OFFROADOWI SARMACI W PAŁACU ZAMOYSKICH - 1/2 maja 2016 r.

Zorganizowane imprezy turystyczne 4x4, Z Konwoje - zapisy i relacje

OFFROADOWI SARMACI W PAŁACU ZAMOYSKICH - 1/2 maja 2016 r.

Postprzez drzewiasty » 13 marca 2016, o 21:22

Jeśli nie macie jeszcze sprecyzowanych planów na majówkę to zapraszam na "moją" Zamojszczyznę. Termin imprezy dobrałem specjalnie tak, abyście mogli przybyć na tą piękną krainę również z dalszych zakątków kraju :D . Poniżej przedstawiam szczegółowy harmonogram.
Nasza majowa trasa będzie prowadziła przez krainę nazwaną Działami Grabowieckimi, tym samym ,,zaliczymy? najwyższe punkty Wyżyny Lubelskiej. Tereny pomiędzy Zamościem a Chełmem charakteryzują się odkrytymi, nieporośniętymi lasem wierzchowinami, z których roztaczają się wspaniałe widoki na dzielące wzgórza, doliny rzek Wolicy i Wojsławki. Przejedziemy przez lessowe debry, wąwozy oraz głębocznice. Przy szlaku przejazdu będziemy mijać wiele rezerwatów chroniących zwierzęta i rośliny m.in. Rogów, Popówka, Wygon Grabowiecki czy Gliniska. To tu znajdują się już ostatnie w Polsce ostoje susła perełkowanego. Gdy my walczyć będziemy z błotkiem, on w tym czasie silnie aktywny będzie w trakcie zakładania swojej nowej rodziny. Nasze różnorodne odcinki nie będą przebiegać przez tereny ścisłej ochrony, więc nie ma szans abyśmy go niepokoili. ?CZŁOWIEK GŁODNY ? CZŁOWIEK ZŁY?, dlatego na trasie w okolicy Grabowca posilimy się ciepłym posiłkiem, aby mieć siłę na dalszą część naszej podróży. Następnie wejdziemy na pozostałości grodziska czerwieńskiego sprzed 1000 lat. W pięknej miejscowości Gdeszyn dowiemy się o bł. Ks. Zygmuncie Pisarskim. Był on jednym z męczenników II wojny światowej. Historia błogosławionego to wspaniała lekcja miłości i tolerancji. Następnie przejedziemy przez jedno z najstarszych miast tego regionu ? Hrubieszów. Dowiemy się tu jeszcze więcej o archeologii i historii tej ziemi i zobaczymy zabytki, które najbardziej docierają do wyobraźni. Sam Hrubieszów wzmiankowany jest w kronikach pierwszy raz, jako miejsce, w którym książę Daniel w XIII miał udane polowanie. Ja też opowiem Wam, na czym polegają dzisiejsze łowy i jak myśliwi gospodarują zwierzostanem w XXI wieku. Wieczorem biesiadować będziemy w Pałacu Myśliwskim Zamoyskich w miejscowości Maziarnia w sercu Strzeleckiego Parku Krajobrazowego. W sali balowej z dębowym kominkiem, kasetonowym stropem, ścianami zdobionymi trofeami łowieckimi posilimy się regionalnymi potrawami oraz pobalansujemy przy ?sarmackiej? muzyce.
Rano po śniadanku odwiedzimy szkółkę leśną, aby dowiedzieć więcej, co ?szumi w puszczy?. Następnie przeniesiemy się od szlacheckich klimatów w czasy związane z działaniami z okresu II Wojny Światowej. Pierwszy przystanek to spotkanie z oddziałem partyzanckim w nieprzeniknionym lesie Maziarni, gdzie dzielnie stawiali opor okupantowi. Następnie trasa będzie przebiegała przez malowniczy krajobraz łąk i torfowych połaci przy wijącej się nadal dzikiej rzece Bug, gdzie można będzie spotkać tam żyjące sarny, jelenie, dziki jak i może nie raz ; -) czających się ludzi ? ?mrówki?, choć te trudno wypatrzeć. To będzie także nieodparta możliwość poznania w tak bliski sposób pewnych tajników służb chroniących naszych granic. Tam też naocznie będziemy mogli odwiedzić miejsca przepraw Wojska Polskiego walczącego za naszą wolność. A gdy zgłodniejemy, nasze ślady skierujemy do ciekawej i bogatej historycznie miejscowości Dubienka. Tam spotkamy pozostałości architektoniczne ludności żydowskiej. Wstąpimy na chwilę refleksji do świątyni parafialnej jak i zobaczymy starą cerkiew. A po tych licznych atrakcjach oddamy się przyjemności kulinarnej przygotowanej przez Koła Gospodyń Wiejskich. Następnie będziemy kierować się w stronę powrotną. Jadąc lessowymi bezdrożami postaramy się dotrzeć do miejscowości Tuczępy do naszego offroadowego kapelana, który wspomoże nas przed dalszą podróżą. Jeśli czas pozwoli w Grabowcu odwiedzimy Izbę Pamięci oraz dowiemy się o smutnej historii tego miasteczka. Pokonując wygonami, wąwozami i bezdrożami Działy Grabowieckie skierujemy się w stronę Perły Renesansu ? Zamościa?
Serdecznie zapraszam do zabawy!

Zapisy odbywają się przez stronę internetową www.drzewiasty.pl ? zakładka rejestracja

Poniżej zamieszczam linki z edycji o zbliżonym charakterze:
- https://www.youtube.com/watch?v=G2X2_urSvhk
- https/www.youtube.com/watch?v=jyiWy32NwXY
- https://www.youtube.com/watch?v=mCDTT38ouWg

Koszt całej imprezy to 420 zł (2-osobowa załoga)
od 0 do 4 lat ? 0 zł
od 5 do 12 lat ? 70 zł
powyżej 13 lat ? 130zł
Cena zawiera:
? ubezpieczenie NNW
? naklejki
? zezwolenia na przejazd
? posiłki na trasie (pierwszy i drugi dzień)
? biesiada w pałacu, jedzenie, napoje itp.
? łyk ?żywicy roztoczańskiej? i nie tylko
? DJ
? śniadanie
? przewodnik terenowy na trasie
? gry, zabawy, konkursy
? upominki dla uczestników
? dodatkowe atrakcje przygotowane przez Organizatora

Noclegi w pałacu Zamoyskich (w miejscu biesiady) ? 30zł/1osoba (klimat integracyjny).

P.S. 9-go kwietnia czynię również Urodziny u drzewiastego, więc tu też można się dopiąć.

jarek
608-643-041
http://www.drzewiasty.pl; http://www.facebook.com/drzewiasty
drzewiasty
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 czerwca 2015, o 20:32

Powrót do Weekendowa turystyka 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość