TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Ekspedycje i wyprawy z wykorzystaniem samochodów terenowych. Możliwość zapisów na imprezy adrenalinka.pl

Moderatorzy: franc, Student

Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4147
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Post autor: franc »

Glowne drogi są. Ale generalnie mozna sobie wsadzić :?
Przede wszystkim trzeba jakas nakladke skombinowac do garmina zeby bukwy wyskakiwały :roll:

Wszystko robione na mapie i atlasie. GPS trylko do kierunków i jako takiej orientacji 8)
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4147
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Post autor: franc »

Obiecana fotorelacja

Witaj Strana Ogromnaja czyli twierdza Brześć
Obrazek
Zaczynamy zjazd z głównych dróg
Obrazek
Początek pewnej drogi
Obrazek
1/4 pewnej drogi
Obrazek
Połowa pewnej drogi
Obrazek
Kiedy to po 9 godzinach walki, nocy na bagnach i pokonaniu 3 km odtrabiliśmy odwrót wiadomo było, że tu żarty się skończyłu - koniec pewnej drogi :mrgreen: ( będzie w opcji dla chętnych)
Obrazek
Ponieważ drogę tę wytyczył on :wink:
Obrazek
Następnie było już tylko pięknie
Obrazek
Smacznie
Obrazek
Prominencko :wink:
Obrazek
Choć czasami na Lebiodce
Obrazek
Podziwiamy pomniki partyzantów
Obrazek
Które położone są w dość wymagającym terenie
Obrazek
Po, którego pokonaniu trza się wzmocnić i popatrzeć na koloryt tej krainy
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Żeby wreszcie dotrzeć do naszych korzeni czyli nad Niemen
Obrazek

Wot i eto wsio :mrgreen:
Awatar użytkownika
rad-t
Posty: 187
Rejestracja: 20 grudnia 2007, o 16:16

Re: TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Post autor: rad-t »

eh juz Wam wszystkim zazdroszcze :( bedzie pieknie....
Autobus czerwony
http://www.explorerfanklub.org.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4147
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Post autor: franc »

Kwestia kasy jeszcze czas na wizy masz :roll:

A tak btw

Ta wyprawa naprawdę nie będzie aż tak mega droga

1800 wpisowe + 400 wizy w tym wszystkie noclegi i 3 obiadokolacje z wudu
Paliwo po 2,2 zł/litr diesel
Żarcie typowa turystyka czyli co kto lubi ceny takie jak w Polsce a piwo i wudu 30% taniej
Dolarów całe 18 musisz wydać ponadto
Złotówek nie wiem ile ale My na 6 dni wymieniliśmy 400 zł i na dwóch jeszcze nam zostało ( a zarcia miałem z Polski za 160 zł)

Moim zdaniem nawet 3000 zł na dwie osoby za taką wyprawę to jest dobra cena.

Wrażenia i impresje bezcenne ja i Wujcio już nie możemy się doczekać powrotu nad Niemen.

Może uda się zrobić drugą edycję we wrześniu to wtedy.
Chcę jednak poczekać na wrażenia i opisy uczestników I edycji .........

Pzdr
Franc
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4147
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Post autor: franc »

MEGA WAŻNA INFORMACJA DLA WSZYSTKICH 13-stu załóg udających się na TransBiałoruś

1) Do 13 lipca muszę mieć w biurze paszport każdej osoby wraz z 1 zdjęciem
Paszporty przysyłajcie lub dowieźcie na adres :
Izabela Basiuk
05-200 Wołomin
ul. Głowackiego 35
tel do Izy 501 247 431

Ja paszporty te wraz z wizami i białoruskim OC dowioze Wam na miejsce zbiórki 26 lipca wieczorem- wczesniej mnie nie ma ( Alpy szwajcarskie egzamin przewodnicki )

2) Każdy samochód musi posiadać zieloną kartę wraz z dodatkową polisą do tejże zielonej karty. Ponadto sprawdzcie czytelność nr na ramie i aktualność Przeglądu Technicznego. Międzynarodowe Prawo jazdy NIE jest wymagane :!:

3) Samochód powieniem prowadzić ten, który jest wpisany w dowodzie. W innym przypadku potrzeba notarialnie potwierdzony fakt użyczenia.

4) Waluta. Każda załoga musi posiadać kwotę około 20 dolarów ( 3 na autostradę i ok. 15-18 za tranzyt), ruble kupujemy w Brześciu za złotówki bez problemu. Kurs 1 zł -800 rubli. Koszt paliwa to np. 1 l ON 2020, 0,5 wódki 20000 itp. Ponadto dobrze jest mieć ze 20,30 dolców na wsjakij pażarnyj sluczaj ( euro tam nie hula :wink: ). Sugeruję wymianę max 500 zł na załogę ( owoce, warzywa, alko, pamiątki, paliwo). Ponadto każdego dnia można zatankować za kartę kredytową ale UWAGA tylko VISA i MASTERCARD.

5) Sprzęt. Auto musi być bezwzględnie przejżane i przygotowane !!. Będzie mało miejsc gdzie można je będzie naprawiać.
Konieczny Kanister na wodę pitną ok. 10l, solidny zaczep, namiot !! ( jest wiele miejsc gdzie nie da się spać gdzie indziej), kuchenka gazowa !!!, śpiwór opony AT ( będzie dużo zabawy) ale raczej MT ( wszystko zalezy od pogody, my bylismy po mega opadach), snorkel wskazany aczkolwiek nie niezbędny ( w razie W przeciągniemy na zgaszonym silniku)

6) Inne. Repelenty przeciwko komarom !!! Polskie mozna sobie włożyć tam gdzie głowę :wink: :mrgreen: ( żadne offy srofy nie działają na białoruskie komary a jest ich miliony !!!!!) Polecamy miejscowy ASCHAN za 5000 rubli lub smarowanie się gorzałą- działa powaga !!
Ponadto choćby podstawowy atlas drogowy Białorusi i GPS Garmin ( przynajmniej jeden na 3-4 auta)

7) Off road. Przynajmniej jedna wyciągarka na 3 samochody, kinetyki, długie taśmy, krótkie taśmy. Dla chętnych dosyc trudna droga- porządane wyciągarki tył, przód, 2 blokady, snorkel, koła co najmniej 35 cali.

8) Trasa. Jazda w 3-4 grupach w/g klasycznego graficznego roadbooka. Miejscami podane koordynaty GPS. Brak możliwości objazdu trudnych miejsc poza wymienioną już fakultatywną drogą :wink: . Trzeba będzie sobie radzić. Kilka brodów, kolein, kanałów, kilka razy trzeba udrożnić drogę 8) Zobaczymy dużo klimatycznych miejsc a mało sztampowych ( będziemy o tym informować na odprawach każdego dnia)

9) Higiena. Punkt poświęcony w szczególności kobietkom :wink:
Generalnie jest to WYPRAWA i nie ma łazienek ale:
pierwszego dnia NIE MA JAKIEJKOLWIEK WODY :!:
drugiego dnia mamy ( chyba bo to dziwny kraj o czym się przekonacie) wynajęty jeden pokój z prysznicem
trzeciego jest mozliwość kąpieli nad pewnym slicznym jeziorem
czwartego można dokonać ablucji w wodach Niemenu
piatego jest **** camp
szóstego polski kamping nad czystym jeziorem

10) KASA !!!

Płacić mi tu zaraz kasiurę za wszystko bo już wydałem ponad 7 tysi żeby to zorganizować :!: :lol: a jeszcze mnie czeka kolejny zylion kurna mańka :!: Umówmy się na termin do 6 lipca br.

Marcin Francuz
ul. Piękna 44/6d 00-672 Warszawa
konto 73105010381000002316673025 ING
z dopiskiem TransBialoruś kwota 1800 zł + 196zł wiza za jedną osobę ( to już sobie sami pomnóżcie ile Was tam jedzie w samochodzie).
Jeżeli ktoś potrzebuje fakturę Vat nie ma problemu tylko proszę o dane na maila:
biuro@adrenalinka.pl
W przypadku niemozności pojechania zwracam:
Do 8 lipca 100%
Do 13 lipca 50%
Powyżej 13-stego brak mozliwości zwrotu !!!!

Pa pa
Spadam na Bobek, potem na tydzień urlopu a potem w Alpy. Jestem tu 20 lipca i wszystko ma być cacy a wszystkie paszporty u IZY !!!
No
:mrgreen:
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4147
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Post autor: franc »

No i jeszcze to :
Prawda, że pikne :wink:

Obrazek

Eh paguliał pareń maładoj :mrgreen:
Awatar użytkownika
bomaciek
Posty: 172
Rejestracja: 17 grudnia 2007, o 23:53
Kontakt:

Re: TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Post autor: bomaciek »

pikne, Franc odpiszesz na PW :cry:
marek cieciuch
Posty: 12
Rejestracja: 29 września 2007, o 07:37
Lokalizacja: szczuczyn

Re: TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Post autor: marek cieciuch »

czy bedziemy przejezdzali przez Szczuczyn,jezeli nie to, ktorego dnia bedziemy w Lidzie,jezeli bedziemy.
Chce jakos sie umowic z kolega z tamtad.
Awatar użytkownika
kroll
Posty: 21
Rejestracja: 7 kwietnia 2007, o 19:08
Lokalizacja: Jarocin

Re: TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Post autor: kroll »

franc pisze:2) Każdy samochód musi posiadać zieloną kartę wraz z dodatkową polisą do tejże zielonej karty
co to za polisa ??
Awatar użytkownika
rav
Posty: 27
Rejestracja: 4 maja 2007, o 18:16
Kontakt:

Re: TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Post autor: rav »

borty pisze:
franc pisze:PS NAJWAŻNIEJSZE Dokumenty te potrzebuję w Warszawie przed 23 czerwca !!!! br
moje dokumenty w drodze... :)
Rafał (Rav) pewnie narazie nie przyśle - pomyka chyba gdzieś w okolicach Chile.
....a własciwie bardziej Boliwii wtedy. Wielkie dzięki Grzegorz za pamięć, bo bym faktycznie wypadł z listy...
kroll pisze:
franc pisze:2) Każdy samochód musi posiadać zieloną kartę wraz z dodatkową polisą do tejże zielonej karty
co to za polisa ??
czy to chodzi może o polisę medyczną i czy można kupić ją na granicy?
-------------------------------------------
pozdrawiam
rafał
http://www.rightnow.pl/tripss.htm
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4147
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Post autor: franc »

Oj nie było mnie parę dni a tu takie kwiatki .....
Apeluję o NIE plucie na siebie JADEM na naszym forum :?
Nie lubię nic wycinać czy zamykać i PROSZĘ o uszanowanie granic wolności wypowiedzi.
Co do polisy o którą pytał Kroll to chodziło mi o DODATKOWĄ polisę do ZIELONEJ KARTY- Twój ubezpieczyciel OC wystawi ci ją.
Natomiast wizy załatwiane poprzez Stud Tour w opłacie zawierają już polisę, o której napisał Elwood czyli białoruskie ubezpieczenie firmy Europa. Generalnie za usługę załatwienia wizy Stud Tout pobiera opłatę między 60 ( grupa ) a 100 ( indywidualna) zyli. Myślę, ze warto bo zaoszczędza to kupę papierologii i czasu.
Pzdr
FRanc
Awatar użytkownika
kroll
Posty: 21
Rejestracja: 7 kwietnia 2007, o 19:08
Lokalizacja: Jarocin

Re: TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Post autor: kroll »

:mrgreen:
franc pisze: Natomiast wizy załatwiane poprzez Stud Tour w opłacie zawierają już polisę, o której napisał Elwood czyli białoruskie ubezpieczenie firmy Europa. Generalnie za usługę załatwienia wizy Stud Tout pobiera opłatę między 60 ( grupa ) a 100 ( indywidualna) zyli. Myślę, ze warto bo zaoszczędza to kupę papierologii i czasu.
Pzdr
FRanc
przepraszam ale nie rozumiem :oops:
po pierwsze mam załatwiac ta polise czy ty to zrobisz grupowa ??
jesli nie to o jaka polise chodzi bo w Hesti nie wiedza o co mi chodzi :evil:
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4147
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Post autor: franc »

Jezus Maria

ZIELONA KARTA ma swoją polisę !!! Jeżeli w Hestii nie wiedzą o co chodzi to być może u nich nie ma. Ja w Allianz miałem wystawioną dodatkową polisę do ZIELONEJ KARTY !!!! i mi ją przeglądali na granicy aczkolwiek nie sądzę, ze cokolwiek skumali ( dodam, że całą Białoruś przejechałem bez ważnych badań technicznych :wink: i wykrył to dopiero pogranicznik litewski a więc z ewrokołchozu ) W razie W 5 lub 10 $ może pomóc załatwić sprawę :wink: :mrgreen:

EUROPA WAS NIE INTERESUJE BO JEST W CENIE WIZY :!: :!: :!:

Pzdr
Franc
Awatar użytkownika
kroll
Posty: 21
Rejestracja: 7 kwietnia 2007, o 19:08
Lokalizacja: Jarocin

Re: TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Post autor: kroll »

franc pisze: 2) Ponadto sprawdzcie czytelność nr na ramie
dzisiaj piaskowałem nr ramy patrola i radze wszystkim aby zobaczyli jak to u was wyglada,
bo w aucie z 2002 prawie jest go nie ma :shock:
Awatar użytkownika
ap4x4
Posty: 974
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, o 19:17

Re: TransBiałoruś 2009 26 lipca- 1 sierpnia

Post autor: ap4x4 »

W moim jak go kupowałem w tamtym roku już nie było nic widać. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 6 lipca 2009, o 17:33 przez ap4x4, łącznie zmieniany 1 raz.
Y61 SUPER + SCOTT
ODPOWIEDZ