Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Ekspedycje i wyprawy z wykorzystaniem samochodów terenowych. Możliwość zapisów na imprezy adrenalinka.pl

Moderatorzy: franc, Student

gawel
Posty: 1
Rejestracja: 6 września 2016, o 06:06

Re: Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Post autor: gawel »

Franc, chlopie, naprawde wielki szacun dla tego co robisz, Gulczas mi podeslal namiary jakies 2 tyg. temu i od tej pory sledze Wasze poczynania. Pozdro dla Kaski, twarda sztuka, az dziw ze kobita i daje rade w takich okolicznosciach przyrody i niepowtarzalnych )) O Toytoyu wybacz napisze tylko ze kiedys nawet ladnie sie prezentowal ) of kors stil łoczing. Pozdro.
Awatar użytkownika
L80
Posty: 130
Rejestracja: 21 kwietnia 2007, o 19:32
Lokalizacja: Mława

Re: Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Post autor: L80 »

Przelew wysłany. :)

Któregoś wieczoru rozmawiam ze swoją małżonką o tym i tamtym. Wspomniałem też że Franc prawie o Sachalin się ociera i dalej brnie nie ugięty i że tam Piłsucki i takie tam.
Za kilka dni również poruszyłem temat o tym jak Marcin jest od nas daleko, gdzie dodatkowo posłużyłem się globusem aby namacalnie można było określić odległość jak też wysokość geograficzną.
Gdy znowu za czas jakiś wspomniałem o rzeczonej wyprawie - usłyszałem:

"Ja wiem co ci po głowie chodzi ! Jeśli tam pojedziesz, to pamiętaj że po powrocie mnie i dzieci już tu nie zastaniesz ! ! !
Rozwód masz jak w banku :!: "
piekarz
Posty: 35
Rejestracja: 11 czerwca 2014, o 07:37

Re: Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Post autor: piekarz »

Docierają na serwis w Chabarowsku. Tam jest wieczór więc dopiero jutro dowiemy się co je... patenty czy fabryka.
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4147
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Post autor: franc »

Jest popoludnie i trwa rozbiorka wszystkiego. Przejeli nas animatorzy swiata 4x4 z Chabarowska Vitalij i Galina, ktorzy sa po podrozy dookola swiata z dwojka dzieci 6 i 2 lata i zaciagneli do siebie do domu i serwisu. Naprawde my europejczycy powinnismy uczyc sie od nowa goscinnosci od Rosjan. Takiej jaka byla u nas kiedys. Mamy wiec dach nad glowa i mozemy uprac rzeczy a mieszkamy w malym mieszkanku w centrum Chabarowska z rodzina skladajaca sie z 4 osob i psa Driv,a :mrgreen: Naprawde stosunek Rosjan do nas tutaj na Dalnym Wastoku jest niesamowity i bez wazeliny wrecz troche zawstydzajacy Wieczorem bede wiedzial co walnelo czy skrzynia czy ciachowy patent z walkiem dystansowym.Obawiam sie, ze patent i narobil bigosu w skrzyni lub reduktorze. Z kupnem uzywanej skrzyni bedzie problem co mnie dziwi bo wokol same Toyoty ale po zmianie przepisow celnych od 1,5 roku juz nikomu nie oplaca sie sprowadzac uzywanych aut z Japonii. Sam Chabarowsk to duze bo liczace 800 tys mieszkancow miasto nad ogromnym tutaj Amurem - jutro bedziemy go zwiedzac z Dima - Dima to czlowiek ktory sledzi nas w internecie ( skad do czorta oni o nas wiedza nie mam pojecia) i w ogole wszyscy wiedza, ze przyjechali Polacy. Na Primoriu trwa ewakuacja ludzi po tajfunie i naprawde jest slabo. Na Kamczatke tylko statkiem z Wladika lub Nachodki - podobno tydzien w jedna strone ale jak podjedziemy te wakujace 800 km to bede wiedzial na 100% bo internet klamie :) Tu wszyscy mowia, zeby na Sachalin ale boje sie o to czy Toyka wytrzyma te wyboje po naprawie, jesli w ogole ja naprawimy. Pozyjemy zobaczymy. Mamy juz jako takie informacje o kosztach i czasie transportu stad do Europy - pociagiem 800 USD 25 dni do Moskwy - tzw sietka czyli moga rozebrac autko do naga :wink: ale cena super. Promem 2000 USD 1,5 miesiaca do Hamburga jesli dwa auta, jesli jedno 3200 USD - drogo zatem jak cholera. Samyje glawnyje ozywic Hilarego i nad tym sie skupiamy. Serdecznie dziekujemy Wam za pomoc - jest nam po prostu glupio i wstyd poniewaz nie chcemy byc odbierani jako sepy :oops: . Zreszta mamy jeszcze nieco gotowki na kartach i pewno dalibysmy rade ale takie gesty naprawde pozwalaj wierzyc, ze jeszcze Polska nie zginela poki Rodacy zyja :!: Pisze z rosyjskiego komputera Vitalija wybaczcie wiec ortografie ale trudno sie przyzwyczaic do klawiatury bez qwertow :) Jeszcze raz Wszystkim ktorzy nas sledza serdecznie dziekujemy i obiecujemy dotarcie do jakiegos pieknego miejsca a po powrocie mnostwo zdjec i opowiesci.
Kasia i Franc
PS Piszac o Rosjanach nie sposob rowniez pominac postaci Oli i Sergieja z Merengi, ktorzy w tej dziczy przyjeli nas pod swoj dach, karmili, dawali paliwo i w ogole zapewniali atrakcje, o kierowcach na Kolymie Sani, Seriozy i Jakutach, ktorzy bezinteresownie pomagali nam w ogarnianiu wszelakich napraw Hilarego i rowniez zapewniali atrakcje wieczorne , ktore konczyly sie w niezaplanowanych miejscach ot tak poddrzewem. O Maracie z Jagodnego ( dawna zona miejsce zsylek i kopaln, w ktorych pracowali zeka Polacy w latach 50-tych) Inguszu, ktory jako muzulmanin wzial nas pod dach, umyl i karmil oraz oczywiscie o Sergieju Ocinkowie z Nierjungi w Jakucji nota bene potomku polskich emigrantow z 1889 roku spod Tarnowa, ktory to noca widzac obcy samochod po prostu sie zatrzymal, zaproponowal nocleg, zalatwil spawanie, nabil nam telefon juz chyba z 5 razy a w Blagowiesciensku przenocowal i rowniez pomogl ogarniac auto. No i o Wolodii kierowcy tira, ktory zatrzymal tego 30 tonowego kolosa noca i przejety nasza sytuacja sam na wlasna reke zaczal nam ogarniac lawety i pomoc oraz naprawde mnostwie ludzi, ktorych spotykamy co krok.
piekarz
Posty: 35
Rejestracja: 11 czerwca 2014, o 07:37

Re: Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Post autor: piekarz »

super, prawdziwe życie noneuroplastic
Awatar użytkownika
rad-t
Posty: 187
Rejestracja: 20 grudnia 2007, o 16:16

Re: Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Post autor: rad-t »

franc pisze:...( skad do czorta oni o nas wiedza nie mam pojecia) i w ogole wszyscy wiedza, ze przyjechali Polacy. ...
"trochę" osób obejrzało na fejsie Wasz test sprzętu na Wiśle, m.in. rosyjskojęzycznych ;)

Trzymamy kciuki za dalszy ciąg :wink:
Autobus czerwony
http://www.explorerfanklub.org.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4147
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Post autor: franc »

No i jest grubiej niz myslelismy. Tuleja dystansowa nie pekla ale obrobila frez na walku glownym w skrzyni ( swoja droga jej wnetrze nie wskazuje na przebieg 100 tys km a ilosci rdzy pokazuja na rok stania z woda w srodku- moja wina bo do niej nie zajrzelismy przed wyjazdem) i reduktorze. O ile glowny walek reduktora mozemy kupic i wymienic o tyle ze skrzynia jest klopocik. Po prostu ich tu nie ma. Tak wyglada w realu dostepnosc czesci Toyoty ( starej ) na Dalekim Wschodzie. Jutro bedzie decyzja co robimy ostatecznie. Moze sie skonczyc na wycieczce do Chin i odeslaniu niejazdu pociagiem do Moskwy a stamtad jakos do granicy. Dzis zwiedzalismy miasto, jutro jakies muzea i zobaczymy....... Pogoda tymczasem staje sie sloneczna i naprawde zal sie robi czy to Sachalina czy Kamczatki.
MatkaBanana
Posty: 4
Rejestracja: 3 września 2016, o 00:44

Re: Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Post autor: MatkaBanana »

...a może niejazd do Moskwy a Wy nadal podróż życia na Kamczatkę a stamtąd lotem nazad ? chyba warto :)
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4147
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Post autor: franc »

Strasznie sie grzebia z nieskomplikowana w sumie naprawa. Wyglada na to ze utknelismy minimum do wtorku. Serwisy 4x4 wszedzie takie same :) W reduktorze walek zmieniony i teraz trzeba roztoczyc nasza tuleje wsadzic do niej oryginal, zaspawac i zmontowac wszystko do kupy. Nie mamy drugiej oryginalnej tulejki a jedna, ktora jest za krotka aby zrobic wejscie i wyjscie takie jak powinno byc. I tak niekoszerna czesc obrobila czesci koszerne i popsula nam podroz :roll: Na Kamczatke samochodem nie damy rady bo to jest kosmos finansowy. Prom nie zabiera bowiem pasazerow i oprocz spedycji auta jeszcze trzeba tam doleciec a to wychodzi grubo ponad 3000 USD :| A wycieczki zorganizowane nas w sumie malo bawia zwazywszy na to, ze lecac z Polski wychodzi taniej. Jesli oni zrobia to porzadnie to sprobujemy wbic sie na Sachalin, ktory to z ogladanych filmow ekspedycyjnych wyglada oblednie :) To rowniez nie jest tania wycieczka i nie wiadomo czy wsadza nas na prom bo on wcale nie jest regularny. Jesli to nie wyjdzie to pojedziemy na Primorie, ktore powoli ogarnija po Tajfunie po prostu do Wladywostoku. Jest tylko problem czy walek glowny skrzyni wytrzyma droge powrotna bo to bedzie znowu 12 tys km ciagiem. Zadam Patrola :)
wdupiemamto4x4team
Posty: 34
Rejestracja: 27 października 2013, o 18:09
Kontakt:

Re: Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Post autor: wdupiemamto4x4team »

co tak cicho??
U kawalera wszystko leży na swoim miejscu
Żonaty ma wszystko poukładane...

chuj wie gdzie...
piekarz
Posty: 35
Rejestracja: 11 czerwca 2014, o 07:37

Re: Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Post autor: piekarz »

Trafili faktycznie na jakiś wiodący serwis 4x4. Ogólnie chujnia z grzybnia, rozbebeszone i nie ma kto poskładać. Dzisiaj robią dym o co kaman i pewnie Francu nocą będzie składał razem z jakimś zawezwanym mechanikiem.
Awatar użytkownika
LRPiotr
Posty: 89
Rejestracja: 27 sierpnia 2009, o 17:54

Re: Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Post autor: LRPiotr »

faktycznie "wiodący" ale chyba nie w naprawach :shock:
piekarz
Posty: 35
Rejestracja: 11 czerwca 2014, o 07:37

Re: Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Post autor: piekarz »

jakiś dramat. Piją piwo, dzisiaj będzie bójka. Oświadczyli że nie wyjdą z serwisu póki nie skręcą auta. Jak stoją nad mechanikami robią, jak się odwrócą ci od razu spieprzają. Warsztat wzięli z internetu chabarowsk4X4.
dominikpolska
Posty: 4
Rejestracja: 5 września 2016, o 17:53

Re: Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Post autor: dominikpolska »

ROSYJA !!!
piekarz
Posty: 35
Rejestracja: 11 czerwca 2014, o 07:37

Re: Robinsonada Kamczatka lipiec-październik 2016

Post autor: piekarz »

to raczej "RODZYNEK" niestety
ODPOWIEDZ