IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Rajdy i imprezy przeprawowe, sportowe, maratony
Np. Dakar, Zmota Challenge, Africa Race, Pomerania, Zmota Trophy, Croatia Trophy, Zmota Sprint, Iron Man Offroad Challenge itp.

Moderator: franc

Awatar użytkownika
MikeWs
Posty: 311
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Post autor: MikeWs »

May 13 pisze:Reszta w Adrenalince, wkrótce
Chyba na oficjalnej srajdu :mrgreen:

Powoli doszedłem do siebie. Niestety kupa energii jaką wpakowałem w przygotowanie całości, to bieganie po urzędach, załatwianie pozwoleń prawie do ostatniego dnia, przyjmowanie Was na bazie od czwartku i przed-bankiet, kilka godzin snu, rozlokowanie sędziów, odprawa i start, rozwożenie prowiantu sędziom po trasie i w międzyczasie ściąganie kilku z Was do bazy, no i później zakończenie z bankietem, akcją ratunkową i znowu kilkoma godzinami wyrwanego snu, sprzątanie bazy do 22 w niedzielę - wypompowało mnie do zera. Dziś w pracy siedząc jak w piekarniku przypominałem sobie te dwa dni palącego słońca.
Pogoda jak obiecałem, była zaklepana :mrgreen: W sobotę w czasie bankietu po całej okolicy chodziły burze z opadami, tylko nie na bazie :shock:
Szkoda tylko że osiłków którzy napadli Kalię nie trafił piorun :evil: :evil: Przez nich miałem wizytę w firmie mojej żony i udając jak najbardziej trzeźwego musiałem asystować Darii.
Daria i cała ekipa Rescue - wielki szacun 8)
Dzięki władzom i ich otwartości na takich wariatów jak my, mieliśmy znowu piękne tereny i próby.
Sędziowie spisali się na medal siedząc ponad 30 godzin przez dwa dni na patelni. Nie wszyscy z nich mieli luksus w postaci bajorka do ochłody.
Dziewczyny na Sanatorium Stanga vel Sala tortur Stanga lub w mojej wersji Krematorium Stanga przez większość czasu nie miały choćby kawałka cienia. Ratowałem je później zakupionym balsamem chłodzącym.
Diabeł z Marzenką dzielnie obstawiali Ignacarkę czyli trial bez stoperów (jak Wy mierzyliście czasy) :wink:
Dużo uznania dla Mateusza i Piotrka, którzy na Błotnisi Ma-Rysi na zmianę biegali za każdym uczestnikiem po próbie.
Szkoda że ucierpiał Szczurzy kanion, ponieważ taśmy okazały się mega utrudnieniem i najprościej było jeździć albo po nich albo robić punkty z góry. Nie wszyscy nadal umieją jeździć bez masakrowania drzew, chociaż punkty ustawiałem tak, żeby w każdym miejscu móc zabezpieczyć się windą do boku i minąć drzewo bez obdzierania kory. Może następnym razem, jak będzie, za każdą załogą będzie chodził sędzia i dotknięcie drzewa będzie skutkowało punktem karnym.
Dziwię się że kilku uczestników miało problemy z roadbookiem. Zatrzymywani szarżujący bokiem łąki nie umieli nawet odpowiedzieć na której kratce się znajdują. Przed próbą Piątek 13-go Maya przyznaję się, że zapomniałem na łące postawić tyczki kierunkowej, no ale w końcu to piątek 13-go :mrgreen:
Agent Dudek i tak skróciłem z 400m szerokości całego terenu krzaczasto-drzewnego do tylko 150m. Mimo to sprawiał większości DUŻE trudności. I o to chodziło chociaż kilka załóg go jednak pokonało. Gdyby coś, to za rok będzie pozostała część :mrgreen:
Zapomniałem podziękować naszej policji za asystę przy wyjeździe z plaży miejskiej. Dzięki nim wyjazd poszedł nad wyraz sprawnie.

Się rozpisałem a chciałem tylko Wam jeszcze raz podziękować za miłą atmosferę (prezydent był bardzo zaskoczony). Widząc Wasze zadowolenie wiem, że mój wysiłek nie poszedł na marne.
Większe podsumowanie będzie na stronie Nocy Kormorana.

Do zobaczenia na Sokółce
Wind is the power, no wind is the pleasure.
May 13
Posty: 17
Rejestracja: 11 czerwca 2012, o 05:29

Re: IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Post autor: May 13 »

Oczywizzzzzzda, ze na http://noc-kormorana.fala.elk.pl/ :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
MikeWs
Posty: 311
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Post autor: MikeWs »

Z biura rajdu zabrałem kartonik z częściami do wyciągarki. Kabelki, przekaźnik i coś czerwonego. Właściciel proszony o kontakt.
Wind is the power, no wind is the pleasure.
as1
Posty: 209
Rejestracja: 25 września 2011, o 14:24
Lokalizacja: Radzymin

Re: IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Post autor: as1 »

zapomniałbym, serdeczne podziękowania dla ratowników za opatrywanie zmiażdżonego palca i "zdjętego" paznokcia, no i przede wszystkim za zastrzyk przeciwbólowy w dolną tylną część ciała, musiał być chyba połączony z "głupim jasiem" bo mimo przegrzewającego się notorycznie wozu, jechało mi się znakomicie :mrgreen:
a nawiązując do literek, znam co najmniej jedną załogę która jednej literki szukała między 2 a 5 rano. :shock:
jedyny minus który zauważyłem to wielka pijawka przyssana do mojej nogi na próbie z pływaniem deską, mimo "głupiego jasia" w niezłym szoku byłem, ale widać że i pijawki chciały się na rajd załapać, ale niestety nie opłaciły i zostały potraktowane wiosłem :D
Awatar użytkownika
Stang
Posty: 817
Rejestracja: 21 maja 2007, o 16:15
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Post autor: Stang »

kalia pisze:
Stang pisze: @Kalia słonko kto Cię tak ukrzywdził :?:
)
pewien miły pan :) ale jak już mówiłam do Sokółki się zagoi, a z Japą zakładamy nową klasę dla inwalidów :mrgreen:
się dopiszę i ja :mrgreen: bo chyba za dużo wstrząsów mój kark przeszedł i jestem lekko zesztywniały :? mam nadzieję że nie wrócę do kołnierza :?
albo Owczarka i Żuka trza uszkodzić to będzie klub inwalidów z kompletami :mrgreen: :mrgreen:
Była Zuza evoIII :(
Załoga Ostrołęcko - Ełcka extrem Stang-Cichy
Jeep WJ
Wiewiorek
Posty: 32
Rejestracja: 27 października 2009, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Post autor: Wiewiorek »

Dziękuję za pozowanie do zdjeć :) i przyjęcie jak zawsze wspaniałe. Efekty tutaj- http://wiewiorek.pl/Offroad2012/Samocho ... index.html
Ale zaznaczam - nuuuuda - jest Bobon :roll:
Będzie jeszcze drugi album, kiedy tylko wróci z Mazur włascicielka z aparatem....

@Stang - nad marchewką pracuję - zaczęłam od chodzenia w marchewkowej koszulce :wink:
Awatar użytkownika
kalia
Posty: 80
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, o 12:47
Lokalizacja: Konstancin

Re: IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Post autor: kalia »

@ Stang no i to jest bardzo dobry plan :mrgreen: ale przynajmniej mój stabilizator znakomicie wygląda w połączeniu z opalenizną nabytą w Ełku :D
Awatar użytkownika
May_13
Posty: 410
Rejestracja: 19 grudnia 2007, o 21:39
Lokalizacja: Lesznowola
Kontakt:

Re: IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Post autor: May_13 »

MikeWs pisze:Z biura rajdu zabrałem kartonik z częściami do wyciągarki. Kabelki, przekaźnik i coś czerwonego. Właściciel proszony o kontakt.
Moje, moje. Przeslij na VT jak rozmawialismy, prosze
...w błoto po złoto...
frajda przyjdzie sama :-)
Awatar użytkownika
martinezz
Posty: 109
Rejestracja: 27 października 2008, o 13:10

Re: IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Post autor: martinezz »

Obrazek
Offroad w służbie drogowcom. Samochody terenowe zamiatają jezdnie ;)

Zrozumiałbym gdybym w filtrze powietrza po rajdzie znalazł karpia. Ale co robił tam wróbel, tego nigdy nie odgadnę ;)

pzdr
./martinezz
http://www.mudmax.pl - Team MudMax
Awatar użytkownika
MikeWs
Posty: 311
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Post autor: MikeWs »

martinezz pisze:Zrozumiałbym gdybym w filtrze powietrza po rajdzie znalazł karpia. Ale co robił tam wróbel, tego nigdy nie odgadnę ;)
Za szybko zapie...ś po dojazdówkach i zgarnąłeś biedaka do grila :wink:
Świetne zdjęcie.
Wind is the power, no wind is the pleasure.
Awatar użytkownika
kalia
Posty: 80
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, o 12:47
Lokalizacja: Konstancin

Re: IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Post autor: kalia »

to i ode mnie trochę zdjęć z Sanatorium Stanga https://picasaweb.google.com/1079296659 ... cKormorana
Awatar użytkownika
Fergie
Posty: 168
Rejestracja: 23 stycznia 2008, o 09:14
Lokalizacja: Olsztyn

Re: IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Post autor: Fergie »

Po powrocie z Ełku czekały mnie mocno nerwowe i trudne chwile w robocie (ogólnie to szukam pracy...), ale już dochodzę do siebie, więc parę słów ode mnie o NK.

Na imprezę się w zasadzie wprosiłam, a zostałam przyjęta z otwartymi ramionami :shock: Wprosiłam się również Kalii do współpracy na próbie - efekt ten sam. No i dzięki temu dane mi było zaliczyć debiut w roli sędziego :) A przygoda to dla mnie była niesamowita! Mike - wbrew temu, co mówiłeś o ciężkiej pracy sędziów, dla mnie to był fantastyczny odpoczynek, zwłaszcza psychiczny (a tego mi cholernie było trzeba). Myślałam, że trochę będę żałować, że nie poszwendam się po innych próbach, ale siedzenie na jednej próbie ma inną zaletę nie do przecenienia - ma się prawie pełen przegląd załóg :mrgreen: i praktycznie z każdą załogą można parę słów zamienić. A próbę miałyśmy mega wyjątkową :lol: Krótko mówiąc kupa śmiechu i liczne propozycje korupcyjne :mrgreen: Spodobało mi się jak cholera!
Teraz garść podziękowań:
- Mike - generalnie za wszystko: za wskazówki nawigacyjne do zwiedzania uroczego Ełku, hamburgera na dworcu, opaleniznę lepszą niż po solarium :mrgreen: , ratunek od zadrapania się na śmierć, spełnianie zachcianek wszelakich, odwiedziny na próbie, a przede wszystkim za troskę i opiekę lepszą niż "u mamy" :wink:
- Kalia i Aga - za przygarnięcie mnie do zespołu, dwie doby fajnego towarzystwa, plotki i ploteczki oraz wspólne mordowanie komarów :lol:
- Ignac - za whisky z lodem w warunkach polowych oraz pogryzienie przez mrówy i komary :lol: :lol: :lol:
- Daria - za błyskawiczną reakcję na skręcone kolano Kalii, iście królewski nocleg i za targanie się na stopa kilkaset kilometrów :shock:
- Franc - za jeziorne pasjonujące opowieści o wyprawach i przeprawach (nie podlizuję się, naprawdę uwielbiam słuchać tych Twoich historyjek)
- wszystkim znajomym za to, że mogłam Wasze gęby znowu zobaczyć (tak, Stang, Twoją zwłaszcza :wink: ) i nowym znajomym za to, że mam nowych znajomych :wink:
- wszystkim bez wyjątku za MEGA WYPAS SUPER FANTASTYCZNIE REWELACYJNĄ atmosferę.

Aha, i jako że mam zamiar jeszcze kiedyś posędziować, do drobna prośba (myślę, że nie tylko ode mnie) - panowie, jeśli podjeżdżacie w nocy do sędziów i stajecie metr od nich, to bądźcie łaskawi zgasić choinkę, bo kilkaset watt w oczy to wątpliwa frajda :?
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2012, o 08:49 przez Fergie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kalia
Posty: 80
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, o 12:47
Lokalizacja: Konstancin

Re: IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Post autor: kalia »

@Fergie i ja Ci dziękuje za wspaniałe towarzystwo (jak i wszystkim zawodnikom), w końcu miałyśmy okazje spotkać się i pogadać no i mam nadzieje że nie opuścisz szybko mojej sędziowskiej ekipy i jeszcze razem po sędziujemy :D
a dla Dari na prawdę szczególne podziękowania bo inaczej chyba bym umarła... będę wam wszystkim coś winna za pomoc :mrgreen:
Awatar użytkownika
martinezz
Posty: 109
Rejestracja: 27 października 2008, o 13:10

Re: IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Post autor: martinezz »

Mike, to niemożliwe przy naszych przełożeniach.
Fakt, testowaliśmy maksymalną prędkośc suzuki podczas rajdu (na obwodnicy). Przy odcince na 5 biegu wyniosła 50 km/h
Przy tym samochodzie przynajmniej jestem pewny, że nikt nie zarzuci nam zbytniego zapie...nia :)
MikeWs pisze: Za szybko zapie...ś po dojazdówkach i zgarnąłeś biedaka do grila :wink:
Świetne zdjęcie.
http://www.mudmax.pl - Team MudMax
Awatar użytkownika
MikeWs
Posty: 311
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: IV Noc Kormorana 2012 III runda PLP

Post autor: MikeWs »

Biedny wróbel a chciał tylko przelecieć obwodnicę :mrgreen: Ten dywanik powinniście sobie zostawić :mrgreen:

@Kalia piękne zdjęcia i jesteś pierwszą, która złapała balony i uczestników nasze srajdu. Czemu tylko pojawił się tam kościsty ja? Okropieństwo :shock:
Wind is the power, no wind is the pleasure.
ODPOWIEDZ