Magam 2011

Rajdy i imprezy przeprawowe, sportowe, maratony
Np. Dakar, Zmota Challenge, Africa Race, Pomerania, Zmota Trophy, Croatia Trophy, Zmota Sprint, Iron Man Offroad Challenge itp.

Moderator: franc

Awatar użytkownika
9mm
Posty: 240
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 13:37

Re: Magam 2011

Post autor: 9mm »

jesteśmy na bazie , serwisanci śpią na stojąco , wszyscy są mocno zmęczeni , auta też :mrgreen: jutro grand final. Japa wymienił już paczkę półosi od afganów ( skręcają się jak wiertła) , przerabialiśmy dzisiaj spawanie w bagnie , wymianę reduktora w lesie i wiele podobnych. Chyba klasyfikacja nie będzie dla nas łaskawa. Filmiki się wciągają , tylko strasznie wolno , ale dzisiaj pierwsze pięć mam nadzieję wrzucić.
Awatar użytkownika
9mm
Posty: 240
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 13:37

Re: Magam 2011

Post autor: 9mm »

pierwszy się wczytał , akurat najbardziej czilautowy - strasznie wolno to idzie :cry:
http://www.youtube.com/watch?v=EYCgiCqMbyw
Awatar użytkownika
9mm
Posty: 240
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 13:37

Re: Magam 2011

Post autor: 9mm »

są wyniki , Japa piąty , brakuje mu ok 45 minut do 4 i 3 , zapowiedział że pierdoli 5 -te i jutro będą na czerwonym polu wskaźniki :mrgreen: . Natomiast niusem jest że Franc jest 12-sty i ma godzinę do Kufla który jest 11-sty :mrgreen: . Nastrój jest bojowy , jutro Kleszcz będzie dusił Grata :mrgreen: , Franc zapowiada walkę do końca :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ma-Rysia
Posty: 207
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, o 17:33

Re: Magam 2011

Post autor: Ma-Rysia »

dardzą rade chłopaki

wierze w umiejętności Borówy i stan portfela Japy :mrgreen:
U W A G A ważny komunikat do Japy :
to 12.000 zł co mi wisisz bedziesz miał podarowane , ale masz wydać je na zdobycie PUDŁA - inaczej nadal jesteś mi krewny kasę :mrgreen:
TEAM FX
Awatar użytkownika
9mm
Posty: 240
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 13:37

Re: Magam 2011

Post autor: 9mm »

Awatar użytkownika
bomaciek
Posty: 172
Rejestracja: 17 grudnia 2007, o 23:53
Kontakt:

Re: Magam 2011

Post autor: bomaciek »

brawo 12 miejsce Franc
brawo 5 miejsce Japa

przyznam, że nie widziałem jeszcze w takim tempie Franca ciągnącego linkę :mrgreen: : http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CQo#t=114s
bulas
Posty: 106
Rejestracja: 25 października 2008, o 22:29
Lokalizacja: Poznań

Re: Magam 2011

Post autor: bulas »

Po ostatnim magamie mówiłem że więcej nie pojadę jako zawodnik, teraz byłem jako (widz, fotograf trochę jako serwis) i zmieniłem zdanie, jeśli tylko warunki pozwolą to jadę w przyszłym roku :D
Miło było się spotkać i pogadać ze znajomymi, a i ekipa z którą byłem jest tak "popierdolona" :mrgreen: że nie da się ich nie lubić :mrgreen:
Maney, Rzęch jeszcze raz gratulacje, i szanujcie Łu bo odwalił kupę roboty jak na czarnucha przystało :mrgreen:
Awatar użytkownika
jarem
Posty: 63
Rejestracja: 25 sierpnia 2010, o 07:34
Lokalizacja: prawie góry Hindukuszu / jeszcze pare tygodni
Kontakt:

Re: Magam 2011

Post autor: jarem »

9mm - czy gazik ukończył magam ? :roll:
LOW RANGE 4x4 TEAM
na prawym
Awatar użytkownika
franc
Site Admin
Posty: 4146
Rejestracja: 22 stycznia 2007, o 11:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Magam 2011

Post autor: franc »

Witajcie z powrotem wśród żywych :)

Magam, Magam i po Magamie :( Skończyła się najlepsza moim zdaniem impreza 4x4 w Polsce. W głowie i pamięci znowu na długo pozostaną dziesiątki przygód, twarzy i uśmiechów kolegów. Dla mnie był to najlepszy Magam zarówno pod względem trasy, jak i regulaminu. Niestety silnik w Kleszczu zawiódł 2 dnia i praktycznie tylko turlaliśmy się w kierunku mety tak aby nie wybuchł ( temperatura oleju 140 st, wody 130 st) ostatni dzień to dolewanie 2-4 l praktycznie co 600-800 m a silnik robił za kompresor :shock: Vitara 1.6 8v to jednak pancerna jednostka.
Z całego serca pragnę podziękować Zbyszkowi Dolacie z Dolata 4x4 ze bezinteresowny serwis w czasie całego ( i po :wink: ) Magamu. Zbyszek dokonywał cudów, żeby to auto w ogóle wystartowało ( bo tak było przygotowane i przeglądnięte) i nie rozpadło się po prologu a także dojechało do mety. A pracy zafundowaliśmy mu w tym roku naprawdę dużo. Cieknący brok w silniku, dwukrotną wymianę reduktora, hamulce, mosty, przegub. Jest to jeden z nielicznych mazowieckich serwisów 4x4 który nie wali w lolo i naprawdę stara się robić wszystko tak jak umie najlepiej. Dziękuję Zbyszku :)
Podziękowania również dla Macka Tarnowskiego za pilotowanie i pomoc w bieżących naprawach Kleszcza na trasie i za to że sporo się od niego nauczyłem w kwesti prowadzenia samochodu. Ukłony dla Pawła za pomoc przy Kleszczu.
I super specjalne podziękowania dla Jarka 9mm za obecność i pomoc w logistyce i serwisie.

Jako team NIE ISTNIELIŚMY i ISTNIEĆ w obecnym składzie nie będziemy ale to kwestia obserwacji a wnioski każdy wyciąga sobie sam :roll: Ja wyciągnąłem i bardzo się z tego cieszę :mrgreen:

Rewelacyjnie było powalczyć z Maneyem, Black Tankiem, Gratami Roberta i Pawła a przede wszystkim spotkać się z nimi na bazie i trasie rajdu- dzięki za wszystko.

Byłbym świnią gdybym nie podziękował również za dziesiątki kilometrów holowania Kleszcza podczas rajdu ( gratki Paweł Kado, Jacek i Sebastian Matyszczukowie ) oraz dla 9mm, który zholował nas dwukrotnie z mety etapów.

Dla znerwicowanych porażką napiszę tylko, że w/g karty kredytowej zakupiłem ponad 100 litrów paliwa :) i dodatkowo 20 na bazie. Trzeba się jeszcze złozyć na agregat :)

Cieszę się niezmiernie, że niektóre załogi będziecie mogli poznac osobiście na Zmocie a niektórych tam nie zobaczycie. Ci, których zaprosiłem to absolutna polska czołówka, która rozumie to o co chodzi w off roadzie i CO DLA MNIE JEST najważniejsze - to po prostu inteligentni ludzie :)
Było pięknie, trudno, straszno, mokro i męcząco ale warto było :mrgreen: bo to co mi zostało w głowie jest moje i nikt i nic mi tego nie odbierze.
Apeluję aby od nas z przeprawowców na przyszłorocznym Magamie pojawiło się co najmniej 5 załóg- bo ta impreza nie może umrzeć :!:

PS. Zabiłem Kleszcza :mrgreen: ale bedziemy go reanimować :mrgreen:
Awatar użytkownika
Stang
Posty: 817
Rejestracja: 21 maja 2007, o 16:15
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Magam 2011

Post autor: Stang »

I o to właśnie chodziło dobrą zabawę, spotkanie wspaniałych ludzi i dotarcie do mety a wynik hm... no fajnie jest być w czubie ale nie za wszelką cenę. Gratki Franc ukończenia Magamu :wink:

Ps. wsadź chłodnicę na pakę i będzie dobrze zapomnisz o grzaniu 8) a co do motorka 1.6 8v to fakt jest nie do zabicia :!: na 2 Zmotce straciłem na pierwszej pieczątce wiatrak podziurawiłem chłodnicę i z cieknącą chłodnicą bez wiatraka objechałem 2 dni kilkanaście razy była fontanna z chłodnicy i jeszcze udało się wygrać :mrgreen: i bez remontu poginam na tym silniku do dziś :mrgreen:
Była Zuza evoIII :(
Załoga Ostrołęcko - Ełcka extrem Stang-Cichy
Jeep WJ
ODPOWIEDZ