TransEstonia 4x4

30 lipca-5 sierpnia 2022

Przez historyczne Państwo Saamów

Piękna, turystyczna propozycja wyjazdu 4×4 do Estonii połączona ze zwiedzaniem  wybrzeża Morza Bałtyckiego. Estonia to niewątpliwie najbogatszy kraj z byłych republik nadbałtyckich. Jej historia sięga osadnictwa ugrofińskiego i dawnych samskich ludów północy. Historia i geografia należą do najbardziej pogmatwanych w regionie Pribaltici i na naszej wyprawie postaramy się tego dowieść. Czekają nas liczne wyzwania terenowe, prawdziwy offroad nadmorski, bagna, szutrowe drogi i współczesne miasta. Biwaki na dziko na specjalnie przygotowanych miejscach. Wyjazd jest pionierski gdyż do tej pory traktoaliśmy Estonię jako kraj tranzytowy, Będziemy zatem sporo eksplorować i liczymy na doborowe towarzystwo podróżnicze i terenowe. Nasi estońscy znajomi z rajdów terenowych obiecali nam wskazać „urocze miejscówki terenowe” nie zapomnijcie zatem zadbać o właściwy przegląd maszyn i sprzętu off road.
Na wyprawę możemy zabrać maksymalnie 7 załóg!

TRASA: ŚREDNIA/TRUDNA

długa droga dojazdowa, sekcje błotne, brody, koleiny

WYPOSAŻENIE:

Opony minimum 31 MT/AT, snorkel, wyciągarka, części zapasowe, cb radio. Sprzęt biwakowy i campingowy.

LOGISTYKA

typ wyprawy – kolumna

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych.

KOSZTY

1800 zł od załogi rozumianej jako kierowca i pilot. Warunkiem wpisania na listę wyjazdową jest przesłanie zadatku 1000 zł na 21 dni przed terminem imprezy.
Konto do wpłat:
Marcin Francuz Piękna 44/6d 00-672 Warszawa
ING BANK 73 105010381000002316673025
tytułem: TransEstonia

DODATKOWE KOSZTY:

Campingi – 5 euro/doba/osoba
Paliwo  – ceny około 8,7 zł/l.on