6 NOC KORMORANA - REAKTYWACJA

Rajdy i imprezy przeprawowe, sportowe, maratony
Np. Dakar, Zmota Challenge, Africa Race, Pomerania, Zmota Trophy, Croatia Trophy, Zmota Sprint, Iron Man Offroad Challenge itp.

Moderator: franc

6 NOC KORMORANA - REAKTYWACJA

Postprzez May_13 » 3 marca 2019, o 18:40

6. NOC KORMORANA – REAKTYWACJA – zaplanowana została na 13-14 września 2019 roku. Jak nazwa wskazuje wracamy po 6 latach do organizacji jednej z najtrudniejszych przeprawówek w najpiękniejszych Mazurskich plenerach Pojezierza Ełckiego wśród gościnnych ludzi.
Trasa wieźć będzie w przeważającej mierze szutrami, drogami polnymi i duktami dawno już zapomnianymi. Asfaltu będzie niewiele. Sprawi to, że sam przejazd dla Przygody i Fiesty może być wyzwaniem.
Próby planujemy w miejscach znanych (np. Szczurzy Kanion, Agonia Bobonia, May13) i nieznanych, które na pewno sprawią Wam wiele przyjemności podczas ich pokonywania. Wkrótce pierwsze fotorelacje z układania trasy.
Poniższy, „historyczny” link może przybliżyć nowym uczestnikom uroki pojezierza ełckiego gdzie będziemy gościć i samej NK: https://www.youtube.com/watch?v=xd97M7DdNmE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2dOzXZAi5ueXkxWGCyKVKEvNY3EkM7HbJMECgmbo12gX-ogGEd4L20EaU

6NK została również (jak to bywało) wpisana do kalendarza Towarzyskiej Ligi Terenowej i stanowić będzie jeden z jej „etapów”. Stąd też wspólne będą regulaminy i klasy.

UCZESTNICY I ZGŁOSZENIE
Uczestnikiem Nocy Kormorana może zostać każdy użytkownik pojazdu terenowego przygotowanego do jazdy w terenie, który zgłosi za pomoca poczty elektronicznej swój udział w terminie do 31 sierpnia 2019r. Limit załóg jakie możemy przyjąć to 80 – decydować będzie kolejność zgłoszeń i wniesienia opłat. Link do zgłoszeń podamy wkrótce – oczekiwać będziemy danych kierowcy i pojazdu, oraz stosownego oświadczenia o Odpowiedzialności Cywilnej za powstałe z winy załogi szkody oraz zgody na przetwarzanie danych (RODO ).
Nie przyjmujemy niestety aut ciężarowych powyżej 3,5 ton !
Uwaga! O udziale w imprezie decyduje subiektywizm organizatorów! Organizatorzy poinformują w mailu zwrotnym o zakwalifikowaniu lub nie załóg zgłaszających akces udziału w imprezie.

KLASYFIKACJE RAJDOWE
GRUPA EKSTREM PL-3
Dowolne samojezdne konstrukcje dwuosiowe, DMC do 3,5t (tzw. „zmoty”) wyposażone w opony max 48 cali posiadające ważny dowód rejestracyjny i ubezpieczenie OC. Dopuszczone posiadanie wyciągarek mechanicznych, hydraulicznych i elektrycznych w dowolnej ilości. Wszystkie pojazdy ATV, UTV i inne quady z napędem na jedną lub dwie osie. Dozwolone dowolne modyfikacje techniczne.

GRUPA TURYSTYK PL-2
Samochody do 3,5 t. wyposażone w opony max. 39 cali, posiadające ważny dowód rejestracyjny i OC. Samochody muszą posiadać nie pocięte nadwozie lub nadwozie zbliżone do oryginalnego. Dopuszczalne maksymalnie 2 wyciągarki elektryczne lub mechaniczna o ile występowała taka możliwość w fabrycznym modelu. Np. Nissan Patrol, Toyota Land Cruiser, LR Defender.
Uwaga! Samochody wagi super lekkiej (Samurai, Rocky, Jimny, L80) nie mogą posiadać wyciągarki mechanicznej. Do grupy PL 2 kwalifikujemy też wszelakie zmoty nie posiadające wyciągarek tzw. auta Wyczynowe lub posiadające wyciągarki ręczne tzw. Tirfory

GRUPA PRZYGODA PL- 1
Zarejestrowane i ubezpieczone samochody osobowe, posiadające ważny dowód rejestracyjny i OC bez większych modyfikacji. Dopuszczalne jedynie niewielkie modyfikacje nadwozia i zawieszenia. Dopuszczalny rozmiar opon to 35 cali. Dopuszczalna tylko jedna elektryczna wyciągarka !

GRUPA FIESTA PL-0
Auta z napędem na 4 koła – wymogiem jest posiadanie SOLIDNYCH zaczepów z przodu i tyłu pojazdu. Opony AT. Załogi Fiesty punkty będą mogły zdobywać pieszo.

PRÓBY
TRASA: Trasa Nocy Kormorana będzie 50-80km pętlą wokół miasta Ełk, posiadająca kilka startów. Pojazdy poruszać się będą tylko wg roadbook’a i mapy. Załogi zdobywać będą pieczątki metodą NEW-FOTO. Wskazane jest posiadanie GPSa jako pomocy nawigacyjnej. Przewidujemy próby jakich nie spotkacie na innych Imprezach (np.: Drezyna :))

Na trasie uczestnicy mogą napotkać następujące rodzaje prób:
Próby Odcinkowe o długości od 100m do 800m! oznaczone na RB jako PO. Np. PO 1 750m (3pieczątki) lub PO 4.700m (6 pieczątek) – liczba w nawiasie oznacza ilość pieczątek do podbicia na danej próbie odcinkowej. Wjazdy w próby oznaczone będą w terenie kolorowymi tasmami. Miejsca "pieczątek" dodatkowo oznaczone będą widoczną w nocy taśmą odblaskową.
Próby Przejazdu – oznaczone na RB jako PP Np. PP 2 „Błotne Łaźnie ” klasyczne próby terenowe
z 1 pieczątką o wartości od 1 do 2 pkt.
Próby Wspólne (lub przejazdowe) - oznaczone na RB jako PW. Są to wspólne próby dla trzech klas umieszczone na trasie przejazdu. Bez ogromnych trudności terenowych.
Symbole Nawigacyjne – NIE OZNACZONE NA RB !!!! Są to symbole graficzne namalowane sprayem. Umieszczone w bardzo widocznych miejscach na trasie imprezy. Pozwolą one na koordynację poruszania się załóg na trasie. Symbole są umieszczane w łatwych miejscach. Za każdy odnaleziony SN załoga zdobywa 1 pkt.
Triale – oznaczone na RB jako T. Są to miejsca, w których załoga musi wykazać się kooperacją, zgraniem i refleksem. Triale punktowane są wg limitu czasu, użycia biegu wstecznego oraz potrącania chorągiewek. Do zdobycia maksymalnie 8 pkt.
Limit czasu na pokonanie przygotowanej trasy wynosi 28 godzin.

SERWIS
W sezonie 2019 dopuszczamy udział samochodów serwisowych w czasie trwania imprezy. Warunkiem koniecznym jest jednak pobyt ekipy serwisowej w wyznaczonej strefie. Ekipę serwisową będzie obowiązywała opłata jak za osobę towarzyszącą!

POMOC INNYCH ZAŁÓG NA TRASIE IMPREZY
Noc Kormorana to impreza integracyjna – towarzyska. Dopuszczamy udzielanie pomocy innym załogom w czasie pokonywania prób jednak pod warunkiem, iż będzie ona występowała w ramach jednej klasy. Każde użycie pomocy w ramach innej klasy skutkuje odjęciem 5 punktów z dorobku załogi. W przypadkach defektów dopuszczamy wzajemną pomoc bez względu na klasę rajdową jednakże sytuacje te muszą być zgłoszone do sędziego lub komandora ! Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli odejmować żadnych punktów ani jednej załodze wszak to Liga TOWARZYSKA i liczy się przede wszystkim PRZYGODA w terenie

DYSKWALIFIKACJE I WYKLUCZENIA - jak dla TLT
Ostatnio edytowano 11 czerwca 2019, o 14:39 przez May_13, łącznie edytowano 1 raz
...w błoto po złoto...
frajda przyjdzie sama :-)
Avatar użytkownika
May_13
 
Posty: 410
Dołączył(a): 19 grudnia 2007, o 21:39
Lokalizacja: Lesznowola

Re: 6 NOC KORMORANA - REAKTYWACJA

Postprzez piernik » 4 marca 2019, o 10:48

nie ukrywam - to bardzo miła wiadomość ;)
piernik
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21 września 2010, o 20:51
Lokalizacja: Toruń

Re: 6 NOC KORMORANA - REAKTYWACJA

Postprzez May_13 » 31 maja 2019, o 12:31

Zrobiliśmy mały rekonesans w terenie i:
- mamy 100 kilometrową pętlę (Fiesta trochę więcej :) ) - miejscami dojazdówki mogą być mokre i będzie trzeba Fieście pomóc - Fiesta powinna mieć dobre zaczepu :!:
- asfaltu będzie zaledwie 12-14 km :)
- w każdej klasie 100 fotopunktów na 18 próbach - 9 mokrych (a niektóre nawet baaaardzo) i 9 suchych
- w każdej klasie mogą przydać się trapy - mechanik nie wszędzie obskoczy :(
- kotwica też może być przydatna :)
- 1 szybkościówka wokół górki piasku (gdyby np 2 załogi miał po 100)
- trial "bez wsteka" :mrgreen:
- wiosła :lol:
- tory
etc.
Na dniach link do zapisów.
...w błoto po złoto...
frajda przyjdzie sama :-)
Avatar użytkownika
May_13
 
Posty: 410
Dołączył(a): 19 grudnia 2007, o 21:39
Lokalizacja: Lesznowola

Re: 6 NOC KORMORANA - REAKTYWACJA

Postprzez May_13 » 31 maja 2019, o 12:36

Zdjęcia z objazdu i pierwszy rzut oka na trasę na https://www.facebook.com/epcpolska.lesznowola/ - włożenie tutaj zdjęć okazało się projektem przyszłości :?
...w błoto po złoto...
frajda przyjdzie sama :-)
Avatar użytkownika
May_13
 
Posty: 410
Dołączył(a): 19 grudnia 2007, o 21:39
Lokalizacja: Lesznowola

Re: 6 NOC KORMORANA - REAKTYWACJA

Postprzez May_13 » 11 czerwca 2019, o 14:47

W celu dokonania zapisów zapraszamy na http://www.adrenalinka.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=1957
Uaktualniony opis pod [url]
https://cdn.fbsbx.com/v/t59.2708-21/615 ... 21D7E&dl=1
[/url]

Wszystko jednak wyjdzie na miejscu :mrgreen:
...w błoto po złoto...
frajda przyjdzie sama :-)
Avatar użytkownika
May_13
 
Posty: 410
Dołączył(a): 19 grudnia 2007, o 21:39
Lokalizacja: Lesznowola

Re: 6 NOC KORMORANA - REAKTYWACJA

Postprzez dudek » 12 czerwca 2019, o 10:56

HARMONOGRAM 6 NOCY KORMORANA - REAKTYWACJA

12 września 2019, czwartek
18:00 – otwarcie bazy dla chcących odpocząć (Straduny, k/Ełku, Malinówka Wielka 1, współrzędne GPS 22.346111, 53.891389), zakwaterowanie w D.W. Malinówka, spotkanie przy ognisku pod wiatą: opowieści różnej treści. Dojazd https://www.google.pl/maps/place/Malin% ... 8001?hl=pl

13 września 2019, piątek
10:00 – otwarcie biura 6NK – wydawanie materiałów, przyjmowanie oświadczeń uczestników
12:00 – odprawa dla wszystkich klas (śpiochy powinny dojechać)
13:00 – wyjazd na trasy wg roadbooków (Extrem, Turystyk, Przygoda) i śladu GPS (Fiesta), do 18:00 dnia następnego
14 września 2019, sobota
18:00 (6 p.m.)– zamknięcie trasy i koniec przyjmowania kart przejazdu
19:00 – bankiet pod wiatą czas zacząć – lokalne specjały, tańce, hulanki, swawola
20:00 – ogłoszenie wyników, rozdanie dyplomów, integracja do świtu

15 września 2019, niedziela albo i dłużej
Odpoczynek, wykwaterowanie, powroty do domów (kontrola alkomatem) :D
Mazurska Włóczęga 4x4 http://www.offroad-mazury.pl/
Avatar użytkownika
dudek
 
Posty: 41
Dołączył(a): 17 maja 2011, o 20:57
Lokalizacja: Ełk- Mazury


Powrót do Off-road

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron