TransRosja
lato 2023

Sachalin, Primorie, Władywostok

TransRosja - terenówką na Sachalin

Daleki Wschód Rosji zwany Dalnim Wostokiem to obszar wielkości Europy, którego mieszkańcy nie nazywają nawet Syberią. Kompletne pomieszanie kulturowe, etnograficzne i historyczne wynikające z wszechobecnej ekspansji Chin, naleciałości japońskich, rdzennych mieszkańców oraz polityki przesiedleńczej Rosji czynią zeń krainę wielokulturową i bardzo interesującą dla podróżników spod znaku 4×4.
To tu rozciąga się ogromna dolina Amuru, to tu wyrastają grzbiety gór Burieńskich, to tu Primorskij Kraj schodzi do morza Ochockiego aby wystrzelić nowoczesnym miastem jakim jest Władywostok i to tu wreszcie za wodami Tatarskiego Zalewu rozciąga się trudno dostępna, ogromna i magiczna wyspa jaką jest Sachalin. Aby tam dojechać trzeba przemierzyć bez mała 11000 km przez całą kontynentalną Rosję. Sachalin i Primorie wynagradzają jednak po stokroć tę męczącą podróż, a doznania terenowe, kulinarne i historyczne, oraz ogromne poczucie otaczającej przestrzeni pozostaje we wspomnieniach na bardzo długi czas. Organizujemy wyprawę, która pozwoli uczestnikom odkryć fascynujący Sachalin a także pokaże niemalże całą Rosję w pigułce. Na przejechanej i zaproponowanej przez nas trasie poznacie fascynujące okolice Uralu, Buriacji, Zabajkalskiego Kraju i Dalekiego Wschodu.
TransRosja – Sachalin to doskonała okazja na poznanie Rosji z jej bogatą tradycją, kulturą i niesamowitymi mieszkańcami. 

TRASA: BARDZO TRUDNA

długa droga dojazdowa, koleiny, zarwane mosty, jazda rzekami, plaże, sekcje kamienne

SPRZĘT

opony MT minimum 32 cale, wyciągarka, snorkel, sprzęt 4×4, kompresor, części zapasowe, narzędzia, trapy, łopata, CB radio, dodatkowe kanistry ( zasięg 1000 km.) namiot lub możliwość spania w aucie, krzesełka i stoliki turystyczne, ciepłe śpiwory, pojemnik na wodę pitną (10l), kuchenki turystyczne, menażki i naczynia, worki na śmieci, papier toaletowy, środki przeciw komarom

LOGISTYKA

typ wyprawy – kolumna

ZAPISY

Zapisy na imprezę drogą mailową biuro@adrenalinka.pl,
lub telefonicznie +48 509 570 840
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska kierowcy wraz z numerem telefonu kontaktowego, marki i nr rejestracyjnego pojazdu oraz rozmiaru koszulek wyprawowych.

KOSZTY

14000 zł od załogi rozumianej jako kierowca i pilot, dodatkowo 500 zł od osoby towarzyszącej. Deklarację wyjazdu potwierdza wpłata zadatku 7000na 60 dni przed początkiem wyprawy.
Konto do wpłat:
Marcin Francuz Piękna 44/6d 00-672 Warszawa
ING BANK 73 105010381000002316673025
tytułem : Sachalin

DODATKOWE KOSZTY OSOBOWE:
WIZA
rosyjska indywidualna biznesowa wraz z ubezpieczeniem 650 zł/osoba
NOCLEGI: praktycznie na całej trasie powrotnej i powrotnej istnieje możliwość korzystania z płatnych noclegów na tzw. stojankach. Koszt około 60 zł/osoba/noc
PALIWO: od 1,70 zł/ON do 3,20 zł/ON europa
PROM na Sachalin – około 1000 USD w dwie strony/samochód + 2 osoby

W ramach wpisowego każda załoga otrzymuje:

 • przygotowanie trasy, stosowne zezwolenia
 • naklejkę imprezy
 • gadżet dla każdego uczestnika imprezy
 • udział doświadczonego i znającego trasę przewodnika we własnym samochodzie terenowym
 • organizację rejsu promowego na Sachalin
 • możliwość monitorowania wyprawy za pomocą linku internetowego spot
 • udział w wyprawie paramedyka wraz z profesjonalnie wyposażoną apteczką ratunkową
 • dostęp do narzędzi specjalistycznych w tym : podstawowe spawanie polowe, szlifierka kątowa, wiertarka udarowa, klucz pneumatyczny, drymel pneumatyczny

 

WIZA

Aby uzyskać rosyjską wizę konieczne jest przesłanie paszportu ważnego minimum 180 dni od daty zakończenia wyprawy wraz z 1 aktualną fotografią (3,5×4,5 cm twarzą do przodu –  typ paszportowy) na adres podany w mailu zwrotnym. Uwaga, graniczny termin nadsyłania dokumentów to 25 dni przed planowanym rozpoczęciem ekspedycji!

Paszporty wraz z wizami zostaną dostarczone uczestnikom na miejsce pierwszego spotkania w Polsce.

NIEZBĘDNE DOKUMENTY SAMOCHODU:

 • dowód rejestracyjny wraz z ważnymi badaniami technicznymi
 • zielona karta uwzględniająca Rosję
 • WAŻNE jest aby samochód prowadziła ta osoba, która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku samochodów w leasingu niezbędne jest notarialne poświadczenie faktu leasingu!

HARMONOGRAM

Trasa ekspedycji liczy prawie 23000 km. Aby pokonać taką trasę w ciągu 40 dni niezbędny będzie drobny reżim wyprawowy.
Oznacza to, że wyjeżdżamy nie później niż 9 rano, tak aby dotrzeć na miejsce planowanego campingu maksymalnie o 22.00.
Czasami w przypadku komplikacji drogowych lub pogodowych zmuszeni będziemy do nadganiającej nocnej jazdy.
Planowana trasa zawiedzie nas przez Niżnij Nowgorod, Kazań i Czelabińsk do Irkucka. Po zwiedzeniu miasta i dobowym odpoczynkiem nad ciepłymi jeziorami nieopodal słynnego Bajkału ruszamy w kierunku Ułan Ude, City i docieramy do Chabarowska oraz Wanino skąd ruszamy w rejs na Sachalin, gdzie czeka nas off-roadowa przygoda w tym niesamowitym zakątku ziemi. Sachalin uraczy nad gorącymi źródłami, oraz niesamowitymi widokami wodospadów, tajgi i gór. Na wyspie spędzimy około siedmiu dni. W drodze powrotnej przez Chabarowski i Zabajkalski Kraj dojedziemy do Buriacji – tam zwiedzimy buddyjskie klasztory. Dalej między innymi przez Omsk i Czelabińsk dotrzemy do Uralu Południowego, by następnie przez Kazań dojechać do Moskwy, z której to ruszymy w drogę powrotną do Polski przez Łotwę i Litwę.

Wszelkie nowe informacje o imprezie będą pojawiły się na naszym forum internetowym w wątku: Sachalin
Prosimy o śledzenie nowości.