6 NOC KORMORANA - REAKTYWACJA

Rajdy i imprezy przeprawowe, sportowe, maratony
Np. Dakar, Zmota Challenge, Africa Race, Pomerania, Zmota Trophy, Croatia Trophy, Zmota Sprint, Iron Man Offroad Challenge itp.

Moderator: franc

6 NOC KORMORANA - REAKTYWACJA

Postprzez May_13 » 3 marca 2019, o 18:40

6. NOC KORMORANA – REAKTYWACJA – zaplanowana została na 13-14 września 2019 roku. Jak nazwa wskazuje wracamy do organizacji jednej z najtrudniejszych przeprawówek w najpiękniejszych plenerach wśród gościnnych ludzi.
Trasa wieźć będzie w przeważającej mierze szutrami, drogami polnymi i duktami dawno już zapomnianymi. Asfaltu będzie niewiele. Sprawi to, że sam przejazd dla Przygody i Fiesty może być wyzwaniem.
Próby planujemy w miejscach znanych (np. Szczurzy Kanion, Agonia Bobonia, May13) i nieznanych, które na pewno sprawią Wam wiele przyjemności podczas ich pokonywania. Wkrótce pierwsze fotorelacje z układania trasy.
Poniższy, „historyczny” link może przybliżyć nowym uczestnikom uroki pojezierza ełckiego gdzie będziemy gościć i samej NK: https://www.youtube.com/watch?v=xd97M7DdNmE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2dOzXZAi5ueXkxWGCyKVKEvNY3EkM7HbJMECgmbo12gX-ogGEd4L20EaU

6NK została również (jak to bywało) wpisana do kalendarza Towarzyskiej Ligi Terenowej i stanowić będzie jeden z jej „etapów”. Stąd też wspólne będą regulaminy i klasy.

UCZESTNICY I ZGŁOSZENIE
Uczestnikiem Nocy Kormorana może zostać każdy użytkownik pojazdu terenowego przygotowanego do jazdy w terenie, który zgłosi za pomoca poczty elektronicznej swój udział w terminie do 31 sierpnia 2019r. Limit załóg jakie możemy przyjąć to 80 – decydować będzie kolejność zgłoszeń i wniesienia opłat. Link do zgłoszeń podamy wkrótce – oczekiwać będziemy danych kierowcy i pojazdu, oraz stosownego oświadczenia o Odpowiedzialności Cywilnej za powstałe z winy załogi szkody oraz zgody na przetwarzanie danych (RODO ).
Nie przyjmujemy niestety aut ciężarowych powyżej 3,5 ton !
Uwaga! O udziale w imprezie decyduje subiektywizm organizatorów! Organizatorzy poinformują w mailu zwrotnym o zakwalifikowaniu lub nie załóg zgłaszających akces udziału w imprezie.

KLASYFIKACJE RAJDOWE
GRUPA EKSTREM PL-3
Dowolne samojezdne konstrukcje dwuosiowe, DMC do 3,5t (tzw. „zmoty”) wyposażone w opony max 48 cali posiadające ważny dowód rejestracyjny i ubezpieczenie OC. Dopuszczone posiadanie wyciągarek mechanicznych, hydraulicznych i elektrycznych w dowolnej ilości. Wszystkie pojazdy ATV, UTV i inne quady z napędem na jedną lub dwie osie. Dozwolone dowolne modyfikacje techniczne.

GRUPA TURYSTYK PL-2
Samochody do 3,5 t. wyposażone w opony max. 39 cali, posiadające ważny dowód rejestracyjny i OC. Samochody muszą posiadać nie pocięte nadwozie lub nadwozie zbliżone do oryginalnego. Dopuszczalne maksymalnie 2 wyciągarki elektryczne lub mechaniczna o ile występowała taka możliwość w fabrycznym modelu. Np. Nissan Patrol, Toyota Land Cruiser, LR Defender.
Uwaga! Samochody wagi super lekkiej (Samurai, Rocky, Jimny, L80) nie mogą posiadać wyciągarki mechanicznej. Do grupy PL 2 kwalifikujemy też wszelakie zmoty nie posiadające wyciągarek tzw. auta Wyczynowe lub posiadające wyciągarki ręczne tzw. Tirfory

GRUPA PRZYGODA PL- 1
Zarejestrowane i ubezpieczone samochody osobowe, posiadające ważny dowód rejestracyjny i OC bez większych modyfikacji. Dopuszczalne jedynie niewielkie modyfikacje nadwozia i zawieszenia. Dopuszczalny rozmiar opon to 35 cali. Dopuszczalna tylko jedna elektryczna wyciągarka !

GRUPA FIESTA PL-0
Auta z napędem na 4 koła – wymogiem jest posiadanie SOLIDNYCH zaczepów z przodu i tyłu pojazdu. Opony AT. Załogi Fiesty punkty będą mogły zdobywać pieszo.

PRÓBY
TRASA: Trasa Nocy Kormorana będzie 50-80km pętlą wokół miasta Ełk, posiadająca kilka startów. Pojazdy poruszać się będą tylko wg roadbook’a i mapy. Załogi zdobywać będą pieczątki metodą NEW-FOTO. Wskazane jest posiadanie GPSa jako pomocy nawigacyjnej. Przewidujemy próby jakich nie spotkacie na innych Imprezach (np.: Drezyna :))

Na trasie uczestnicy mogą napotkać następujące rodzaje prób:
Próby Odcinkowe o długości od 100m do 800m! oznaczone na RB jako PO. Np. PO 1 750m (3pieczątki) lub PO 4.700m (6 pieczątek) – liczba w nawiasie oznacza ilość pieczątek do podbicia na danej próbie odcinkowej. Wjazdy w próby oznaczone będą w terenie kolorowymi tasmami. Miejsca "pieczątek" dodatkowo oznaczone będą widoczną w nocy taśmą odblaskową.
Próby Przejazdu – oznaczone na RB jako PP Np. PP 2 „Błotne Łaźnie ” klasyczne próby terenowe
z 1 pieczątką o wartości od 1 do 2 pkt.
Próby Wspólne (lub przejazdowe) - oznaczone na RB jako PW. Są to wspólne próby dla trzech klas umieszczone na trasie przejazdu. Bez ogromnych trudności terenowych.
Symbole Nawigacyjne – NIE OZNACZONE NA RB !!!! Są to symbole graficzne namalowane sprayem. Umieszczone w bardzo widocznych miejscach na trasie imprezy. Pozwolą one na koordynację poruszania się załóg na trasie. Symbole są umieszczane w łatwych miejscach. Za każdy odnaleziony SN załoga zdobywa 1 pkt.
Triale – oznaczone na RB jako T. Są to miejsca, w których załoga musi wykazać się kooperacją, zgraniem i refleksem. Triale punktowane są wg limitu czasu, użycia biegu wstecznego oraz potrącania chorągiewek. Do zdobycia maksymalnie 8 pkt.
Limit czasu na pokonanie przygotowanej trasy wynosi 28 godzin.

SERWIS
W sezonie 2019 dopuszczamy udział samochodów serwisowych w czasie trwania imprezy. Warunkiem koniecznym jest jednak pobyt ekipy serwisowej w wyznaczonej strefie. Ekipę serwisową będzie obowiązywała opłata jak za osobę towarzyszącą!

POMOC INNYCH ZAŁÓG NA TRASIE IMPREZY
Noc Kormorana to impreza integracyjna – towarzyska. Dopuszczamy udzielanie pomocy innym załogom w czasie pokonywania prób jednak pod warunkiem, iż będzie ona występowała w ramach jednej klasy. Każde użycie pomocy w ramach innej klasy skutkuje odjęciem 5 punktów z dorobku załogi. W przypadkach defektów dopuszczamy wzajemną pomoc bez względu na klasę rajdową jednakże sytuacje te muszą być zgłoszone do sędziego lub komandora ! Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli odejmować żadnych punktów ani jednej załodze wszak to Liga TOWARZYSKA i liczy się przede wszystkim PRZYGODA w terenie

DYSKWALIFIKACJE I WYKLUCZENIA - jak dla TLT
...w błoto po złoto...
frajda przyjdzie sama :-)
Avatar użytkownika
May_13
 
Posty: 399
Dołączył(a): 19 grudnia 2007, o 21:39
Lokalizacja: Lesznowola

Re: 6 NOC KORMORANA - REAKTYWACJA

Postprzez piernik » 4 marca 2019, o 10:48

nie ukrywam - to bardzo miła wiadomość ;)
piernik
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21 września 2010, o 20:51
Lokalizacja: Toruń


Powrót do Off-road

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości