Zmota Sprint
2 kwietnia 2022

Zmota Sprint to jednodniowe zawody terenowe polegające na jak najszybszym pokonaniu specjalnie przygotowanej pętli przeprawowej w wyznaczonym limicie czasowym. Zawody Zmota Sprint wchodzą w skład cyklu jakim jest Towarzyska Liga Terenowa i odbędą się na żwirowni w Skarboszewie k/Naruszewa. Trasa jaką pokonują załogi liczy około 2 km. Znajdują się na niej zjazdy, podjazdy, rowy, mini trawersy, sekcje błotne, piaszczyste i wodne.  Przeszkody można a czasami trzeba pokonywać z użyciem wyciągarek.  Zmota Sprint nie jest zatem typowym wyścigiem typu H3 a raczej kompilacją szybkiej i inteligentnej przeprawy z wymagającymi partiami technicznymi podczas okrążeń na żwirowni. Do zabawy i rywalizacji zapraszamy załogi z klas Proto, Ekstremalnej, Turystycznej i Przygodowej pod warunkiem dysponowania co najmniej jedną wyciągarką. Po zakończeniu rywalizacji w terenie zapraszamy na skromny poczęstunek i mini integrację.

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy oraz pilota wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz klasy startowej.

KOSZTY

600 zł od załogi rozumianej jako kierowca i pilot. Płatne przelewem na konto: Marcin Francuz Warszawa
ING Bank Śląski 73 10501038 100000 231667 3025 z dopiskiem: Sprint
W ramach wpisowego zapewniamy:
przygotowanie trasy, stosowne zezwolenia
naklejkę imprezy
pomiar czasu i pracę sędziów
zabezpieczenie medyczne
skromny poczęstunek cateringowy
puchary dla zdobywców miejsc na podium.

BAZA I HARMONOGRAM:

Zawody Zmota Sprint zostaną rozegrane 2 kwietnia 2022 na żwirowni w Skarboszewie k/ Naruszewa
Dojazd z Warszawy na Bazę:
Wyjazd z Warszawy trasą szybkiego ruchu S7 na Gdańsk  przez Łomianki, Czosnów, Nowy Dwór Mazowiecki, kierunek Płońsk. Na skrzyżowaniu ze światłami w PRZYBOROWICACH skręt z trasy w lewo. Kierunek NARUSZEWO. Po ok. 10 km wyjazd z lasu, wjazd do NARUSZEWA.
W NARUSZEWIE lekkim łukiem w dół na prawo w kierunku na SKARBOSZEWO, dalej prosto do skrzyżowania ze znakiem STOP. Na skrzyżowaniu w PRAWO ! i po około 150 metrach w LEWO kierunek KOZARZEWO przy sklepach. Dalej prosto asfaltem ok. 1,5 km aż do szutru – Na wprost baza zawodów- Firma usługowa Pokrycia Dachowe.
Na bazie możliwość ustawienia około 20 zestawów terenowych, zadaszenie i miejsca siedzące przy grillu i ognisku, prąd, siła, spawarka, woda. Odległość z bazy do miejsca startu i mety wynosi 80 metrów! (-:
link do mapy gogle:
https://www.google.pl/maps/@52.5261844,20.3297805,460m/data=!3m1!1e3

Współrzędne bazy:
AutoMapa
:  N 52′ 31” 36.98,  E 20′ 19” 41.01
Garmin:       N 52′ 31” 634,  E 020′ 19” 734

Miejsca noclegowe w okolicy dla załóg, które zechcą przyjechać dzień wcześniej:
Szkockie Rancho *** – komfortowy pensjonat & spa w odległości około 2,5 km od bazy zawodów
www.szkockieranczo.pl

Harmonogram zawodów:

10.00 – odprawa i zapoznanie piesze z trasą
10.30-13.00 – Wyścig na trasie H3- oddzielne trasy dla Proto i Ekstrem oraz dla Turystyka i Przygody.
13.15- Catering, serwis
14.00-16.30 – Wyścig na trasie H3- oddzielne trasy dla Proto i Ekstrem oraz dla Turystyka i Przygody- jazda w odwrotnym kierunku!
17.00-ogłoszenie wyników i zakończenie zawodów.

REGULAMIN UZUPEŁNIAJĄCY ZAWODÓW:

1. Impreza odbędzie się na zamkniętym torze długości 2,5 km i przewiduje jazdę okrężną przez 4 godziny dla klasy Turystycznej i Przygodowej i 4 godziny dla klasy Ekstremalnej oraz Proto. Ponadto pierwszego dnia zostanie rozegrany tzw. OS specjalny w „torfach” o długości około 700 metrów na prywatnym terenie.

2. Liczy się ilość pełnych okrążeń wraz ze wszystkimi przeszkodami zrobionych od czasu startu załogi w wyznaczonym limicie czasu. W przypadku przekroczenia limitu czasu, kolejne rozpoczęte okrążenie uznaje się za niebyłe. Za każde prawidłowo pokonane okrążenie od czasu załogi uzyskanego podczas pokonywania OS specjalnego w „torfach” odejmowane są 4 minuty. Wygrywa ta załoga, która uzyska najmniejszą czasową wartość netto (może być ujemna ! )

3. DOPUSZCZONE POJAZDY:
ważny dowód rejestracyjny i ubezpieczenie OC

 • prawo jazdy kierowcy
 • minimum pałąk bezpieczeństwa, lub twardy dach
 • pasy bezpieczeństwa
 • kaski (dla wszystkich klas!)
 • fotele z zagłówkami
 • aktualna gaśnica
 • lina holownicza
 • solidne zaczepy holownicze z przodu i z tyłu
 • taśma zabezpieczająca na drzewa
 • trwale zamocowany akumulator
 • trójkąt ostrzegawczy!!!
 • co najmniej jedna sprawna wyciągarka terenowa wraz z atestowaną liną.

4. PUNKTACJA:

 • obowiązuje wyłącznie jazda pomiędzy taśmami.
 • taśmy mają charakter informacyjny: białe wyznaczają trasę przejazdu, czerwone – miejsca tylko dla klasy Ekstremalnej i Proto, niebieskie – tylko dla klasy Turystycznej i Przygodowej.
 • zerwanie taśmy oznacza niezaliczenie okrążenia i konieczność rozpoczęcia pętli od nowa poprzez udanie się na odcinek awaryjny.

5. Podczas przejazdu przez odcinek łącznikowy (4 km droga na OS w „torfach” zawodów) obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h.
6. W przypadku krzyżowania się trasy pierwszeństwo przejazdu ma ZAWSZE pojazd nadjeżdżający z prawej strony !!
7. Na miejscu startu/mety zawodów załoga zobowiązana jest do zatrzymania pojazdu i odczytania sędziemu swojego numeru starowego celem wpisania czasu i zaliczenia kolejnego okrążenia.
8. W przypadku awarii, ugrzęźnięcia na trasie należy za pojazdem umieścić trójkąt ostrzegawczy i bezzwłocznie starać się umieścić pojazd za taśmami. W przypadku zablokowania trasy przez zdefektowany pojazd i braku możliwości ominięcia go w sposób bezpieczny nadjeżdżająca załoga ZOBOWIĄZANA jest do pomocy w usunięciu pojazdu poza taśmy. Gratyfikacją za taką postawę FAIR PLAY jest bonus w wysokości 10 minut ! odjętych od czasu przejazdu okrążenia, na którym taki fakt miał miejsce.
9. Dopuszczona jest pomoc ( holowanie ) pomiędzy załogami biorącymi udział w zawodach.
10. WYKLUCZENIA:

 • pozytywny wynik na zawartość środków odurzających w organizmach
 • któregokolwiek z członków załogi.
 • niestosowanie się do zaleceń organizatora lub sędziów na trasie zawodów.

11. PROTESTY,ODWOŁANIA,WYJAŚNIENIA I KARY
Protesty, odwołania mogą być składane tylko i wyłącznie w bazie zawodów po upływie wyznaczonego limitu czasu.
Czas jest mierzony za pomocą dwóch zsynchronizowanych zegarów elektronicznych umieszczonych w miejscu startu i mety do wglądu załóg.
Kary: NIEZAPIĘCIE PASÓW LUB KASKU przez któregokolwiek członka załogi (nie dotyczy pilota podczas pobytu poza autem) 15 minut
W sprawach spornych decydujący głos ma organizator.

12. KOLEJNOŚĆ STARTU

Kolejność startu wyznaczana jest poprzez datę wpłynięcia wpisowego na konto organizatora !

 

Zapraszamy wszystkich potencjalnych sponsorów imprezy do kontaktu w celu omówienia warunków sponsorskich.
Tel. kontaktowy: +48 509 570 840

Jesteśmy w stanie zapewnić ekspozycję Państwa logo na wszystkich nośnikach w czasie trwania imprezy. Takich jak naklejki, koszulki, materiały graficzne, banery reklamowe.
Logo sponsora może być eksponowane na trasie Odcinków Specjalnych, w Strefie Serwisowej oraz na Bazie Imprezy. Znaki graficzne sponsorów będą również widoczne na stronie internetowej imprezy a nazwa sponsora będzie wzmiankowana we wszelkich materiałach medialnych, które ukażą się po zakończeniu imprezy.