TransBiałoruś

24-29 czerwca 2024

Sentymentalna włóczęga po kresach

TransBiałoruś została pomyślana jako impreza typowo turystyczna z drobnymi elementami turystyki off road. Naszym założeniem jest pokazanie Białorusi jako kraju, w którym relacje między ludźmi należą na najserdeczniejszych w Europie. Mamy również nadzieję, że tygodniowa wspólna włóczęga po przepięknych, mimo, że płaskich obszarach Białorusi, obali wśród uczestników wiele mitów krążących nad tym jakże urokliwym zakątkiem Europy. Chcemy również aby nasza wyprawa była sentymentalną włóczęgą po dawnych kresach wschodnich. Pokażemy Państwu Niemen i razem spędzimy niezapomniane chwile wespół z Polakami zamieszkującymi zachodnią część Białorusi. Zwiedzimy groby AK, muzeum Niemena, Mickiewicza i Kościuszki. Nie zabraknie również przygody w terenie. Na liczącym ponad 900 km roadbooku po Białorusi znajdziemy kilka brodów, trochę błota i wszechobecną jazdę po lasach. Campingi zlokalizowane są nad rzekami i licznymi na Białorusi jeziorami co pozwala na poranne orzeźwienie po wspaniałych wieczorach. Nocne Polaków rozmowy w czasie wieczornych ognisk pozwolą na wzajemną integrację i zaowocują w przyszłości nowymi off roadowymi znajomościami.

TRASA: ŚREDNIA

drogi szutrowe, podrzędne asfalty, błoto
przeszkody 4×4

SPRZĘT

opony MT minimum 29 cali, sprzęt 4×4, kompresor, części zapasowe, narzędzia, CB radio, namiot lub możliwość spania w aucie, krzesełka i stoliki turystyczne, ciepłe śpiwory, pojemnik na wodę pitną (10l), kuchenki turystyczne, menażki i naczynia, worki na śmieci, papier toaletowy, środki przeciw komarom

LOGISTYKA

typ wyprawy – kolumna

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych.

KOSZTY

2200 zł od załogi rozumianej jako kierowca i pilot,  dodatkowo od osoby towarzyszącej płatne na 21 dni przed początkiem imprezy.

Konto do wpłat:
Marcin Francuz  Warszawa
ING BANK 73 105010381000002316673025
tytułem: TransBiałoruś

W ramach wpisowego każda załoga otrzymuje:
przygotowanie trasy,
stosowne zezwolenie
naklejkę imprezy gadżet dla każdego uczestnika imprezy
udział doświadczonego i znającego trasę przewodnika we własnym samochodzie terenowym

DODATKOWE KOSZTY OSOBOWE:

ZEZWOLENIA od ekologów, milicji drogowej oraz opłata za voucher 20 euro/osoba

wieczór regionalny – 20 euro/osoba

ŻYWNOŚĆ I PALIWO – paliwo ok. 3,50 zł/ON, żywność około + 10% do cen polskich

DOKUMENTY

NIEZBĘDNE DOKUMENTY SAMOCHODU:

  • dowód rejestracyjny wraz z ważnymi badaniami technicznymi
  • Polisa OC uwzględniająca Białoruś- do kupienia na granicy

WAŻNE jest aby samochód prowadziła ta osoba, która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku samochodów w leasingu niezbędne jest notarialne poświadczenie faktu leasingu.

UWAGA w czasie formalności granicznych można posiadać tylko jedno koło zapasowe,
oraz minimum części zapasowych (najlepiej używanych)

HARMONOGRAM

Spotykamy się wieczorem, dzień przed wjazdem na granicę lub rano przy granicy. 
Szczegółowe informacje takie jak godzina i miejsce spotkania przesyłamy w mailu organizacyjnym.

Dzień 1
Terespol/Brześć- formalności graniczne a następnie zwiedzanie twierdzy brzeskiej, muzeum kolei żelaznej, klasztoru Bernardynek z XVIII – Kobryń. Nocleg nad jeziorem
Dzień 2
Kobryń zespół pałacowy Szweykowskich z XIX-Bereza Kartuska-dawne więzienie z czasów II RP-Kosowo, muzeum Tadeusza Kościuszki – Iwancewicze -Jezioro Telekańskie. Długość około 130 km. Nocleg nad jeziorem
Dzień 3
Wygonowszci-Lachowicze-Kleck-Nieśwież, pałac Radziwiłłów-Mir, zamek z XV w, jezioro Świteź- camp w opuszczonym kowchozie. Na trasie 6 km odcinek błotny z możliwością objazdu. Długość około 140 km.
Dzień 4
Nowogródek, muzeum Adama Mickiewicza – Wselub, najstarszy polski kościół, Rezerwat Przyrody Niemen. Długość ok. 120 km
Dzień 5
Berezowka – fabryka porcelany-Bielica biwak nad Niemnem. Spotkanie z Polakami. Długość ok. 160km po drodze trochę leśnej nawigacji i bród.
Dzień 6
Nietew, groby AK -Bobry, cerkiew z XVIII – Wawerka cmentarz, Stare Wasiliszki ( muzeum Czesława Niemena) – Mosty- Bohatyrowicze. Obóz w scenerii Elizy Orzeszkowej. Długość ok. 140 km,
Dzień 7
Grodno, Kościół NMP, Pałac Chreptowiczów, Dom Elizy Orzeszkowej – granica z Polską,