Zmociątko - I runda PLP 2013

Rajdy i imprezy przeprawowe, sportowe, maratony
Np. Dakar, Zmota Challenge, Africa Race, Pomerania, Zmota Trophy, Croatia Trophy, Zmota Sprint, Iron Man Offroad Challenge itp.

Moderator: franc

Awatar użytkownika
dominik502
Posty: 12
Rejestracja: 15 marca 2012, o 10:51
Lokalizacja: Płońsk

Re: Zmociątko - I runda PLP 2013 lista w 1 poście

Post autor: dominik502 »

Na kiego grzyba mi tirfor, którego nie posiadam, jak mam windę. Nadal uważam, że pomysł z plombowaniem jest z dupy.
Awatar użytkownika
Stang
Posty: 817
Rejestracja: 21 maja 2007, o 16:15
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Zmociątko - I runda PLP 2013 lista w 1 poście

Post autor: Stang »

Może to i nie moja sprawa bo nie moja klasa :roll: ... ale powinno być jak za dawnych lat kiedyś był wyczyn (dziś turystyk) bez wyciągarek, jazda w teamach, wspaniała współpraca załóg... z udziałem zblocza i dobrej linki, trapów kinetyka i odpowiedniego pomyślunku i taka właśnie powinna być ta klasa mocno techniczna gdzie najważniejszy jest czynnik ludzki i współpraca a nie sprzęt :!: oczywiście powinna być odpowiednio ułożona trasa możliwa do pokonania przez dobre załogi bez windy :!:
A najbardziej mnie śmieszy pitolenie głupot że Samurai objedzie wszystko bo jest to dla mnie śmieszne... w wyczynie jeździłem przeważnie w teamie z większymi LJ70 czy Landrynami, Parchami i często było tak że część prób mi było Samuraiem łatwiej przejechać bo mały i lekki ale baaardzo często to oni jechali a ja stałem... śmiało mogę powiedzieć że najważniejsze jest doświadczenie i zgranie załogi lub też teamu a nie waga czy wielkość samochodu... ile razy udowodniła to np. Ściana Wschodnia objeżdżając Patrolami niejednego Samuraia...

@Franc uważam że to dobry kierunek i bardzo sprawiedliwy Turystyk bez wind, extrem z elektrykami i extrem z mechanikami.
Wiele osób zrezygnowało z rajdów bo zaczął się wyścig zbrojeń zaczęto dopuszczać windy do turystyka. Pamiętam wielu wspaniałych kolegów jeżdżących Uazami, Gazami których nie było stać na więcej niż terenówka na MT-kach z kinetykiem i trapami na pace...
Była Zuza evoIII :(
Załoga Ostrołęcko - Ełcka extrem Stang-Cichy
Jeep WJ
Awatar użytkownika
dominik502
Posty: 12
Rejestracja: 15 marca 2012, o 10:51
Lokalizacja: Płońsk

Re: Zmociątko - I runda PLP 2013 lista w 1 poście

Post autor: dominik502 »

Stang pisze: @Franc uważam że to dobry kierunek i bardzo sprawiedliwy Turystyk bez wind, extrem z elektrykami i extrem z mechanikami.
Nie mam nic przeciwko temu, aby jechać bez windy, ale tylko wtedy jak wszyscy będą zaplombowani.. Uważam, że podział na zaplombowanych i nie, ze względu na masę auta jest zły. Tak samo można by zrobić podział według rozmiarów opon, resoraki i sprężynowce itp. Niestety, ale będę jechał sam ( nie w teamie), więc będę mógł liczyć tylko na siebie.
Rajdy traktuję tylko jako zabawę w gnoju i spotkania z fajnymi ludźmi, machanie tirforem ( którego nie mam) nie nazwałbym zabawą.
W każdym razie Marcin wpisz mnie do turystyka, kasę niedługo przeleję.
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmociątko - I runda PLP 2013 lista w 1 poście

Post autor: franc »

Chłopy jest tak, że ktoś ustala reguły- tu ustalam je ja- sorry.
Auto turystyczne, wyprawowe może mieć windę - czemu nie ? Ale to ma byc auto wyprawowe a nie pocięty samurai z windą albo dwoma i najlepiej chłodnicą na pace a jeszcze lepiej na sprężynie - nie zgadzam się Stangu, że ma on gdziekolwiek trudniej od Patrola ( chyba, że jest 1,8m głeboki bród albo trzeba taranować las- zjawisko u nas marginalnie występujące)
Próby na rajdach, które robię wymagają użycia wind ale coraz bardziej Turystykowi je ułatwiam ( wszystko zależy od terenu jakim dysponuję )
Jeżeli impreza wchodzi w skład PLP to muszą być jasne reguły i są. Oczywiście można jechać taką Suzą w Turystyku ale bez klasyfikacji rajdowej - tak jak Dominik napisałeś po prostu dla zabawy i spotkania się z ludźmi i oczywiście w ten sposób nikomu tego nie będę bronił ani plombował windy. Jeżeli ma być namiastka zdobywania pucharów to mamy natomiast klasy PL3, PL2 i PLT - gdzie auta mogą mieć dowolną windę ( o ilie wystepowała taka w seryjnie wypuszczanym modelu) ale nie posiadają zmian w nadwoziu i ważą więcej niż 1600 kg.

Proponuję zejść z tematu regulaminów i nastawic się raczej na dobrą zabawę bo przykład Magamu swiadczy o tym, że byc może to w ogóle ostatni sezon rajdów/imprez w Polsce.
Ja również mam mega kłopoty w Nadlesnictwie i raczej to mnie martwi najbardziej.
Aha i proszę panów aby dobierali się po 4 w pokojach ( no chyba, że ktos z kobitą przybywa) bo jest ich tylko 13 + 3 po sąsiedzku a metraż mają ogromny i spokojnie można w nich po 5,6 osób mieszkać :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 108
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 09:54
Lokalizacja: Końskie / Stara Kuźnica

Re: Zmociątko - I runda PLP 2013 lista w 1 poście

Post autor: Wojtek »

franc pisze:Aha i proszę panów aby dobierali się po 4 w pokojach ( no chyba, że ktos z kobitą przybywa) bo jest ich tylko 13 + 3 po sąsiedzku a metraż mają ogromny i spokojnie można w nich po 5,6 osób mieszkać :)
Ponawiam propozycję na wspólne "studio" - przyjaźni jeszcze nie zadzierzgnąłem, ale nic nie stoi na przeszkodzie.... :P Rezerwacje mam na jeden pokój, drugi jest wolny :!:
Jeszcze tylko parę wiosen, jeszcze parę przygód z losem...
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmociątko - I runda PLP 2013 lista w 1 poście

Post autor: franc »

To jest i tak jasne Wojtku- chodzi o to aby w pokojach być po 4 osoby- one są naprawdę duże :)
as1
Posty: 209
Rejestracja: 25 września 2011, o 14:24
Lokalizacja: Radzymin

Re: Zmociątko - I runda PLP 2013 lista w 1 poście

Post autor: as1 »

ok,
to ja dopisuję jeszcze jedną załogę
23. tyfus i beret plt
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmociątko - I runda PLP 2013 lista w 1 poście

Post autor: franc »

Jest nowy piękny trawers dla ekstremu 120m długi :) i sporo jazdy po wykrzyżach

Na dzień dzisiejszy mam 90% trasy, czekam tylko na zgodę LP i będzie komplet. Jeżeli załóg będzie sporo to dołącze stare Winnetou/Mordor ale nie ma ciśnienia.

Próby

1. Leżajski Full - błoto ale jezdne ok. 120m ciąg ( mocno przedłużone Czarne Stopy)
2. Tańcząca Para - błotko w dorzeczu ale bez tragedii ok. 80m - premiera
3. Mariola Okocim spojrzeniu - duża żwirownia - podjazdy, zjazdy, piach ( dawni Rewolwerowcy) ( sędzia Lightbless)
4. Żywiec Zdrój - stawek, błotko, trawersiki ok. 50m ( dawny Danzing) ( sędzia Mel)
5. Trzy strzeliłem - mega ciągowe błoto ok. 400m ( dawne Stąd do Wieczności) ( sędzia Szejk)
6. Heweliusz - trudny torf ( dawny Tomahawk ) ok. 80m ( sędzia Aga)
7. Perła - długie wykrzyże + długi trawers i podjazdy ok. 400m - premiera ( sędzia Czarny)
8. EB - mała żwirownia, zjazdy, trawers, błoto ok. 150 m ( dawny test pilota Pirxa) ( śędzia Klaudia ????)
9. Harnaś - duża żwirownia - trawersiki, podjazdy, piach, woda, błotko ok. 400m ( dawny Motorhead) ( sędzia Mały Bobon?)
10. Niepasteryzowane - mały stawek ok. 1m głęboki ok. 20m - premiera ( sędzie Fergie)
+
ew. Mordor i Kołysanka
Awatar użytkownika
Fergie
Posty: 168
Rejestracja: 23 stycznia 2008, o 09:14
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zmociątko - I runda PLP 2013 lista w 1 poście

Post autor: Fergie »

Do sędziowania to i mnie dopisz, proszę. O ile się przydam, oczywiście :wink:
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmociątko - I runda PLP 2013 lista w 1 poście

Post autor: franc »

A zapraszam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Fergie
Posty: 168
Rejestracja: 23 stycznia 2008, o 09:14
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zmociątko - I runda PLP 2013 lista w 1 poście

Post autor: Fergie »

A dziękuję :D
Awatar użytkownika
Stang
Posty: 817
Rejestracja: 21 maja 2007, o 16:15
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Zmociątko - I runda PLP 2013 lista w 1 poście

Post autor: Stang »

To ja się nie piszę :wink: :mrgreen:
Była Zuza evoIII :(
Załoga Ostrołęcko - Ełcka extrem Stang-Cichy
Jeep WJ
Awatar użytkownika
Fergie
Posty: 168
Rejestracja: 23 stycznia 2008, o 09:14
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zmociątko - I runda PLP 2013 lista w 1 poście

Post autor: Fergie »

Mientka faja! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 108
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 09:54
Lokalizacja: Końskie / Stara Kuźnica

Re: Zmociątko - I runda PLP 2013 lista w 1 poście

Post autor: Wojtek »

Fergie pisze:Mientka faja! :mrgreen:
Dobrze, że to nie było wczoraj - w Dzień Mena :mrgreen:
Jeszcze tylko parę wiosen, jeszcze parę przygód z losem...
Awatar użytkownika
Stang
Posty: 817
Rejestracja: 21 maja 2007, o 16:15
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Zmociątko - I runda PLP 2013 lista w 1 poście

Post autor: Stang »

Teee Czarna bo będzie źle :mrgreen:
Była Zuza evoIII :(
Załoga Ostrołęcko - Ełcka extrem Stang-Cichy
Jeep WJ
ODPOWIEDZ