Warszawski szlak okrężny - całość

Wyprawy i wycieczki na dwóch kółkach
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Post autor: imbir »

Nowik pisze:Wstępnie sprawdziłem poranne pociągi do Modlina. TOTALNA KATASTROFA. :twisted: Trochę niszczy nasz misterny plan. Aby być o 6 rano w Modlinie trzeba ruszyć pociągiem z Gdańskiego ok 4.30. To o której trzeba wstać? Jeszcze dojazd do stacji metrem... Ten pociąg się wlecze :evil: Chyba musimy załatwić podwózkę do Twierdzy samochodem, dalej kierowca wolny.
Sie załatwi jakoś :-)
Awatar użytkownika
Romeo
Posty: 2
Rejestracja: 26 grudnia 2007, o 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawski szlak okrężny - całość

Post autor: Romeo »

i jak udało się ????
Temat umarł....czyżby założyciele też polegli na trasie ???
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Re: Warszawski szlak okrężny - całość

Post autor: imbir »

Romeo pisze:i jak udało się ????
Temat umarł....czyżby założyciele też polegli na trasie ???
Temat w końcu rzeczywiście umarł. Nie mogliśmy zgrać terminów. Solo przejechałem dla treningu 2 fragmenty czerwonego szlaku. Nieporęt-Rembertów i Międzylesie-Góra Kalwaria. Spory hard-core jeżeli chodzi o całość i raczej chyba niewykonalne. Największa bolączka to oznakowanie. Strasznie się człowiek gubi "pływa w kółko jak gęś po LSD". Druga sprawa to duże fragmenty piaszczyste, które niesamowicie spowalniają akcję. Będziemy atakować w 2009 r. :-) Zapraszamy do współpracy. Pozdrawiam
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldi
Awatar użytkownika
imbir
Posty: 994
Rejestracja: 13 stycznia 2008, o 20:50

Re: Warszawski szlak okrężny - całość

Post autor: imbir »

Co Wy na to? :)
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldi
Awatar użytkownika
greg-GM
Posty: 127
Rejestracja: 29 grudnia 2010, o 22:14

Re: Warszawski szlak okrężny - całość

Post autor: greg-GM »

Znalazłem szlak wokół Warszawy -
ten, który jest do zajechania
w najbliższym mam nadzieję sezonie.
myślałem że wytyczony jest po czerwonym dywanie,
a tu niespodzianka - przez puszczę Kampinoską - trochę więcej kolorów.

http://www.welocypedy.pl/pliki/mapa_szl ... dowy_2.jpg

pozdrawiam z jesiennych wojaży do NDM, Pomiechówka, Dębę i kanału Żerańskiego
Awatar użytkownika
ap4x4
Posty: 974
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, o 19:17

Re: Warszawski szlak okrężny - całość

Post autor: ap4x4 »

Wygląda bogato, ile to może być km na kółku?
Y61 SUPER + SCOTT
Awatar użytkownika
Nowik
Posty: 758
Rejestracja: 15 stycznia 2008, o 09:14

Re: Warszawski szlak okrężny - całość

Post autor: Nowik »

Szlak Okrężny Warszawy (czerwony - pieszy) ma oficjanie ok. 194-196km. Start w Modlinie meta w Zaborowie. Aby zamknąć kółko trzeba zaliczyć Kampinos. W sumie wychodzi ok.240-250km.
Rowerzysta WILK zaliczył całość już trzy razy. We wrześniu wystartował z Ursynowa-Natolin, na szlak wjechał w Górze Kalwarii (tam też zakończył kółko) i powrót na Ursynów.
Dane wycieczki:
DST: 301.00 km AVS: 15.72 km/h ALT: 702 m MAX: 37.10 km/h Temp:18.0 'C
Czas jazdy ok.20h całej wycieczki ok.24h

jego opis:
http://wilk.bikestats.pl/1021667,Krwawa-Petla.html
...kto nie był w Nowinach, to nie był nigdy na maratonie??
Awatar użytkownika
ap4x4
Posty: 974
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, o 19:17

Re: Warszawski szlak okrężny - całość

Post autor: ap4x4 »

W takim razie dla mnie zajęło by to około 3-4 dni :(
dziękuję z taką przyjemność.
Y61 SUPER + SCOTT
Awatar użytkownika
greg-GM
Posty: 127
Rejestracja: 29 grudnia 2010, o 22:14

Re: Warszawski szlak okrężny - całość

Post autor: greg-GM »

Dzięki Nowik za wyręczenie - podane informacje o ilości km na pewno powalają. Zwłaszcza, że odszukanie szlaku, co ostatnio z Nowikiem sprawdzaliśmy w okolicach Otwocka, nie jest sprawą prostą i zajmuje wile więcej czasu niż przejażdżka po szlaku maratonu. A szlak jest GIGA maratonem. Na dwa dni można przejechać - bo mało kto by się zdecydował na 24 h.
Tymczasem zanim padnie kolejna próba ustalenia terminu w 2014 r., można jeszcze popróbować nawijać Złotą Jesień w sąsiadujących z Warszawą lasach.
Nowik co z powtórką Świdra - po przejechaniu "z prądem" lewym brzegiem pozostał Świder 2 czyli prawą stroną i pod prąd aż do Mieni. Jak nie teraz to ... na wiosnę - koniecznie, oby już z pełniejszym składzie - Imbir - zbieraj sprawności i niech moc będzie z tobą :)
Awatar użytkownika
ap4x4
Posty: 974
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, o 19:17

Re: Warszawski szlak okrężny - całość

Post autor: ap4x4 »

greg-GM pisze: ... mało kto by się zdecydował na 24 h.
Chociaż gdyby ktoś zdecydował sie w tą sobotę na taki wyczyn to miałby na czasie jedną godzinę gratis :mrgreen:
Y61 SUPER + SCOTT
Awatar użytkownika
greg-GM
Posty: 127
Rejestracja: 29 grudnia 2010, o 22:14

Re: Warszawski szlak okrężny - całość

Post autor: greg-GM »

ap4x4 pisze:
greg-GM pisze: ... mało kto by się zdecydował na 24 h.
Chociaż gdyby ktoś zdecydował sie w tą sobotę na taki wyczyn to miałby na czasie jedną godzinę gratis :mrgreen:
No i znów nikt nie podjął rzuconej rękawicy rowerowej a szansa była ... bo nie codziennie w taką pogodę można było przejechać 25 h w ciągu doby. :roll:
Ja na usprawiedliwienie mam bardzo intensywny tydzień rowerowy: łącznie od poniedziałku do piątku: 378 km w tym trasa przez Nowy Dwór Maz. Pomiechówek i Dębe oraz wokół Otwocka i Świder oraz Las Kabacki.
Po sobotnich robótkach na działce dziś jeszcze po lasach młocińskich i bielańskim ponad 47 km.
W sumie pogoda w październiku zmotywowała do 19 dni rowerowania :!: - też mój rekord.
Rekord rocznych km nakręconych z roku poprzedniego już został poprawiony i do 7 000 km zostało 295 km 8)
Awatar użytkownika
greg-GM
Posty: 127
Rejestracja: 29 grudnia 2010, o 22:14

Re: Warszawski szlak okrężny - całość

Post autor: greg-GM »

Z notatnika jesiennego rowerowania:
7.11. - 12 km;
15.11. - 56,4 km;
18.11. - 36,8 km;
19.11. - 38,8 km
i dziś o 35 km
przekroczone 7000 km w tym roku.
Własnie dziś przekręcając magiczne 7 tyś zrobiłem najazd na "czerwony" warszawskiego szlaku okrężnego w okolicach
Chotomowa. Nawet trochę słońca się przedzierało na trasy lasów chotomowskich. Tempo już bardziej rekreacyjne ale kręciłem również po piachach jeszcze z uśmiechem :)
Jesień już dociera z chłodem i pluchą więc chyba jednak już czas na konserwację ...
rowerku ...
do rozkręcenia na wiosnę.
Pozdrawiam - Grzegorz
Awatar użytkownika
ap4x4
Posty: 974
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, o 19:17

Re: Warszawski szlak okrężny - całość

Post autor: ap4x4 »

7000 km licząc średnio 20km/h to wychodzi lekko ponad 14 dni na siodełku bez przerwy.
Greg nie masz dla siebie litości :mrgreen:


Chociaż jeśli ktoś lubi kręcić pedałkami to przez cały sezon 7000 km uwazam że to taki przyzwoity wynik.
Pozdrawiam.
Y61 SUPER + SCOTT
ODPOWIEDZ