Vytis za Orłem

Rajdy i imprezy przeprawowe, sportowe, maratony
Np. Dakar, Zmota Challenge, Africa Race, Pomerania, Zmota Trophy, Croatia Trophy, Zmota Sprint, Iron Man Offroad Challenge itp.

Moderator: franc

Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Vytis za Orłem

Post autor: franc »

No i słowo powoli staje się ciałem.

Właśnie rozpoczęliśmy oficjalnie przygotowania do chyba naj :wink: hardcorowego przedsięwzięcia off-road'owego w tej krainie.
Jeżeli podpiszemy Schengen w 2008 to w ogóle nie bedzie problemów- jeżeli nie to również się to załatwi.

W skrócie Vitys za Orłem czyli "W Pogoni za Orłem" to PIĘCIODNIOWA IMPREZA PRZEPRAWOWA o stopniu trudności np. Ładoga Trophy.
Myslę, że po 10 latach organizacji eventów różnych i po 2 latach Zmoty jestem gotowy podjąć się tego wyzwania.
Nigdy nie ukrywałęm, że chciałbym zrobić coś w podobie Ładogi no i wreszcie........... :D

Zasady bajecznie proste:

4 dni walki na 4 ok. 40km pętlach przeprawowych + tzw. Adventure Day czyli nawigowany przejazd powojskowymi terenami na teren Litwy

Tym razem pętlę będą pokonywane z zasadą kto pierwszy ten lepszy a za każdą opuszczoną pieczątkę 20 min. kary. Nie wolno jednak opuścić więcej niż 20% ogółu powieszonych pieczątek.
2 pętle w okolicach Rutki Tartak i Wiżajn ( charakter górski i bagienny )+
2 pętle w oklicach Pavistitys i Vygreliai ( charakter bagienny, górski i wodny)
Adventure day w środku to około 50km przejazd nawigacyjny podczas którego za każdy odnaleziony punkt nawigacujny zdobywa się bonifikatę w postaci 2 minut.
Klasy:
Proto- konstrukcje dowolne dwuosiowe z kołami max 42 cale i wyciągarką mechaniczną
Extrem- konstrukcje dowolne dwuosiowe z kołami max 39 cali i wyciągarką elektryczną lub hydrauliczną
Wyczyn- konstrukcje dowolne z kołami max 33 cale BEZ WYCIĄGAREK
Trasa i pieczęcie te same dla Proto i Extrem + pieczęcie inne dla Wyczyn.
TERMIN wiosna 2008 ( prawdopodobnie kwiecień )
WPISOWE- 700 Euro ( za dwóch ) obejmuje organizację, pozwolenia, zakwaterowanie ( 4 noce ), wyżywienie podczas całego rajdu i bankiety.
Plus wszystkie inne pierdoły na poziomie Zmoty-kto był ten wie a kto nie to niech się zapyta :D
SPONSOR STRATEGICZNY: SKF POLSKA i ................................
NAGRODY : pieniężne w każdej z klas ale co za które miejsce to zależy od sponsorów.
LIMIT załóg - 60 na WSZYSTKIE KLASY.
Czekam na wszystkie krytyczne uwagi i powoli zaczniemy sondować czy w ogóle przy takim wpisowym będzie zainteresowanie
Pzdr
FRANC
Ostatnio zmieniony 5 listopada 2007, o 20:44 przez franc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Igor909
Posty: 167
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, o 17:04
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Igor909 »

Zrób jeszcze lajcik bagienny dla naszych Patroli :wink:
Jak zrobisz traskę dla naszych bulwarówek to ja się piszę :mrgreen:
castrol
Posty: 33
Rejestracja: 1 kwietnia 2007, o 22:58

Post autor: castrol »

700 euro to prawie 3tys/zl powiem szczerze ze to troche duzo jak dla mnie. ale jak ma byc jak na ladodze http://www.youtube.com/watch?v=o7hDh4gr ... ed&search= to mysle ze obsada sie znajdzie 8)
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: franc »

Pamiętaj, że to 5 dni walki + noclegi + żarcie + bankiety po stronie polskiej i litewskiej + PRACA ZE 20 LUDZI po obustronach granicy :!:
Wpisowe np. na Croatię to 1200 Eu + 250 za łeb za catering. Tak, że u nas to i tak mniej niż połowa :wink:
Awatar użytkownika
Klamer
Posty: 165
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 11:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Klamer »

nie wiem czym, nie wiem jak ale chocby jako pilot - bede :)
kacper s
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kacper s »

Zapowiada się interesująco no i coż to już zacznę odkładać do skarpety aby na wszystko starczyło....
Awatar użytkownika
9mm
Posty: 240
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 13:37

Post autor: 9mm »

kur...a , jest to jakieś wyzwanie , pracowita zima mnie czeka 8)
MiciFriend
Posty: 7
Rejestracja: 7 maja 2007, o 14:17
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: MiciFriend »

To ja jeszcze jeden film z Ładogi dorzucę:)
http://www.youtube.com/watch?v=GMAHPyivbAM
krecik
Posty: 99
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krecik »

franc pisze:Pamiętaj, że to 5 dni walki + noclegi + żarcie + bankiety po stronie polskiej i litewskiej + PRACA ZE 20 LUDZI po obustronach granicy :!:
Wpisowe np. na Croatię to 1200 Eu + 250 za łeb za catering. Tak, że u nas to i tak mniej niż połowa :wink:
1200eur za auto + 2 osoby

ehh... nie da sie ukryc ze 700 to mniej...
ale to nadal 700 :/

no nic, spróbu jemy uzbierac, zoba czymy co wyjdzie.

szykują sie lata chude, dwie, trzy imprezy w roku uda sie odwiedzić z takimi wpisowymi :(

btw. a do ktorej klasy moge pojechac swoim bulwarem z mechanikiem ?
Dżast Krecik
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: franc »

@Krecie 2800 za 4 trasy, adventure day, 5 noclegów i żarcie dla dwóch osób !!!!
Za Zmotę ( bankiet + trasa ) płacisz 500 i jest git. generalnie wychodzi drożej :?
Uwierz mi gdyby nie SKF t..................o byłoby drożej :wink:
Mesio z mechanikiem tylko PROTO
Pzdr
FRANC
krecik
Posty: 99
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krecik »

wiem francku, wiem
nie musisz mnie przekonywać
ot, po prostu mało nie jest i tyle

samo wpisowe, plus dojazd, plus paliwo, plus cuda na kijku, i pięć koła sie domknie :( ale, jak mowilem, spróbujemy :)

narazie... B-W
a potem sie zobaczy
Dżast Krecik
krecik
Posty: 99
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krecik »

btw. a moze wpuscił byś quadziki ??

ale...

nie wszystkie, tylko kilka-kilkanaście (14) sztuk, i do tego wyselekcjonowawnych jako 'total bezciśnieniowcy' :)
na croatii nas nie rozjechali, to i tu sie nie damy ;D
Dżast Krecik
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: franc »

Zobaczymy co na to powiedzą inni ale cuś jestem sceptycznie nastawiony czytając komentarze np. z Croatii lub Poland Trophy :?
Vox populi musi tu zadecydować
BTW Gratuluję Croatii bo w końcu pierwsze miejsce było :?:
krecik
Posty: 99
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krecik »

gratulacje przyjmuję z przyjemnością :) było

dlatego pisałęm ze 'wyselekcjonowanych'
ot, takie nasze kółko wzajemnej adoracji :)
my bedziemy mieli tylko jeden cel, porównać sprawność swą do klasy proto ;)


ps. jak poznasz "Zabijającego Smiechem" to zobaczysz co to znaczy wyluzowany quadowiec :D
Dżast Krecik
Awatar użytkownika
Dziadek
Posty: 22
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 09:34
Lokalizacja: wieś Obręb okolice Warszawy

Re: Vytis za Orłem

Post autor: Dziadek »

franc pisze: Trasa i pieczęcie te same dla Proto i Extrem + pieczęcie inne dla Wyczyn.

FRANC
Marcin,
Obetnę Żonce budżet na waciki, zacznę pić mniej i zarabiać więcej i styknie; tyle, że nie rozumiem koncepcji. Ze ja na elektrykach i kołach max 35 mam jechać po te same stemple co proto z 39" i mechanikiem. Komuś będzie źle - albo dla mnie za trudno ( czytaj śmierć w bagnie) albo dla proto za łatwo ( o ile łatwo w Twoim słowniku występuje). Trzecia możliwość - dziadek sklerotyk nie jarzy o co chodzi. Proszę o komentarz. Pozdr, Piotr
ODPOWIEDZ