Tym razem państwową: pomiędzy Polską a Ukrainą. Właśnie w tym czasie będziemy mieli okazję poznać Roztocze od strony Ukraińskiej. Na początek zatrzymamy się przy drewnianej, renesansowej cerkwi w Potyliczu, wpisanej na listę zabytków UNESCO. Zobaczymy okolice Jaworoskiego Parku Narodowego, chroniącego m.in.: wspaniałe buczyny Karpackie, węża Eskulapę oraz 40 gatunków roślin wpisanych do Czerwonej Księgi Ukrainy. Ze stoków roztoczańskich wzniesień, będziemy mogli podziwiać wspaniałe widoki na porośnięty lasami Wołyń, który przypomina nam tragiczne losy Naszego narodu. Ta rodzinna tułaczka pozwoli poznać wspaniałą historię Polski, która na Lwowszczyźnie była pisana przez wiele stuleci. Będzie to także okazja do bliskiego spotkania się z kulturą wschodu. Poznamy religię i kulturę Ukraińską poprzez: zwiedzanie zabytków oraz cerkwi, smakowanie kuchni ukraińskiej jak również bezpośrednie spotkanie z miejscową ludnością. Oczywiście większość drogi do Lwowa pokonamy drogami leśnymi i polnymi aby o zmierzchu spocząć w wygodnym *** hotelu. Wieczorna impreza integracyjna, będzie okazją aby poczuć klimat lwowskiego starego miasta nocą znanego z piosenki ,,Ni ma jak Lwów” i przekonać się że, tytuł utworu jak najbardziej oddaje nastrój miasta Lwowa.
Drugi dzień zaczniemy od obfitego śniadania. Następnie czekać nas będą krótkie zakupy w centrum handlowym abyśmy mogli sprawić pamiątki dla swoich bliskich. Zatrzymamy się na zdjęcia przy stadionie Arena, wybudowanym na Euro 2012. Zwiedzimy Cmentarz Łyczakowski i Obrońców Lwowa, gdzie spoczywają wybitne osoby zasłużone dla kultury, sztuki jak też historii. Zwiedzimy również Stare Miasto, wpisane podobnie jak cerkiew w Potyliczu na listę zabytków UNESCO. Podczas spaceru poznamy wnętrza katedry katolickiej, katedrę ormiańską i wspaniały rynek, wypełniony kolorowymi kamienicami z niezliczoną ilością kawiarenek, sklepików i galerii. Ze wzgórza Wysoki Zamek obejrzymy jedną z najpiękniejszych panoram renesansowego miasta Lwowa. Następnie wszyscy razem wrócimy asfaltem do ojczyzny.
Start: 21 października 2017r. godzina 4.30
Miejsce zbiórki: parking Carrefour, ul. Lwowska 56, Zamość
Do zabrania:
dowody osobiste wszystkich uczestników
aktualne paszporty wszystkich uczestników
dowód rejestracyjny pojazdu, którego jest się właścicielem (jeżeli osoba będzie poruszać się nie swoim pojazdem musi posiadać notarialne poświadczenie o użyczeniu pojazdu)
zielona karta
osprzęt offroadowy (opony najlepiej typu MT)
radio CB
Stopień trudności przejazdu w skali 1-5 - w granicach 2/3.
Szczegóły dotyczące imprezy znajdują się na stronie - http://drzewiasty.pl/zamosc-lwow-czyli-o...ez-granic/
Fotorelacja z majowej edycji zawiera się pod dwoma linkami:
- http://idlatego.pl/roztocze-ukrainskie-offroadowo/
- http://idlatego.pl/lwow-offroadowo/

Zapraszam do udziału
jarek-drzewiasty
608-643-041
http://www.drzewiasty.pl
drzewiasty
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 czerwca 2015, o 20:32

Powrót do Imprezy i rajdy dla samochodów typu SUV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron