Bośnia i Hercegowina 4x4

27 sierpnia - 1 września 2022

Bośnia i Hercegowina stanowi kwintesencję Bałkanów. To tu wschód spotyka się z zachodem, minarety meczetów wyrastają tuż obok kościołów katolickich czy cerkwi, a mosty częściej łączą niż dzielą. Kraj ten bardzo mocno ucierpiał w trakcie wojny w latach 90-tych, a ślady po tym konflikcie dostrzec można praktycznie wszędzie. Jednak od pewnego czasu Bośnia i Hercegowina bardzo mocno rozwija się pod kątem turystycznym. Gości z zagranicy kusi ogromną różnorodnością, bogatą historią, niesamowitą przyrodą i zapadającymi w pamięć widokami. O niezwykłym pięknie Bośni i Hercegowiny stanowią Alpy Dynarskie. Zajmują one większość terytorium tej byłej jugosłowiańskiej republiki. Aby uświadomić sobie, jak bardzo górzystym jest ona krajem, wystarczy powiedzieć, że 90% jej obszaru położone jest powyżej 200 m n.p.m. Nasza autorska trasa terenowa zawiedzie Was do wielu atrakcji historycznych i przyrodniczych położonych na terenie Bośni i Hercegowiny, wszystkie biwaki planujemy w naturze, jednak kilka razy będziemy zjeżdżać do cywilizacji celem odświeżenia i poczynienia niezbędnych zakupów. Na dzień dzisiejszy przy wjeździe i wyjeździe z Bośni nie obowiązują restrykcje związane z kwarantanną. Maksymalnie 7 załóg.

TRASA: ŚREDNIA/TRUDNA

sekcje kamienne, błotne, zarwane drogi, połoniny, drogi górskie i szutrowe

WYPOSAŻENIE:

Opony minimum 31 MT/AT, wyciągarka, części zapasowe. Sprzęt biwakowy i campingowy.

LOGISTYKA

typ wyprawy – kolumna

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych.

KOSZTY

2200 zł od załogi rozumianej jako kierowca i pilot. Warunkiem wpisania na listę wyjazdową jest przesłanie zadatku 1000 zł na 12 dni przed terminem imprezy.
Konto do wpłat:
Marcin Francuz Piękna 44/6d 00-672 Warszawa
ING BANK 73 105010381000002316673025
tytułem: Hercegowina 4×4

DODATKOWE KOSZTY:

Campingi – 30 zł/doba/osoba
Paliwo  – ceny około 5,30 zł/l.on

         NIEZBĘDNE DOKUMENTY SAMOCHODU i OSOBISTE:

  • dowód rejestracyjny wraz z ważnymi badaniami technicznymi
  • WAŻNE jest aby samochód prowadziła ta osoba, która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku samochodów w leasingu niezbędne jest notarialne poświadczenie faktu leasingu!
  • ważny dowód osobisty lub paszport
  • ważne prawo jazdy
  • EKUZ wydawany przez NFZ

HARMONOGRAM

Dzień 1 Spotkanie na campingu w Mihaljovivci
Dzień 2  Mihaljovici-Obadi   
Dzień 3 pasmo Vran,  – Vran (2074 m n. p.m.) – Blidinje,
Dzień 4  pasmo Čvrsnica
Dzień 5  pasmo Velež  – Kružanj
Dzień 6   przejazd do Neum – okolica nadmorska
Dzień 7  pasmo Prenj-  Jezerce