UWAGA! Nasz aktualny rozkład jazdy znajdziecie w zakładce Kalendarz 🙂

Z Konwój
Weekendowa turystyka 4x4

Z Konwój to seria weekendowych spotkań terenowych w ciekawych zakątkach naszego kraju. Nazwa wypadu pochodzi od pierwszej litery rajdu Zmota Challenge, który realizujemy już od 2005 roku. Nie jesteśmy zatem zwolennikami rosyjskiej armii a jedynie konsekwentnie utrzymujemy nazwę imprezy od 2009 roku. Spotkania mają charakter kameralny i z reguły uczestniczy w nich 6-7 załóg dysponujących własnymi samochodami ekspedycyjnymi.
Założenia weekendu 4×4 pozwalają zatem na sprawne pokonywanie terenu i sprzyjają wzajemnej integracji. Są również doskonałą okazją do poznania potencjalnych współtowarzyszy dalekich wypraw, jakie organizujemy oraz służą do wymiany  doświadczeń w jeździe terenowej i podpatrzenia indywidualnych rozwiązań zastosowanych w naszych pojazdach.

Tereny, na których realizujemy nasze spotkania to starannie wyselekcjonowane zakamarki, grunty prywatne i legalne drogi leśne, będące jednocześnie miejscami ciekawymi etnograficznie i historycznie. Na bazy naszych spotkań wybieramy przeważnie znajome gospodarstwa agroturystyczne lub przytulne pensjonaty. W czasie każdego z wyjazdów nie zabraknie sporej dawki jazdy terenowej i regionalnych przysmaków kulinarnych, co stwarza doskonałą okazję do zadzierzgnięcia nowych terenowych znajomości.

Wyjazdy realizujemy w różnych porach roku bo też i w różnych porach roku przebiegają nasze wyprawy i ekspedycje do dalekich krajów.
Serdecznie zapraszamy zarówno te załogi, które mają już doświadczenia wyprawowe jak i nowicjuszy, którzy dopiero rozpoczynają swoją terenową przygodę.

Imprezy jednodniowe

Imprezy dwudniowe

Imprezy czterodniowe

Aktualny harmonogram weekendowych wyjazdów 4×4  znajduje się w zakładce KALENDARZ