Magam 2009

Rajdy i imprezy przeprawowe, sportowe, maratony
Np. Dakar, Zmota Challenge, Africa Race, Pomerania, Zmota Trophy, Croatia Trophy, Zmota Sprint, Iron Man Offroad Challenge itp.

Moderator: franc

protetyk
Posty: 35
Rejestracja: 11 stycznia 2008, o 20:33

Re: Magam 2009

Post autor: protetyk »

Franc chyba na tym filmiku zostało uwiecznione jak psujesz trapy.
http://www.youtube.com/watch?v=IXzRdTcgCc0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Stang
Posty: 817
Rejestracja: 21 maja 2007, o 16:15
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Magam 2009

Post autor: Stang »

No włacha a miało być małe ciśnienie 0,2 :mrgreen:
Ale jak was widzę w tych wdziankach to poprostu wymiękam :mrgreen:
Była Zuza evoIII :(
Załoga Ostrołęcko - Ełcka extrem Stang-Cichy
Jeep WJ
Awatar użytkownika
9mm
Posty: 240
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 13:37

Re: Magam 2009

Post autor: 9mm »

ciśnienie chyba było wyższe :D , ale mnie ta pierwsza rolka zastanawia , dlaczego on tak centralnie na to drzewo wjechał
Awatar użytkownika
Karson
Posty: 7
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 17:47
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Magam 2009

Post autor: Karson »

wdzianka na żywo wyglądały REWELACYJNIE :mrgreen: szkoda tylko, że Bakteria nie zagrał popołudniu roli "wskazującego na spożycie pana młodego" jak deklarował przed startem.
a ciśnienie Franc zaczął łapać, sam byłem świadkiem jak mówił, że zaczyna ten stan świadomości rozumieć :wink:
pilot... biały, ciężki def - idealny karwa na trawersy :mrgreen:
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4147
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Magam 2009

Post autor: franc »

Zaczynam to nie znaczy, że jakoś cholernie lubię :wink: :mrgreen:
ale coś w tym jest .....
Pzdr i szerokości na Drawsku- oby ta impreza im wypaliła i PT się podniósł bo zaprawdę szkoda imprezy by było :roll:
Tylko, żeby imć panowie orgowie zrozumieli, że nie idiotyczne regulaminy, zusy i technika oraz przerost formy nad treścią i świadomość własnej zajebistości i nieomylności kreują imprezę a uważne wsłuchiwanie się w vox populi a będzie dobrze :mrgreen:
Ja widzę, że na swojej niszowej imprezie bez reklamy na hiper mega ultra zajebistym portalu terenowym i bez całego tego, że nikt nie obiecywał, że będzię :wink: mam 2 razy więcej załóg niż PT co świadczy o tym, że jednak imprezy przeprawowe ze skromniejszym budżetem cieszą się większym zainteresowaniem zawodników :)
Coby jednak nie pisać MAGAM rules :wink: :mrgreen: :!:
Pzdr
Franc
Awatar użytkownika
Karson
Posty: 7
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 17:47
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Magam 2009

Post autor: Karson »

Maciek wziął sobie do serca ostatnie opinie i... brak wielu chętnych na drawską edycję, wynikiem czego ma być mega trudna i długa zarówno nocka jak i dzień.
pażywiom, uwidim :wink: ale jeśli tak się stanie to powinni odbić się od dna i znów złapać wiatr w żagle. szczerze mówiąc życzę mu tego bo super facet jest, a Euroforum mimo "zadęcia" na PT ma swoje plusy - choćby ciśnienie :lol:

ale słusznie... magam to magam :mrgreen:
pozdry i do zobaczyska
pilot... biały, ciężki def - idealny karwa na trawersy :mrgreen:
SZMO
Posty: 52
Rejestracja: 27 października 2008, o 07:28
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Magam 2009

Post autor: SZMO »

ale mam wrażenie że magam doznał krysyzu w tym roku troche mniej załóg
czy myślicie że to kwestia wpisowego ??
czy ogólnoświatowego kryzysu :mrgreen:
zielony XJ na balonach
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4147
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Magam 2009

Post autor: franc »

Nie to raczej kwestia nowych organizatorów. Część zawodników po prostu się bała, że Podol jako techniczny nie da rady.
A jednak dał i to ponoć był jeden z najtrudniejszych Magamów w historii :P
A 3,5 klocka dużo to fakt ale jak za 6 dni jazdy to po 600 zł dziennie czyli standard.
Natomiast poziom organizacyjny na pewno najwyższy w Polsce a i myślę, że w Europie nie byłoby się przed kim wstydzić.
Naprawdę warto :mrgreen:
PS Zobaczymy ile będzie na Transgothica- obstawiam, że maks 40 załóg czyli podobnie. Kryzys kryzysem ale taki rajd to nie tylko wpisowe ale przede wszystkim suma wszystkich kosztów oraz własny czas :roll:
PS Zmota też droższa w tym roku :wink: taki lajf niestety........ :roll:
SZMO
Posty: 52
Rejestracja: 27 października 2008, o 07:28
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Magam 2009

Post autor: SZMO »

no w sumie 6 x 600 = 3600 zł kurde dużo :(
korci mnie aby sobie tak dla fanu wziażć udział
dla testu siebie sprzetu choć autko nie do takie zabawy mam przygotowane :(
zielony XJ na balonach
Awatar użytkownika
bigos
Posty: 160
Rejestracja: 8 listopada 2007, o 19:21
Lokalizacja: Połaniec

Re: Magam 2009

Post autor: bigos »

SZMO pisze: dla testu siebie sprzetu choć autko nie do takie zabawy mam przygotowane :(
http://www.beunique.pl/klienci/LB/Ladog ... e_2009.pps" onclick="window.open(this.href);return false;
skoro sobie vitara z chińczykiem na Ładodze dała radę to Ty sobie też dasz radę na Magamie :D
nawet wkleję cytat gdzie Rafał Trwoga podsumował załogę w vitarze
rtrwoga pisze:
Lenoff pisze: Trzeba liczyć się z tym, że w takich warunkach, w takim aucie na każdym OSie coś może nawalić, a więc jechać Vitarą solo na Ładogę, to wielkie ryzyko :)
Szacunek Lena i Eliza ...widziałem zdziwione kopary ruskich kozaków jak zobaczyli dwie dziewczyny z polski w białej teoretycznie standartowej witarze NA starcie klasy TR1( no zmienione sprężyny od czegoś tam ..hebelek od PRĄDU .. chińczyk z przodu ...MT-ki ..fajny bagażnik na dachu ..trochę szpeju ..taśma bezbarwna ..nożyczki..mini skrzynka narzędziowa...karnister ..lejek do niego...) ale było w tym wszystkim to o czym niewielu pamięta jadąc na taką imprezę DRUT a nawet wiecej cały kłębęk drutu :D ,, to dzięki niemu udało się zrobić super sciągacz do sprężyn i wiele innych ... no i wasze podejscie do całego tego zamieszania ...totalny luz przeplatany haosem i gigantycznym iskrzeniem pilot-kierowca co jak zwykle zaowocowało znalezieniem wspólnego jezyka ...

jesli sie bardzo chce to nie trzeba mieć super wydumanej fury ...miliona rubli w kieszeni ...fotelików recaro..i innych popierdółek ...wystarczy chęć i działanie jak w waszym przypadku ...resztę potrzebnych rzeczy zawsze znajdzie sie przy trasie :wink:

pełen szacunek za to że na kołach z domu i z powrotem ...


i jeszcze jeden postulat do organizatorów imprez na których była Lena !! poślijcie jej naklejki z wszych imprez bo ruskie orgi potraktowały nas polaków zgodnie z regulaminem prawie jak oniegdaj putin i dziewczyna z łzami w oczach musiała zerwać wszelkie pamiątki ..

no i jeszcze jedno jesli ktoś ma ochotę pojechać w przyszłym roku to proponuje zorganizować się deko wcześniej ...po dokładnej analizie sprzętu terenu i całości tego iwentu śmiało mogę powiedzieć że tym jaki poziom reprezentuje polska czołówka offroadu możemy nieżle zamieszać na tej imprezie .... :)10 ...
Suzuki Vitara X90
SZMO
Posty: 52
Rejestracja: 27 października 2008, o 07:28
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Magam 2009

Post autor: SZMO »

link nie robi

wiem że najwazniejszy jest łacznik między kierownica a pedałem gazu
i duch walki
to tak jak wszyscy pisza że jeep cherokee nie robią w tereni ale sa tacy co jednak udawadiają ze jest inaczej :mrgreen:
zielony XJ na balonach
Awatar użytkownika
bigos
Posty: 160
Rejestracja: 8 listopada 2007, o 19:21
Lokalizacja: Połaniec

Re: Magam 2009

Post autor: bigos »

SZMO pisze:link nie robi

wiem że najwazniejszy jest łacznik między kierownica a pedałem gazu
i duch walki
to tak jak wszyscy pisza że jeep cherokee nie robią w tereni ale sa tacy co jednak udawadiają ze jest inaczej :mrgreen:
poprawiłem :wink:
Suzuki Vitara X90
Awatar użytkownika
Karson
Posty: 7
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 17:47
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Magam 2009

Post autor: Karson »

Magam to nie tylko wpisowe. To również noclegi, żarcie, serwis. Awarie zdarzają się większości załóg, które biorą udział w tym rajdzie, więc koszta znów rosną o zakup części itd. Bez serwisu nie ma się co wybierać, o czym przekonała się załoga np Ferozki. Suma summarum wychodzi dużo, bardzo dużo. :(
Ale rekompensuje te koszta niesamowita atmosfera. :mrgreen:
pilot... biały, ciężki def - idealny karwa na trawersy :mrgreen:
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4147
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Magam 2009

Post autor: franc »

Z drugiej strony jesliby jechać tak jak My z Bakterią to:

wpisowe 3500 zł
paliwo 2000 zł ( z dojazdem i powrotem) -300 zł sponsor
żarełko 500 ( robiliśmy je sami+ 2 razy knajpa z tiramitsu + 2 śniadania + Natalia :wink:
alkohol 400 :wink:
serwis 200 większość rzeczy sami lub pomoc dobrych ludzi
części 700
laweta -sponsor
spanie- namiot dachowy for free
stroje :wink: -30
SUMA: 7000 zł
+ przygotowanie i naprawa auta jakieś ca. 6500 zł :mrgreen:
Jeżeli więc auto jest gotowe i się go za bardzo nie rozdupcy to można się zamknąć poniżej 7000 zł na dwóch to daje po 3500 za tydzień super zabawy. Moim zdaniem do przeżycia :wink: jak Egipt czy inna Kreta :wink: a wrażenia bezcenne :mrgreen:
SZMO
Posty: 52
Rejestracja: 27 października 2008, o 07:28
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Magam 2009

Post autor: SZMO »

ale mogłes ten alkohol wrzócić w pozycję czesci :mrgreen:
zielony XJ na balonach
ODPOWIEDZ