Majówka 4x4
w Szwecji

29 kwietnia - 5 maja

Terenowa majówka w Szwecji największym kraju nordyckim, słynącym z nieskażonej przyrody (w tym wspaniałych lasów!), pamiątek po wikingach, czerwonych wiejskich domków i rybnych przysmaków to doskonała okazja na spędzenie wolnego czasu w kraju nieogarniętym wszechobecną paniką światową. Zmotoryzowany turysta 4×4 znajdzie tu  historyczne miasta kryjące zabytki kilku epok, arcyciekawe muzea, skanseny, wspaniałe parki narodowe, czyste jeziora, zaciszne bałtyckie zatoki, wiejskie enklawy i prywatne tory off-road. Nasza wyprawa majówkowa 4×4 wiedzie przez obszar południowej Szwecji od Karlskrony aż po Stockholm. W czasie 5 dni podróży po wiosennej Szwecji zobaczymy piękne  parki narodowe (Store Mosse, Stenshuvud i Tyresta), zwiedzimy ciekawe i szkierowe wybrzeże Bałtyku, spędzimy niezapomniane chwile na torach off-road, zanurzymy się w bezkresnych lasach, przejedziemy dużą dozę dróg szutrowych i zwiedzimy atrakcje turystyczne takie jak Bellas Place, cmentarzysko starych samochodów, średniowieczną warownię wikingów. W programie również spacer po pełnej zabytków sztokholmskiej starówce czyli Gammla Stan.  Wszystkie noclegi zlokalizowane są na dzikich campingach w lasach nad  jeziorami i rzekami. Na dzień dzisiejszy przy wjeździe do Szwecji obowiązuje tylko negatywny test na obecność SarsCov-2. Maksymalnie 7 załóg.

TRASA: ŁATWA/ŚREDNIA

drogi szutrowe, prywatny tor offroad z sekcją kamienną i błotem

WYPOSAŻENIE:

Opony minimum 29 AT/MT, części zapasowe, solidny zaczep, przydatna wyciagarka. Sprzęt biwakowy i campingowy.

LOGISTYKA

typ wyprawy – kolumna

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych.

KOSZTY

1500 zł od załogi rozumianej jako kierowca i pilot. Warunkiem wpisania na listę wyjazdową jest przesłanie zadatku 1000 zł na 12 dni przed terminem imprezy.
Konto do wpłat:
Marcin Francuz Piękna 44/6d 00-672 Warszawa
ING BANK 73 105010381000002316673025
tytułem: Szwecja majówka

DODATKOWE KOSZTY:

Przeprawa promowa Gdynia-Karlskrona- Gdynia -1300 zł (2 osoby + kabina +samochód w dwie strony) – pomagamy w organizacji biletów !
Tor Offroad – 150 zł/załoga
Paliwo  – ceny około 6,80 zł/l.on

         NIEZBĘDNE DOKUMENTY SAMOCHODU i OSOBISTE:

  • dowód rejestracyjny wraz z ważnymi badaniami technicznymi
  • ważny dowód osobisty lub paszport
  • ważne prawo jazdy
  • EKUZ wydawany przez NFZ
  • zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SarsCov-2 ważne co najmniej 48 godzin przed wjazdem do Szwecji

HARMONOGRAM

Dzień 1 Spotkanie w Gdyni w porcie promowym godz. 19.00.
Dzień 2 Karlskrona- Karlshamn (tor 4×4)- Hasselholm (tor 4×4) około 100 km
Dzień 3 Hasselholm- Varnamo-Jonkopping 300 km
Dzień 4 Jonnkoping- Stockholm- Nyneshamn -320 km
Dzień 5 Nyneshamn- Oskarshamn (tor 4×4) – 280 km
Dzień 6 Oskarshamn -Karlskrona – 260 km
Dzień 7 Powrót promem do Gdyni godz. 07.30