39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Ekspedycje i wyprawy z wykorzystaniem samochodów terenowych. Możliwość zapisów na imprezy adrenalinka.pl

Moderatorzy: franc, Student

Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Post autor: franc »

Rowy będziemy przekraczać w ilości hurtowej :) Bez trapów wojna, z trapami na trakcji :) Moje 1,5 metrowe z reguły wystarczały. Gadałem własnie z Maikim i on i Jarek 9mm wezmą swoje. Tzn razem z moimi będziemy mieli 3 pary- powinno wystarczyć. Koniecznie dobre przyrządy do upuszczania powietrza i ponownego pompowania kół się przydadzą. Plaże, wydmy, te klimaty :wink: Będzie Pan zadowolony :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Post autor: franc »

Wizy i paszporty mam w łapie :mrgreen:

Więc jeszcze raz pokrótce bo dzwonicie i się pytacie:

Paszporty z wizami i ubezpieczeniem przywożę ja do Domu Rybaka w niedzielę 17 lipca koło 20.00- tam też grillik, integracja i omówienie wyprawy. Ci co sami załatwiali wizę koniecznie muszą do niej mieć wykupione OC EUROPA lub inne obowiązujące na terenie Rosji.

Zabieramy dokumenty samochodu ( ważne badania i 0C) wraz z ZIELONĄ KARTĄ NA ROSJĘ i ew. oświadczeniem potwierdzonym notarialnie o użyczeniu pojazdu.
Ruble kupić tu - myślę, że równowartość 250 zł na osobę wystarczy. W razie szaleństwa w Kaliningradzie można podjąć z bankomatu. Paliwo tankujemy tam spokojnie na kartę.
Zabrać żarcie ( oprócz mleka, chleba, warzyw ) bo to się da tam kupić. Obiadki, puszeczki śniadaniowe i inne warto wziąć z Polski.
Może padać więc kurtki p/deszcz i kalosze są wskazane
Koniecznie sprawne CB - ułatwi to jazdę.
Zostajemy jeden dzień dłużej tak, że proszę nastawić się w zasadzie tylko na campy.
Granica długa i upierdliwa ( moje kwitki mogą nie pomóc) :(
Auto sprawne z napędem ( wskazane MT ) ale od biedy na AT damy radę, 3 pary trapów ( już są), zaczepy, kinetyki, kto ma winda ( sprawna ). W razie defektów będziemy ogarniać naprawy na miejscu.
Dużo preparatów na komary. Ja robię taki co mnie nauczyli na Białorusi. W kwiaciarni kupuję doniczkową dracenę- obcinam listki i do słoika. Zalewam to 1 cm nad poziom listków wódką ( nie spirytusem) i wystawiam na okno na 2-3 dni operacji słonecznej. Tak przygotowaną miksturę - nie wypijam duszkiem- tylko przelewam do sprayu i tym się psikam. Działa 2 razy lepiej niż off i inne tym podobne.
Koniecznie ze dwa długopisy na auto ( 9mm mógłbyś dowieźć trochę od siebie :) bo mi się już Waltery pokończyły a były fajne)
Namioty, krzesełka, peleryny ( Piotr może jednak tę płachtę weź :!: ), dobry humor i w drogę ......
Będą Państwo zadowoleni :mrgreen:
maiki
Posty: 20
Rejestracja: 5 kwietnia 2007, o 22:25
Lokalizacja: Zgierz

Re: 39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Post autor: maiki »

Paszporty dzieciaków wystartowały po 15 i maja byc do 9.30 u Ciebie. Jak dojedzie kurier to daj mi znać.
rozumiem, że 7 dni bez prysznica :mrgreen: , czy jest jakieś bajoro ze slodką wodą? Bo dzieci :roll:
Y60
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Post autor: franc »

Pierwszy camp jest słaby ale spróbujemy zrobić go nad jeziorem
Drugi nad morzem
Trzeci mamy nad jeziorem ale pogadam z Iliją i spróbujemy również nad morzem
Czwarty nad rzeką
Piąty nad rzeką
Szósty nad jeziorem będziemy improwizować - to ten zamiast ośrodka w Polsce

Jesli będzie ciepło to kąpiele właściwie non stop. Panie zapraszam do mnie 60 l gorącej wody na żadanie + prysznic + kabina :mrgreen:
tata
Posty: 50
Rejestracja: 13 grudnia 2009, o 20:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: 39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Post autor: tata »

Czy ktoś moze ma jakieś informacje co się dzieje na obwodzie ? Premierowy wyjazd, a tu cisza.
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Post autor: franc »

Sie ma

Dopiero wróciliśmy do domów i musimy się ogarnąć :)
Generalnie najtrudniejsza pod względem logistyki i odpowiedzialości wyprawa jaką organizuję :!:
Trochę terenu i sporo włóczęgi. MEGA KLIMAT towarzyski . Wielkie dzięki dla Ilji, Miszy i Olgi za pomoc i wszystko. Oraz oczywiście uczestnikom za to, że byli i starali się dzielnie znosić trudy tej WYPRAWY :)
Eskorta policji do granicy mając na pace lebiodkę ze zdemobilizowanego BRDM-a bezcenna.
Tego się nie da opisać to trzeba przeżyć :!:
Awatar użytkownika
Hinek
Posty: 78
Rejestracja: 8 maja 2008, o 20:08
Lokalizacja: Gdynia

Re: 39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Post autor: Hinek »

Obrazek
Takie biwaki tylko w Obwodzie :D
Obrazek
Było kulturalnie
Obrazek
malowniczo...
Obrazek
Obrazek
ruchu zażyliśmy :lol:
Obrazek
:mrgreen:

Warto było zobaczyć i przeżyć/Państwo są zadowoleni :wink:
Suuuuuuuuper!
:D :D :D :D

PS
Tu więcej zdjęć: https://picasaweb.google.com/sp2nbn/ObwodKaliningradzki
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Post autor: franc »

A inni ? Podzielcie się swoimi wrażeniami :?: :)
Awatar użytkownika
borty
Posty: 34
Rejestracja: 8 kwietnia 2007, o 20:35
Lokalizacja: Podlasie

Re: 39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Post autor: borty »

Pompa wody skazała: uże chwatit. :(
Jednak dopiero dzisiaj. Ostrzegała już w trakcie wyjazdu, jednak Land Rovery zawsze dowożą do domu. :)
Salwa z morza w kierunku brzegu na którym biwakujemy, sołdaty na plaży, i inne takie :shock:
To tylko w 39 obwodzie.
- Muchi wielkości wiertolota, przebijające moje siatkowe ubranko które sprawdziło się na plw Kolskim i na bagnach Białorusi :evil:
- przejście graniczne którego nie ma :shock:
- katedra w Kaliningradzie która okazała się "wydmuszką",
- pogranicznik (oficer) wyskakujący z Zaporożca żeby nas "przepytać"
- SU dwadzieścia coś - startujący z kołchozu obok drogi, wyglądającego na opuszczony,
- gang V8 GM z Patrola :shock: - robi wrażenie,
- wyciągarka mechaniczna z Patrola :mrgreen:
- muzeum przyrody bez muzeum i bez przyrody.... to takie dziwne,
- restauracja zamku krzyżackiego przez pasjonatów - ???? bez źródeł finansowania, to tylko tam...
- brak zdjęć - bo albo wysoka trawa albo "wojna", albo syn w mokrej glinie jedzie na drzewo - w takich warunkach już nie umiem robić zdjęć :D
To tylko krótka wycieczka do Obwodu 39.
Namiot dachowy był dobrym pomysłem założenie MT jeszcze lepszym.
Disco TD5
Awatar użytkownika
ap4x4
Posty: 974
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, o 19:17

Re: 39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Post autor: ap4x4 »

borty pisze:.. Salwa z morza w kierunku brzegu na którym biwakujemy, :shock:
Atrakcje były których nie zapewnią nawet w ERZE :D
Y61 SUPER + SCOTT
Awatar użytkownika
rav
Posty: 27
Rejestracja: 4 maja 2007, o 18:16
Kontakt:

Re: 39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Post autor: rav »

borty pisze: - Muchi wielkości wiertolota, przebijające moje siatkowe ubranko
takie atrakcje faunistyczne to nie tylko w erze ni ma, ale nawet nie kupisz mastercardem.
Muchi były niekwestionowanymi bohaterami wyjazdu, mają nawet pomnik na jednym z rond królewca (no dobra to były osy, ale gabarytowo to były muchi :) )

Franc, dobrze było... byli panstwo zadowoleni.
-------------------------------------------
pozdrawiam
rafał
http://www.rightnow.pl/tripss.htm
michał&magdalena
Posty: 23
Rejestracja: 4 marca 2008, o 22:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: 39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Post autor: michał&magdalena »

A my po prostu wszystkim dziękujemy :) szczególnie za biwak na plaży. Tę wyprawę pod kątem towarzyskim oceniamy na 120%. Byliście wszyscy super.
No i nasz seryjniak okazała się całkiem niezłym pomysłem w zamian za Nissana wrastającego od roku w trawę, który miał być tak 6,5 jak i tak SUPER, że ahhhh o tym czasem jedyna radość z jazdy nim to zapłacone nieużywane OC i AC :D
Dobrze, że mieliśmy tą suzę :)
Dzięki raz jeszcze Wam wszystkim :)
Pozdrawiamy:
Magda i Michał
P.S. Zakończenie następnym razem tylko w Druskiennichach. Przejście przez Gołdap po opłatach u mafii około 1,5 h.
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Post autor: franc »

W galerii na stronie głównej ( foto/wyprawy off road/39 element ) dorzuciłem kilkanascie naszych fotek z wyjazdu :)
ololabprot
Posty: 31
Rejestracja: 27 kwietnia 2010, o 08:45

Re: 39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Post autor: ololabprot »

Super zdjęcia ,po butelkach na zdjeciu z 9mm sadze ,że klimaty były .Szkoda ,że mi nie wyszło ,ale przynajmniej ogarniam samochód na wyjazd do Gruzji.Najbardziej zazdroszcze tych biwaków na plaży.Pozdrawiam Olek
Awatar użytkownika
kroll
Posty: 21
Rejestracja: 7 kwietnia 2007, o 19:08
Lokalizacja: Jarocin

Re: 39 Element Obwód Kaliningradzki '11 Lista w 1 poście

Post autor: kroll »

FRANC dziękujemy za super wyprawę.Wspaniały biwak nad morzem,a wszystkim załogom za wyśmielite towarzystwo.Dzieci i żonka bardzo zadowolone.Najlepsza wyprawa ze wszystkich dotychczasowych.

ps.przesyłamy link do fotek https://picasaweb.google.com/krolljaroc ... ningradzki
ODPOWIEDZ