TransRosja
26.07-04.10 2025

110,BAM, Magadan, Sachalin

TransRosja - terenówką Do Magadanu, Władywostoku i na Sachalin

Daleki Wschód Rosji zwany Dalnim Wostokiem to obszar wielkości Europy, którego mieszkańcy nie nazywają nawet Syberią. Kompletne pomieszanie kulturowe, etnograficzne i historyczne wynikające z wszechobecnej ekspansji Chin, naleciałości japońskich, rdzennych mieszkańców oraz polityki przesiedleńczej Rosji czynią zeń krainę wielokulturową i bardzo interesującą dla podróżników spod znaku 4×4.
To tu rozciąga się ogromna dolina Amuru, to tu wyrastają grzbiety gór Burieńskich, to tu Primorskij Kraj schodzi do morza Ochockiego aby wystrzelić nowoczesnym miastem jakim jest Władywostok i to tu wreszcie za wodami Tatarskiego Zalewu rozciąga się trudno dostępna, ogromna i magiczna wyspa jaką jest Sachalin. Aby tam dojechać trzeba przemierzyć bez mała 11000 km przez całą kontynentalną Rosję. Nasza wyprawa stawia sobie jednak ambitne cele terenowe. Będziemy starali się przejechać zimnik 110, trasę BAMu-u do Tyndy, drogę na kościach do Magadanu oraz dotrzeć na  Sachalin i Primorie, które to wynagradzają jednak po stokroć tę męczącą podróż, a doznania terenowe, kulinarne i historyczne, oraz ogromne poczucie otaczającej przestrzeni pozostaje we wspomnieniach na bardzo długi czas. Organizujemy wyprawę, która pozwoli uczestnikom odkryć fascynujący Sachalin a także pokaże niemalże całą Rosję w pigułce. Na przejechanej i zaproponowanej przez nas trasie poznacie fascynujące okolice Uralu, Buriacji, Zabajkalskiego Kraju i Dalekiego Wschodu.
TransRosja – Sachalin to doskonała okazja na poznanie Rosji z jej bogatą tradycją, kulturą i niesamowitymi mieszkańcami. 

TRASA: EKSTREMALNA

długa droga dojazdowa, koleiny, zarwane mosty, jazda rzekami, plaże, sekcje kamienne, błota i koleiny. Insekty, awarie, spore trudności psychofiziczne

SPRZĘT

Obligatoryjnie: Nissan Patrol 4.2D oryginał, koła 35 cali Federal Couragia, zawiecha Dobinsons, waga maks 3100 kg, bez namiotów dachowych, dwie wyciągarki, cb, możliwość spania w samochodzie. Samochód po całkowitym przeglądzie i renowacji mechanicznej. Dwa koła i dwa amortyzatory zapasowe. Komplet części eksploatacyjnych i naprawczych!

LOGISTYKA

typ wyprawy – kolumna

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych.

KOSZTY

20000 zł od załogi rozumianej jako kierowca i pilot, dodatkowo 500 zł od osoby towarzyszącej. Deklarację wyjazdu potwierdza wpłata zadatku 10000na 90 dni przed początkiem wyprawy.
Konto do wpłat:
Marcin Francuz Piękna 44/6d 00-672 Warszawa
ING BANK 73 105010381000002316673025
tytułem : Sachalin

DODATKOWE KOSZTY OSOBOWE:
WIZA
rosyjska indywidualna biznesowa wraz z ubezpieczeniem 950 zł/osoba
NOCLEGI: praktycznie na całej trasie powrotnej i powrotnej istnieje możliwość korzystania z płatnych noclegów na tzw. stojankach. Koszt około 60 zł/osoba/noc
PALIWO: od 2,40 zł/ON do 3,20 zł/ON europa
PROM na Sachalin – około 1000 USD w dwie strony/samochód + 2 osoby,
KOLEJ TRANSSYB1500 USD wraz z samochodem

W ramach wpisowego każda załoga otrzymuje:

  • przygotowanie trasy, stosowne zezwolenia
  • naklejkę imprezy
  • gadżet dla każdego uczestnika imprezy
  • udział doświadczonego i znającego trasę przewodnika we własnym samochodzie terenowym
  • organizację rejsu promowego na Sachalin
  • możliwość monitorowania wyprawy za pomocą linku internetowego spot
  • dostęp do narzędzi specjalistycznych w tym : podstawowe spawanie polowe, szlifierka kątowa, wiertarka udarowa, klucz pneumatyczny, drymel pneumatyczny

 

WIZA

Aby uzyskać rosyjską wizę konieczne jest przesłanie paszportu ważnego minimum 180 dni od daty zakończenia wyprawy wraz z 1 aktualną fotografią (3,5×4,5 cm twarzą do przodu –  typ paszportowy) na adres podany w mailu zwrotnym. Uwaga, graniczny termin nadsyłania dokumentów to 35 dni przed planowanym rozpoczęciem ekspedycji

NIEZBĘDNE DOKUMENTY SAMOCHODU:

  • dowód rejestracyjny wraz z ważnymi badaniami technicznymi
  • zielona karta uwzględniająca Rosję (do kupienia na granicy)
  • WAŻNE jest aby samochód prowadziła ta osoba, która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku samochodów w leasingu niezbędne jest notarialne poświadczenie faktu leasingu!

HARMONOGRAM

Trasa ekspedycji liczy prawie 27000 km. Aby pokonać taką trasę w ciągu 70 dni niezbędny będzie drobny reżim wyprawowy.
Oznacza to, że wyjeżdżamy nie później niż 9 rano, tak aby dotrzeć na miejsce planowanego campingu maksymalnie o 22.00.
W przypadku drogi dojazdowej liczącej ponad 7500 km przechodzimy na tryb  jazdy nocnej !!!
Planowana trasa zawiedzie nas przez Niżnij Nowgorod, Kazań i Czelabińsk, Omsk, Nowosybirsk do Irkucka. Po zwiedzeniu miasta i dwudniowym odpoczynkiem nad ciepłymi jeziorami nieopodal Bajkału ruszamy w kierunku Ułan Ude, City . Pokonujemy zimnik nr 110, słynną drogę wzdłuż BAM-u, docieramy do Jakucka i Magadanu a następnie wracamy do Chabarowska. Stąd wyruszamy na Primorie i do Władywostoku a w drodze powrotnej jedziemy do Wanino skąd ruszamy w rejs na Sachalin, gdzie czeka nas off-roadowa przygoda w tym niesamowitym zakątku ziemi. Sachalin uraczy nad gorącymi źródłami, oraz niesamowitymi widokami wodospadów, tajgi i gór. Na wyspie spędzimy około czterech dni. W drodze powrotnej ładujemy auta na kolej w Chabarowsku wraz z nimi wracamy koleją TransSYBERYJSKĄ  do Moskwy, z której to ruszymy w drogę powrotną do Polski przez Estonię, Łotwę i Litwę.
Wszelkie nowe informacje o imprezie będą pojawiły się na naszym forum internetowym w wątku: Rosja do końca
Prosimy o śledzenie nowości.