TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Ekspedycje i wyprawy z wykorzystaniem samochodów terenowych. Możliwość zapisów na imprezy adrenalinka.pl

Moderatorzy: franc, Student

Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Post autor: franc »

Nie wydaje mi się - w pensjonatach policzą pewno ze 30 zł, kempy po 15 zł a atrakcje max 50 zł co daje nam w sumie ok. 170 zł/dzieciak :) Zadatek do końca maja proszę ( muszę wiedzieć ile czego zamawiać :) )
Addams
Posty: 30
Rejestracja: 19 listopada 2011, o 20:04

Re: TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Post autor: Addams »

Uiściłem pokornie całość dla przykładu :wink:
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Post autor: franc »

Ufff....... wróciłem właśnie z układania roadbooka. Trochę faktów :

Trasa: 736 km począwszzy od Bieszczadów a skończywszy na Żywieczczyźnie. Z czego ponad 380 po czarnym a reszta terenem szutrowo-polno-hardcorowym. Start: Lesko, Meta: Jeleśnia - szczegóły będę dosyłał mailem.
Ilość dni potrzebnych na ułożenie: 18 ( listopad, kwiecień i maj )
Paliwo: 23 zbiorniki w Mitsu L300, w listopadzie byłem na MT 33 a teraz na AT 32 ( lało i wtedy i teraz- jak widać dało radę ) ale w przypadku załamania pogody MT może być kluczowy !
Użycie windy: 8 razy mechanik ( głównie na przywracaniu trasy do stopnia przejezdności z powodu zawalonych drzew ale też na podjazdach, w torfie i na kamykach)
Legalność : pewno z 90% ( 7 zezwoleń od LP ale jest naprawdę baaaaardzo trudno), mnóstwo po prywatnym i po gminnym, dużo dzięki uczynności kolegów z lokalnych 4x4. Dzięki: Marcin- Rabka, Arek- Makowski, Kuba -Gorce i serwis oraz Artur- Żywiecki
Stopień trudności: każdego dnia konkretny fragment 4x4 z koniecznością użycia windy czasami nawet bardzo trudno ale wszystkie te fragmenty mają objazd szutrem lub asfaltem. Bardzo dużo podjazdów ( koniecznie zadbajcie o chłodnice !), zjazdów, sporo błota, rockrawling po kamiennych potokach. Trawersów nie ma :!: Są za to fakultatywne wąwozy i bród.
Odcinki po maksymalnie 120 km dziennie więc będzie naprawdę sporo czasu na pobyczenie się w górach i nie zjeżdzanie na kempy po nocy :wink: :)
Widoki: Fantastyczne- sporo chodziłem po górach i właściwie wiekszą część życia tam spędziłem ale zaprawdę polskie Karpaty dostarczają niesamowitych wrażeń. Zobaczycie: Wołosate, Lackową, Magurę, Prehybę, Luboń, Lubań Wlk, Babią Górę, Pilsko i Policę. Będziemy na 16 przełęczach, 6 graniach i kilku szczytach. 3 miejsca z pełną 360 st, panoramą !
Campy: 2 pensjonaty, reszta z dostępem do WC i ciepłej wody i możliwością rozbicia namiotu. ( W mailu informacyjnym będą namiary na ośrodki- jesli ktoś chce może sobie samodzielnie rezerwować coś pod dachem)
Atrakcje: mnóstwo ale to niespodzianki :) Generalnie sporo poza 4x4 będzie się działo. ( będzie: mokro, więziennie, w galopie i zbójecko :wink: )
Etnografia: Sporo architektury drewnianej świeckiej i sakralnej, pomniki przyrody, zabytki miejskie, eko-muzea, stacja kosmiczna (!), muzeum kolejnictwa, orderu uśmiechu, pomniki żołnierzy wyklętych AK, szlaki papieskie, ośrodki buddyjskie, stacje meteo oraz aerokluby.
Nazwa: TransPolonia Góry Carpathia - 7 dni naprawdę pięknej przygody. Proszę się jednak nastawić, że nasz autorski roadbook pomija jednak takie atrakcje jak; Solina, Natura Park, Przełęcz Małastowska, Turbacz i okolice, Tatry i całe Podhale, Zakopane, Białkę, Wisłę, Szczyrk itp. bzdury dla lemingów :wink: Te miejsca można zwiedzać we własnym zakresie ale raczej nie polecam.

Koszty dodatkowe- podaję dla tych, którzy jadą więcej niż 2 osoby ( dziecko od 7 lat niestety liczone jest jak dorosła, do 7 lat 50%) - płacicie je sobie sami w miejscach, żeby potem nie było jak to Franc kosi kasę na wszystkim :mrgreen: :mrgreen:

1. nocleg + kolacja + śniadanie - 80zł
2. Wszystkie campy+ jedna kolacja grillowa - 95 zł
3. Zakończenie ( full opcja ***) -105 zł ( nocleg z obiadokolacją i śniadaniem)
4. Atrakcje- 60 zł

Myślę, że Będą Państwo Zadowoleni a z mojego punktu widzenia to chyba najatrakcyjniejsza włóczęga 4x4 jaką przygotowaliśmy :)
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Post autor: franc »

A to tylko troszkę smaczków coby gołosłownym nie być :wink:

impresje z listopadowych Bieszczad i Beskidu Niskiego.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

i z kwietniowo- majowych Sądeckiego, Wyspowego, Makowskiego, Gorców, Orawy i Żywieckiego

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

To tak dla podniesienia ochoty na włóczęgę i modłów o podobną pogodę :wink:
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Post autor: franc »

Spotykamy się 29 czerwca wieczorem w Lesku ! Zaczynamy jechać 30 rano a kończymy 6 lipca rano gdzieś na Żywieczczcyźnie. Oj będzie czadowo !!!!
Awatar użytkownika
mateebee
Posty: 28
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, o 14:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Post autor: mateebee »

Dzięki za informacje forumowe i mailowe :)

A jest opcja zrobić 100% trasy bez windy?
... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Post autor: franc »

Jeżeli będziesz omijał trudniejsze fragmenty ( opcja z białą strzałką na roadbooku to spokojnie )

To fragmenty możliwe do pokonania jedynie z windą lub w zestawie auto z windą i bez :) + solidna współpraca.

1 dzień Bieszczady - sekcja błotna, bród - około 1km
2. dzień Niski - sekcja wodna i kamienna około 1,5 km
3. dzień Sądecki - sekcja kamienna i błotna, wąwóz ok. 2,5 km
4. dzień Wyspowy, Orawa - podjazd i fakultatywny wyjazd na szczyt około 3km + 2 sekcje kamienno błotne około 3,5 km (dość wymagające i czasochłonne)
5. dzień Makowski - bez windowy ( czasami ciasno w lasach )
6. Żywiecki - sekcja błotna (jamy), bród kamienny około 800m

Wszystkie te fragmenty mają narysowane objazdy po szutrze i asfalcie. Reszta trasy przejezdna zwykłym 4x4 na oponach AT min. 29 cali nawet po deszczu choć pewno będzie to wymagało szeregu użyć reduktora i sprawności w manewrowaniu.
Addams
Posty: 30
Rejestracja: 19 listopada 2011, o 20:04

Re: TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Post autor: Addams »

A ja chcę się tylko upewnić, że będzie to pionierska, jedyna, pierwsza na świecie taka wyprawa. No i że jako pierwsi przejedziemy ją samochodem. Czy coś.
No
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Post autor: franc »

:mrgreen: Nie będzie. Podejrzewam, że setki ludzi tak się włóczyło- chociaż, żeby tak na raz całe nasz Karpaty to nie słyszałem. Będzie za to wspaniała sanna :)
Addams
Posty: 30
Rejestracja: 19 listopada 2011, o 20:04

Re: TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Post autor: Addams »

Łee,
A niedźwiedzie? Mrożącye krew w żyłach komary? Borsuki chociaż wściekłe? :mrgreen:
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Post autor: franc »

nic z tych rzeczy. Zakład karny natomiast będzie ćwiczony, zamczyska i parę innych niespodzianek. 7 godzin dzisiaj czyściłem Reksia ( L300 ) po układaniu tej trasy. Wyglądam jak murzyn :mrgreen:
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Post autor: franc »

Uwaga w związku z rezygnacją załóg mamy jeszcze 1 a max 2 miejsca wolne !!!!!!!!
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Post autor: franc »

Już nie mamy wolnych miejsc !
Zapraszam na sierpień :)
piekarz
Posty: 35
Rejestracja: 11 czerwca 2014, o 07:37

Re: TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Post autor: piekarz »

Kasiorka poszła cała.
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TransPolonia Góry 30.06-06.07 2014

Post autor: franc »

Fury gotowe ? Bo moja się jeszcze robi :) Już za 10 dni mkniemy !
ODPOWIEDZ