NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Rajdy i imprezy przeprawowe, sportowe, maratony
Np. Dakar, Zmota Challenge, Africa Race, Pomerania, Zmota Trophy, Croatia Trophy, Zmota Sprint, Iron Man Offroad Challenge itp.

Moderator: franc

Awatar użytkownika
May_13
Posty: 410
Rejestracja: 19 grudnia 2007, o 21:39
Lokalizacja: Lesznowola
Kontakt:

NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Post autor: May_13 »

NOC KORMORANA zaplanowana została przez PolskiOffroad na 2-4 października, a odbywać się będzie na terenach prywatnego gospodarstwa w okolicach miejscowości Różyńsk Wielki ? 22 kilometry od Ełku.
Impreza pretenduje do cyklu PLP, a w tym roku pomyślana jest jako główny sprawdzian wszelkich zmot i szpeju przed ostatnią rundą cyklu. Trasa, praktycznie bez dojazdówek, jest wymagająca. W wielu miejscach nawet bardzo. Wiedzie przez leśne ostępy i podmokłe :wink: tereny, torfowiska, jary i połacie bagien, a poprzecinana jest transzejami i lejami pamiętającymi czasy ostatniej wojny. Pogmatwana jest na tyle, że trudno opisać ją tradycyjnym roadbookiem ? mazurska extrema ? warunki wręcz idealne dla offroadu. Dodatkowym utrudnieniem będzie start późnym popołudniem i zapadające wcześnie o tej porze roku ciemności ? dobre iluminacja pojazdów będzie zaletą. Jednym słowem, gwarantujemy orkę w błocie, góry i pagóry, trochę wody i dziki teren, ale także nie będziemy jeździć po okolicznych wsiach i ścierać się z polskim rolnikiem.
Do dyspozycji, dzięki gościnności Gospodarza, mamy przeszło 1500 hektarów, na których, wytyczyliśmy 50 kilometrów trasy wspólnej dla wszystkich startujących pojazdów. Już sam jej przejazd dla wielu będzie prawdziwym wyzwaniem, dlatego dla Przygody (PL-0) dopuściliśmy krótkie objazdy. Piloci tej klasy zdobywać będą mogli wszystkie pieczątki pieszo ? nie powinni zapomnieć o woderach :mrgreen: .
Wyczyn będzie mógł skorzystać z powyższych objazdów, tracąc jednak szanse na zdobycie stempli rozmieszczonych przy głównym szlaku. Wybór należał będzie do Załóg.
Klasa Ekstremalna będzie poruszać się głównym szlakiem, w założeniu dzielonym z Wyczynem. Próby ? oddzielne dla poszczególnych klas, próby odcinkowe i próby obserwowane ? wyłonią zwycięzców, którzy w świetle fleszów i kamer odbiorą nagrody ufundowane przez sponsorów.
Powyższe klasy oparte są o tradycyjną klasyfikację PLP:
PL-0: Przygoda ? SAMOCHODY fabryczne (żadnych zmian w konstrukcji pojazdu - koła tylko takie jakie mieszczą się bez liftów itp ingerencji - możliwe wyciągarki elektryczne i mechaniczne jeżeli są one fabryczne);
PL-1 Wyczyn ? SAMOCHODY (dowolne zmiany, koła do 42?, wyciągadła ręczne);
PL-2 Ekstrem ? SAMOCHODY (dowolne zmiany, koła do 42?, wyciągadła elektryczne);
PL-3 Ekstrem
? SAMOCHODY (dowolne zmiany, koła do 42?, wyciągadła mechaniczne);
PL-Q Ouady
(dowolne pojazdy ATV).

NOC KORMORANA jest imprezą przeprawową i, jakkolwiek Załogi zdobywać będą punkty, chcielibyśmy by została zapamiętana przez wszystkich, którzy się nią zainteresują jako niepowtarzalna mazurska przygoda. Jako Klub ludzi szanujących przyrodę i pretendując do cyklu PLP będziemy prosili uczestników o akceptację przyjętego tam regulaminu. Ciśnieniowców wypada nam przestrzec, że impreza odbywać się będzie na prywatnych terenach Pana Jurka, do których dostęp chcielibyśmy zachować i po imprezie, a który swoich spraw strzeże z dubeltówką w ręku :mrgreen: :P .
Po 30 godzinach nieprzerwanej jazdy zakończymy zmagania, a podsumujemy je w Karczmie pod Gątem ? miejscu, którego nie sposób zapomnieć.
Więcej informacji znajdą Państwo w dziale Regulamin.

Zapraszamy serdecznie !!
Wszelkie nowe Informacje o imprezie będą pojawiły się na stronie rajdu
i http://www.polskioffroad.com w miarę postępu prac przygotowawczych.
Zdjęcia z przygotowań dostępne na stronie Klubu PolskiOffroad.com
...w błoto po złoto...
frajda przyjdzie sama :-)
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Post autor: franc »

Nazwa fajna :)
Niezły sprawdzian przed Zmotą 8)
Można samochód rozdupcyć i jeszcze go naprawić ...... :mrgreen:
Ze zdjątek teren wygląda fajnie i zachęcająco :D
Awatar użytkownika
Stang
Posty: 817
Rejestracja: 21 maja 2007, o 16:15
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Post autor: Stang »

Hm... mam działkę w Rożyńsku nad jeziorem Druglin Duży między Ełkiem a Orzyszem i nic tam nie widziałem żeby coś się działo :shock: chyba że tam jest jeszcze jakiś inny Rożyńsk o którym nie wiem :roll: Mike albo Szczur wypowiedzcie się czy to u mnie czy gdzieś indziej
Była Zuza evoIII :(
Załoga Ostrołęcko - Ełcka extrem Stang-Cichy
Jeep WJ
Awatar użytkownika
wolf
Posty: 56
Rejestracja: 12 listopada 2007, o 09:55
Lokalizacja: W-wa

Re: NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Post autor: wolf »

Stang

Ja mam w Klusach/Ogrodku - po drugiej stronie jeziora 8) :D
vel wilkens
Awatar użytkownika
martinezz
Posty: 109
Rejestracja: 27 października 2008, o 13:10

Re: NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Post autor: martinezz »

zapowiada sie fajna impreza. jak bedzie wygladala kosztowo ?

pzdr
./martinezz
http://www.mudmax.pl - Team MudMax
Awatar użytkownika
MikeWs
Posty: 311
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Post autor: MikeWs »

Stang pisze:Mike albo Szczur wypowiedzcie się czy to u mnie czy gdzieś indziej
Przecież to na Twojej działce się będzie działo a Ty nic o tym nie wiesz? :mrgreen:
No niestety to inny Rożyńsk Wielki znajdujący się w okolicach Drygał nieopodal jeziora Dybowskiego.
Pomimo żeśmy lokalesi, to nie mieliśmy wcześniej okazji pojeździć "u siebie".
Nie wiem czy warto przed samą Zmotą auto rozwalić. Nasz mechanior może się później nie wyrobić z robotą albo ja zbankrutuję przez te naprawy :D

May_13 podaj jakieś szczegóły odnośnie finansów, bazy itp.
Wind is the power, no wind is the pleasure.
Awatar użytkownika
Stang
Posty: 817
Rejestracja: 21 maja 2007, o 16:15
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Post autor: Stang »

MikeWs pisze:
Stang pisze:Mike albo Szczur wypowiedzcie się czy to u mnie czy gdzieś indziej
Przecież to na Twojej działce się będzie działo a Ty nic o tym nie wiesz? :mrgreen:
No niestety to inny Rożyńsk Wielki znajdujący się w okolicach Drygał nieopodal jeziora Dybowskiego.
Pomimo żeśmy lokalesi, to nie mieliśmy wcześniej okazji pojeździć "u siebie".
Nie wiem czy warto przed samą Zmotą auto rozwalić. Nasz mechanior może się później nie wyrobić z robotą albo ja zbankrutuję przez te naprawy :D

May_13 podaj jakieś szczegóły odnośnie finansów, bazy itp.
A no to chyba że jest jeszcze jakiś inny :D
Ja też myślę że za mała przerwa żeby zdążyć samochód zreanimować w tydzień a Zmoty se nie odpuszczę :D
Mike, Franc płaciliście już za orzysz :?: bo tak patrzę że już sporo wpłat jest więc trza się pospieszyć chyba
:wink:
Była Zuza evoIII :(
Załoga Ostrołęcko - Ełcka extrem Stang-Cichy
Jeep WJ
Awatar użytkownika
Stang
Posty: 817
Rejestracja: 21 maja 2007, o 16:15
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Post autor: Stang »

wolf pisze:Stang

Ja mam w Klusach/Ogrodku - po drugiej stronie jeziora 8) :D
A no widzisz przyjacielu trza się będzie kiedyś zmówić i coś wypić w takim razie :D
ja w tym roku to tylko w weekendy bywałem bo brak czasu :( ale albo w ten albo przyszły poniedziałek na tydzień polecę to jak coś to dam znać bo z Mike i ze Szczurami planujemy imprezkę jakąś u mnie zrobić :D ewentualnie se jakiś wypad quadowy w między czasie zrobimy :D
Była Zuza evoIII :(
Załoga Ostrołęcko - Ełcka extrem Stang-Cichy
Jeep WJ
Awatar użytkownika
MikeWs
Posty: 311
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Post autor: MikeWs »

Stang pisze:Mike, Franc płaciliście już za orzysz :?: bo tak patrzę że już sporo wpłat jest więc trza się pospieszyć chyba
:wink:
Eeee jakie sporo. Nawet w wyczynie nie ma jeszcze połowy listy a w extremie raptem 13 wpłat na 47. Poczekaj, chyba że nie masz co z pieniędzmi robić :D
Wind is the power, no wind is the pleasure.
Awatar użytkownika
Stang
Posty: 817
Rejestracja: 21 maja 2007, o 16:15
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Post autor: Stang »

Jak to nie mam budowa Panie idzie całą parą :D więc jak Ty masz deko przy dużo to możesz się podzielić :wink: :mrgreen:
albo możesz ewentualnie parę korekt wystawić na 0 :mrgreen:
Była Zuza evoIII :(
Załoga Ostrołęcko - Ełcka extrem Stang-Cichy
Jeep WJ
Adas A
Posty: 61
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, o 18:51

Re: NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Post autor: Adas A »

trudno ją opisać tradycyjnym roadbookiem? to jak będzie opisana? jakaś nowa forma nawigacji czy poprostu trudne wyzwanie dla organizatorów, zeby ją opisać?
Awatar użytkownika
May_13
Posty: 410
Rejestracja: 19 grudnia 2007, o 21:39
Lokalizacja: Lesznowola
Kontakt:

Re: NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Post autor: May_13 »

Adas A pisze:trudno ją opisać tradycyjnym roadbookiem? to jak będzie opisana? jakaś nowa forma nawigacji czy poprostu trudne wyzwanie dla organizatorów, zeby ją opisać?
Trasa wiedzie przez dziewicze wręcz tereny - więc oczywiście można zrobić rooodbók z ... numeracją drzew np. :mrgreen: Dla organizatorów problemem mogło by byc szukanie zagubionych załóg :( . Dojazdy do startów będa wg roadbooka, później drogowskazem będa "kokardki". Kratki będa pokazywac miejsca z próbami przejazdu i ilością stempli. Będzie dobrze :mrgreen:
Po południu powinno juz być więcej szczegółów. 8)
...w błoto po złoto...
frajda przyjdzie sama :-)
Awatar użytkownika
martinezz
Posty: 109
Rejestracja: 27 października 2008, o 13:10

Re: NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Post autor: martinezz »

May_13 pisze: Trasa wiedzie przez dziewicze wręcz tereny - więc oczywiście można zrobić rooodbók z ... numeracją drzew np. :mrgreen: Dla organizatorów problemem mogło by byc szukanie zagubionych załóg :( . Dojazdy do startów będa wg roadbooka, później drogowskazem będa "kokardki". Kratki będa pokazywac miejsca z próbami przejazdu i ilością stempli. Będzie dobrze :mrgreen:
Po południu powinno juz być więcej szczegółów. 8)
To ja mam taka mala sugesie odnosnie roadbooka. zrobcie koniecznie mape poszczegolnych prob jezeli skladaja sie z kilku pieczatek, ale takze sposob objechania proby jezeli ktos nie zdecyduje sie na nia wjechac.
Czesto zdarza sie ze po dojechaniu na probe okazuje sie ze jest przykorkowana i nie ma sensu czekac wiec jedzie sie dalej. Jezeli proba jest na rozleglym terenie (kilka pieczatek wlasnie) czesto ciezko jest okreslic jak dojechac do wyjazdu z niej, tak aby nie pogubic sie w roadbooku. tego np brakowalo mi na tegorocznym Bobku.

Nie wiem czy wystarczajaco jasno to opisalem ;)

pzdr
./martinezz
http://www.mudmax.pl - Team MudMax
Awatar użytkownika
May_13
Posty: 410
Rejestracja: 19 grudnia 2007, o 21:39
Lokalizacja: Lesznowola
Kontakt:

Re: NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Post autor: May_13 »

Myslelismy o tym - objazd będzie mozliwy ale jako, ze mamy "one way" to próby diabli wzięli. Natomiast pieczątek będzie sporo - drzew jest mnówstwo a trzcin w szuwarkach jeszcze więcej - kotwica rzecz przydatna :mrgreen: - więc będzi i tak co zbierać.
Obawiającym się o wozy przed Zmota wiedzieć należy, ze zakładamy więcej techniki niz jazdy na rympał. Próby robione są moim parchem więc kazdy się zmieści (powinien).
...w błoto po złoto...
frajda przyjdzie sama :-)
Awatar użytkownika
May_13
Posty: 410
Rejestracja: 19 grudnia 2007, o 21:39
Lokalizacja: Lesznowola
Kontakt:

Re: NOC KORMORANA - mazurska extrema - 2-4 PAŹDZIERNIKA 2009R.

Post autor: May_13 »

Wiecej o NOCY KORMORANA na: http://www.polskioffroad.com/KLUB/02_im ... 009_01.htm
Ruszamy z zapisami :mrgreen:
...w błoto po złoto...
frajda przyjdzie sama :-)
ODPOWIEDZ