ZMOCIĄTKO I

Rajdy i imprezy przeprawowe, sportowe, maratony
Np. Dakar, Zmota Challenge, Africa Race, Pomerania, Zmota Trophy, Croatia Trophy, Zmota Sprint, Iron Man Offroad Challenge itp.

Moderator: franc

Awatar użytkownika
MikeWs
Posty: 311
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: ZMOCIĄTKO I

Post autor: MikeWs »

Dzięki wielkie Franc i ekipa za kolejną fajną imprezę. Miło się jeździło aż do momentu gdy się silnik zes..ał. Rozrząd się zaczął przestawiać w połowie próby "Stąd do wieczności". Jakimś cudem zrobiliśmy ją do końca ale już na drodze silnik odmówił współpracy. Na bazę wróciliśmy na holu za Francem. Później to był już tylko czas na objechanie trasy autobusem i robienie fot Cichemu.
Atmosferka była git. Imprezę wieczorną ogólnie przespaliśmy bo wylazło zmęczenie i wczesne wstanie o 4.00 w sobotę.
Tereny godne Zmoty. Tak trzymać i prosimy za rok podobnie :D
Zadowolony z imprezy i wkur...ny na samochód
Mike

PS.
Fotki są pod adresem:
http://www.4x4.fala.elk.pl/zmociatko09" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 27 kwietnia 2009, o 12:31 przez MikeWs, łącznie zmieniany 1 raz.
Wind is the power, no wind is the pleasure.
Awatar użytkownika
hobotnica
Posty: 77
Rejestracja: 10 grudnia 2007, o 14:14

Re: ZMOCIĄTKO I

Post autor: hobotnica »

Dzięki organizatorom i uczestnikom.
Impreza była przepiękna.
Państwo są zadowoleni. :D
Teraz Zuzia :)
Awatar użytkownika
rogal
Posty: 37
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, o 10:02
Lokalizacja: w-wa

Re: ZMOCIĄTKO I

Post autor: rogal »

Było zacnie :)
wyścig zbrojeń czas zacząć
OFF-ROAD to SZTUKA
(wyrzucania pieniędzy w błoto)
http://www.ekipa4x4.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
SZMO
Posty: 52
Rejestracja: 27 października 2008, o 07:28
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: ZMOCIĄTKO I

Post autor: SZMO »

wielkie dzięki wszystkim za zarąbista zabawe
pełen szacun dla orgów
oraz podziękowania dla mojeo kompana z teemu Wagoneerowi
oraz dla ekipy z patrola za wywiercenie :mrgreen: dziury w zbiorniku od wspomy (dzieki temu jazda była dalej możliwa)
zielony XJ na balonach
Awatar użytkownika
L80
Posty: 130
Rejestracja: 21 kwietnia 2007, o 19:32
Lokalizacja: Mława

Re: ZMOCIĄTKO I

Post autor: L80 »

Chciałem oficjalnie podziękować Marcinowi za możliwość wzięcia cząstkowego udziału w imprezie.
Jeszcze raz wielkie dzięki za wyrozumiałośc i czas jaki mogłem spędzić wśród grona zakreconych tak samo jak ja.

- Dojazd do PP, z prawej strony gospodarstwo a przed nami roztacza się użekający krajobraz mazowieckiej wsi
Kilka wierzb, soczysta i budząca się ostro do życia lączka i podmokły zagajnik który w RB zwany był bodajże żelem
Adam "odpala " mi kierownice
No cóż albo sie troche już najeździł, albo ma poprostu ma obawy widząc miękki dywan roślinności okryty kilkudziesięcio centymetrowo warstwą wody
Ruszam
Jedynka terenowa i pomalutku, pomalutku . .
Jedna pieczątka jest
Pilot w postaci Pana Romanka również jest, tyle że mokry po jajca
Zostały nam ostatnie dwie pieczątki jednak głebokość i grząskośc te czegoś po czym przyszło sie poruszac zaczyna być przerażająca
Ziemi dywan zbutwiały zachecał aby koić się jego urokiem , miast przemierzać go w metalowym ustrojstwie wymyslonym przez człowieka do bliżej nie określonych potrzeb
No cóż - ruszam
Koła pomalu zaczeły zapadać się pniżej lustra mieniącej się w słońcu wiosenną zielenią lodowatej wody
Dalej mam trakcje
Jednak czuje że koła zapadają się w coś, co jest na tyle słabo ze sobą związane iż w każdej chwili mogę to przerwać.
Woda zagotowała się od nagle uwolnionych i radośnie sobie hasających bąbelków metanu
- Myśl - Czy tak wygląda morze Sargasowe ? Czy to jest mikro odpowiednik Trujkąta Bermudzkiego ? Co bedzie dalej ? !
Czas w tym momęcie stał się pojęciem bardziej niż tylko względnym i przyśpieszył pozostawiąjąc mnie na wiecznośc samemu sobie
W końcu z potem na czole docieram do ostatniej pieczątki
Odwrót to już poraszka :(

Dzięki Franc
Awatar użytkownika
Adamos
Posty: 67
Rejestracja: 17 listopada 2007, o 12:43
Lokalizacja: Zambrów

Re: ZMOCIĄTKO I

Post autor: Adamos »

Thx za impre!
Pierwsza próba, podskakiwanie na tylnych kołach, wygięty wał uazowy.
Później chwilowo zgubiliśmy sprężynę ale załoga l200 przyszła z pomocą 8)
Do 40km/h i tak to o 18 zjawiliśmy się w bazie co by posmakować i auto na lawetę...
Do bankietu nie wytrwałem... znowu.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie wstydzę się Jezusa
Awatar użytkownika
rogal
Posty: 37
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, o 10:02
Lokalizacja: w-wa

Re: ZMOCIĄTKO I

Post autor: rogal »

Jak na pierwszy raz było mega zacnie
Franc, pokłony za próby, kilka razy szczęka opadła do gleby i zatopiła się w bagnie :)
Dzięki ekipie z Poznania (Tomak i Rafał) dotarliśmy w kilka miejsc, w które nie dane by nam było dotrzeć
Chce jeszcze :)
OFF-ROAD to SZTUKA
(wyrzucania pieniędzy w błoto)
http://www.ekipa4x4.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
lightbless
Posty: 66
Rejestracja: 19 marca 2008, o 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ZMOCIĄTKO I

Post autor: lightbless »

Heh to już moja kolejna impreza z pod znaku Z, jak zwykle zajebista , mimo że dojechaliśmy do bazy dopiero na 16, udało nam się troszkę nadrobić.
Pozostał tylko niedosyt, nie zdażyliśmy wlecieć na jedwabisty żel i stąd do wieczności ale może to i lepiej bo dziś w pracy mogę być.
Pozdrowienia dla all ekip, orgow i do zoo w dlugosiodle :D
Pink Flying Carpet
MAY THE FORCE BE WITH YOU GUYS :D
bulas
Posty: 106
Rejestracja: 25 października 2008, o 22:29
Lokalizacja: Poznań

Re: ZMOCIĄTKO I

Post autor: bulas »

Było zajebiście, dzięki dla całej Francowej ekipy za super imprezę :D
Rogale dzięki za towarzystwo i pomoc :D
Deklowi który mi przypierdolił w busa, wyrwał zderzak z jednej strony i oczywiście się oddalił cichaczem, nie muszę mówić co o nim myślę :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
MikeWs
Posty: 311
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: ZMOCIĄTKO I

Post autor: MikeWs »

lightbless pisze:Pozostał tylko niedosyt, nie zdażyliśmy wlecieć na jedwabisty żel i stąd do wieczności ale może to i lepiej bo dziś w pracy mogę być.
Oj wierz mi, dobrze że tego nie robiłeś. Próby godne Zmoty. Jak wrzucę zdjęcia to zobaczysz jak Cichy przepychał przed sobą całe bagno na "żelu do twarzy". Po jego przejeździe to już tylko zgliszcza zostały :mrgreen:
Mi silnik posypał się po na "Stad do wieczności" ale przynajmniej zrobiłem tę próbę w całości :D
Wind is the power, no wind is the pleasure.
Awatar użytkownika
Czarny
Posty: 131
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZMOCIĄTKO I

Post autor: Czarny »

Po pierwsze powitac towarzystwo, jezdem pilot Milki :D
To była moja pierwsza impreza na "Z" i zgodnie z oczekiwaniami (wzbudzonymi niestworzonymi opowieściami bywalców) było jak Lightbless napisał zajebiście :D
Z lekka wykończony jestem, zakwasy mam tu i ówdzie ale zadowolony, bo mimo przeciwności udało się powalczyć.
Dzięki :D

Przed imprezą sobie myślałem, że może w przyszłym roku na którąś imprezę z cyklu "Z" swoim XJ się wybiorę ale teraz już wiem, że to słaby pomysł :mrgreen:
S10 project mode: on
Awatar użytkownika
9mm
Posty: 240
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 13:37

Re: ZMOCIĄTKO I

Post autor: 9mm »

jakieś fotos ? dla tych co nie mogli i teraz wkurwieni siedzą :evil: , szczur był swoim ścigaczem ?
bulas
Posty: 106
Rejestracja: 25 października 2008, o 22:29
Lokalizacja: Poznań

Re: ZMOCIĄTKO I

Post autor: bulas »

Był, widziałem go tylko jak się mijaliśmy w lesie, ale i tak wrażenie robi wielkie
Awatar użytkownika
froy
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, o 13:31
Lokalizacja: Warszawa/Milanówek

Re: ZMOCIĄTKO I

Post autor: froy »

Witam pierwszy raz ...

To też moja pierwsza impreza z pod znaku Z i oczywiscie jestesmy zadowoleni...
XJ przyjechał i wrocil na kolach, klasa PL2 mimo naszych wątpliwości nie pozbawiła auta podstawowych funkcji :)
Z awarii przednia winda działała na pół gwizdka, 3 razy scięło śrubę mocującą line, po za tym pogięte blachy i wbite klamki :)
Trialu nie daliśmy rady na MTkach i bez zdjętych drążków, ale to oczywiscie temat do przemyślenia na przyszłość.
Podsumowując.. przede wszystkim super klimat dzięki fajnym załogom i oczywiscie organizatorom, trasa i próby kozackie :D
Do zoba na następnych imprach Z-serii
Awatar użytkownika
Mazur
Posty: 23
Rejestracja: 6 kwietnia 2009, o 21:19
Kontakt:

Re: ZMOCIĄTKO I

Post autor: Mazur »

Ode mnie i Martinezza również serdeczne dzięki za wszystkie dobre rzeczy - od pomocy technicznej kolegów, przez świetne próby i orgnizację, na pysznym bigosie i gorzałce skończywszy. Podziękowania dla Wszystkich "cuzamen", tak żeby nikogo nie urazić swoim przeoczeniem czy posuwającą się sklerozą :)
Bawiliśmy się przednio o czym może świadczyć materiał filmowy :mrgreen:
Talibowie: http://www.youtube.com/watch?v=i-n5XZooKtM
Urwane koło: http://www.youtube.com/watch?v=CvkU9YN7 ... re=channel
Holowanko: http://www.youtube.com/watch?v=EWsC1rr1mYU
Kołysanka/Usypianka: http://www.youtube.com/watch?v=FvD32n5DJrM
i tak spokojnie bez ciśnienia jakoś cudem do bazy dotarliśmy 8) W tym miejscu specjalne podziękowania dla Rufia za hol :!:

Faktycznie Xj-tem ciężko jest w niektórych miejscach powalczyć, tak do spodu, ale nasz był wyjątkowo dzielny i kulturalny - pompa paliwowa wysiadla już po zrobieniu wszystkich prób, a koło odpadło 5 metrów od bazy, drobniejsze usterki związane głównie z wyciągarką puszczamy mu za to w niepamięć :D
Brawo samochodziku :!: jak za rok jeszcze będziesz jeździł to również cię chętnie na Zmociątku skatujemy :mrgreen:

Pozdrowienia dla wszystkich i do zobaczenia.

ps. więcej materiału filmowego wkrótce
ODPOWIEDZ