TransPolonia

Pogranicza

8-13 lipca 2024

TransPolonia Pogranicza to pięciodniowa przygoda 4x4 wiodąca wzdłuż trzech granic naszego kraju. Od Obwodu Królewieckiego, przez suwalską granicę z Litwą, po podlaskie pogranicze z Białorusią. W czasie tej wyprawy krajobraz zmienia się szybko począwszy od architektury a skończywszy na pejzażach. Cały czas towarzyszą nam jednak piękne widoki, ciekawostki etnograficzne, przyrodnicze i sporo wymagających terenowych pasaży. Na trasie napotkamy opuszczone groble, wąwozy, błoto, sekcje kamienne, torfowe koleiny i żwirownie. Na tej edycji TransPoloni proponujemy ciekawe i urokliwe miejsca campingowe wraz ze wspaniałymi gospodarzami. Należy być również przygotowanym na biwaki w stylu bushcraft czyli z dala od cywilizacji!

TRASA: ŚREDNIA/TRUDNA

drogi szutrowe, podrzędne asfalty, brody
przeszkody 4×4

SPRZĘT

opony AT/MT minimum 31 cali, solidne zaczepy wyciągarka, cb radio, namiot lub możliwość spania w aucie, krzesełka i stoliki turystyczne, ciepłe śpiwory, kuchenki turystyczne, menażki i naczynia, worki na śmieci, papier toaletowy

LOGISTYKA

typ wyprawy – kolumna

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych.

KOSZTY:

1800 zł od dwuosobowej załogi samochodu + 200 zł od osoby dodatkowej (za dzieci do lat 13-stu nie pobieramy dodatkowej opłaty, prosimy tylko o samodzielne regulowanie rachunków w miejscach noclegowych). Płatne na 21 dni przed rozpoczęciem imprezy. Konto do wpłat:
Marcin Francuz Warszawa
ING BANK 73 105010381000002316673025
tytułem: TransPolonia Pogranicza

W ramach wpisowego każda załoga otrzymuje:
-przygotowanie trasy, stosowne zezwolenia
-opłacenie biwakowych miejsc noclegowych (Noclegi pod dachem płacone we własnym zakresie)
-naklejkę imprezy
-gadżet dla każdego uczestnika imprezy
-udział doświadczonego i znającego trasę przewodnika we własnym samochodzie terenowym

HARMONOGRAM

Dzień I
Srokowo- Węgorzewo- Rapa-Gołdap
Dzień II
Gołdap-Stańczyki- Kiepojcie
Dzień III
Kiepojcie-Wiżajny-Smolniki
Dzień IV
Smolniki-Wigry-Sokółka
Dzień V
Sokółka-Kruszyniany-Gródek-Białowieża